Ursus

Ta ručica onda kad je povučeš neosetiš ništa.....Ona ustvari usmeri pritisak ulja ka multiju ali pošto je on zavaren onda nemože da odreaguje, eventualno ako majstori nisu olabavili pojasnu kočnicu a zavarili su multi, kad povučeš ručicu u kornjaču onda stane traktor kao da si povukao ručnu i nemože da krene iz mesta! Sutra ću ti uslikati da vidiš! Samo mi je problem prebaciti slike na komp. ali rešiću nekako!
Post je spojen: [time]1261591796[/time]
_________________________________________________
Evo jedan deo a ostalo slikam sutra!

359y3kk.jpg


jph1jo.jpg


30up947.jpg


2uxxp3k.jpg
 
Evo slika sastavljanja.... Ove karike su kod mene bile potrošene kao i ležište od istih....

10hp1ll.jpg


Na to ide deo multipovera sa pojasnom kočnicom i lamelama:

b68q6p.jpg


Pa planetarni zupčanici ili kako ih još zovu "trkači"

19vxfk.jpg


Pa nakraju kućište planetarnog reduktora sa unutrašnjim ozubljenjenem

f1cvf7.jpg


I nakraju most koji će sve da drži čvrsto uležišteno sa kočnicom gornjeg snopa menjača koji koči kad se stisne kvačilo, radi lakšeg šaltanja!

34gocvc.jpg


A evo i pogleda kroz bočno prozorče na multipover sa označenim mestom gde "majstori" zavare multi kad se pokvari...

155jvv6.jpg
 
Ma kakvi... ja to sve sam radim... jedino kad treba nešto teže podići ili kad mi nije dovoljno 2 ruke onda zovem nekog upomoć....
 
mityoo je napisao(la):
Ma kakvi... ja to sve sam radim... jedino kad treba nešto teže podići ili kad mi nije dovoljno 2 ruke onda zovem nekog upomoć....

Zezam se znam , samo me čudi da ti nije pametovao ako si mu o tome pričao ! :haha:
 
Nisam divanio sa njim o ovim temama.... a ni nemam nameru... Čujem da je prilično skup kao majstor.... Što bi rekli "Apateka"
 
Dobar radio on po belom svetu ili bar iz njegove priče . Negde sam čuo da je savi radio neki menjač za 3000€ .
 
Baš to ti kažem, neulazeći u kvalitet rada, skup je... A znam ja to i sam popraviti, bez njega....
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GPzHvwTQCeM[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1btxY_TxzhY[/youtube]
 
Evo neki dan dok sam orao merio sam štopericom pređeni put u pojedinim brzinama koje se u raznim situacijama koriste u oranju i preračunao sam brzinu kretanja u oranju u sledećim stepenima prenosa na traktoru Ursus 904:

1.Brza/kornjača: 5.1km/h
3.redukovana/zec: 5.8km/h
4.redukovana/kornjača: 6.1km/h
1.brza/zec: 6.7km/h
2.brza/kornjača 7.7km/h
4.redukovana/zec 7.8km/h

Više stepene prenosa nisam mogao da koristim jer sam vukao plug 5x10" zahvata 125cm na dubini od 25cm, pa je 4 redukovana/zec bio najviše što sam mogao da koristim da se traktor nemuči!
 
Ma ne zbog obrtomera,vec neko razuman da stisne taj GAS DO KRAJA :D a ne da muci masinu na 1600 - 1800 obr/min
:ppozdrav:
 
A ne nego cu da vozim na po gasa, i da uradim 30% manje za jedan dan? :nono: Samo opleti po gasu!
 
Pa pricali smo da nije dobro da se radi na punom gasu...Vidim Mico da nestizes da obradis sve na vreme da li zbog kvara ili puno zemlje koje obrađujes...Mislim da bi ti trebao jaci traktor...nesto od bar 120 konja ili vise.Pa onda neces morati da ga forsiras.
 
Ursus ionako valja samo kad ga se forsira, tad i ako se pokvari ima dobar razlog...
A ako ga miluješ stalno nešto zajebava, sve neke sitnce, te ovo te ono... Normalno, servis i održavanje redovno, ali čižma broj 52 na gasu i neboj se, nek se dernja..
 
Nazad
Vrh