Ursus

Otisao licno po delove,dao spisak i rekao sta najkvalitetnije imate to mi daj. Prvo nije stavio kaljene zabice zatim stavio dve iste lamele i na kraju ubacio polomljene karike. Videcemo se u Rumi nekad.
 
Pozdrav ljudi, jel' moze neko da mi objasni prosto kako se rukuje hidraulikom na ursusu 335 (moze i neki link i uputstvo). Inace sam amater i za traktore i za poljoprivredu a skoro smo kupili i lepo sredili malisu.
Za sad sam pohvatao da spoljna rucica limitira visinu dizanja a unutrasnja dize poluge. Kad stisnem kvacilo do kraja, hidraulika spusta tako da moram da saltam na vrh kvacila.
Mislim da spoljna rucica sluzi za kiper. Ostalo pojma nemam. Trazio po forumu i youtube-tu ali slabo.

Hvala unapred
 
Na kvacilu imas dva stepena i nikad ga ne stiskas do kraja vec negde do pola, oseti se nogom prelaz na drugi stepen.
Vremenom ces se naviknuti, mada mi smo imali 335 vise od 10 god i za to vreme moj burazer nikad to nije mogao da ukapira jer ga je redje vozio a i bilo je meko kao pamuk.
Drugi stepen ti sluzi samo i iskljucivo za kardansko vratilo i hidraulicnu pumpu (one dve rucice iza leve noge gledano sa sedista traktora) zbog toga ti pocnu padati poluge kad stisnes pedalu do kraja....
Hidraulik.. najveca rucica dize i spusta poluge, srednja odredjuje dubinu recimo kod oranja moze da se koristi, inace sem u tim operacijama gde ces ogranicavati visinu podiznih poluga, uvek treba da stoji spustena do kraja.
Najmanja ona do blatobrana sluzi za kipovanje prikolice i uvek stoji podignuta do kraja.
Kad se zakaci crevo za kipu, rucica se spusti do kraja i prikolica pocinje da kipuje, e sad da bi se zaustavilo kipovanje i blokirao sanduk na zeljenoj visini ne secam se da li se rucica vraca na sredinu ili skroz do kraja, svakako to eksperimentisi kad zakacis crevo za kipu, nista ne mozes pokvariti.
Nek te dobro posluzi mali poljak, ja sam bio prezadovoljan na taj traktor, nikad nikakav kvar na njemu nisam imao!!
Prodali smo ga pre par god ali voleo bih da ga imam i dalje bar da mi stoji u dvoristu, eto toliko sam bio zadovoljan sa njim.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Na kvacilu imas dva stepena i nikad ga ne stiskas do kraja vec negde do pola, oseti se nogom prelaz na drugi stepen.
Vremenom ces se naviknuti, mada mi smo imali 335 vise od 10 god i za to vreme moj burazer nikad to nije mogao da ukapira jer ga je redje vozio a i bilo je meko kao pamuk.
Drugi stepen ti sluzi samo i iskljucivo za kardansko vratilo i hidraulicnu pumpu (one dve rucice iza leve noge gledano sa sedista traktora) zbog toga ti pocnu padati poluge kad stisnes pedalu do kraja....
Hidraulik.. najveca rucica dize i spusta poluge, srednja odredjuje dubinu recimo kod oranja moze da se koristi, inace sem u tim operacijama gde ces ogranicavati visinu podiznih poluga, uvek treba da stoji spustena do kraja.
Najmanja ona do blatobrana sluzi za kipovanje prikolice i uvek stoji podignuta do kraja.
Kad se zakaci crevo za kipu, rucica se spusti do kraja i prikolica pocinje da kipuje, e sad da bi se zaustavilo kipovanje i blokirao sanduk na zeljenoj visini ne secam se da li se rucica vraca na sredinu ili skroz do kraja, svakako to eksperimentisi kad zakacis crevo za kipu, nista ne mozes pokvariti.
Nek te dobro posluzi mali poljak, ja sam bio prezadovoljan na taj traktor, nikad nikakav kvar na njemu nisam imao!!
Prodali smo ga pre par god ali voleo bih da ga imam i dalje bar da mi stoji u dvoristu, eto toliko sam bio zadovoljan sa njim.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока

Hvala puno na savetima. Sve cu to da isprobam detaljno. Mali Ursuz nije bio u planu ali je ispalo da prodaje drugar. Bio je bas izrabljen ali je sad sredjen i ceka tehnicki. Mali potrosac, zgodan i okretan. Ja sam bas zadovoljan
 
Pozdrav ljudi.
Jel pokušavao neko da napravi na 355/360 da se pumpa hidraulike vrti stalno?
 
Znam, razmišljao sam i o tome.. Ali sad gledam ako bi pasovali neki delovi od zetora da se ubace možda bi moglo da se namesti da vrti stalno.
 
Ako me ne bude mrzelo probacu kad otopli.ako sve paše kako sam isplanirao trebalo bi pumpa da vrti u svakom položaju sem u onom kad ručka skroz gore, mada treba mi samo uključenje i isključenje kardana..
Traktor mi je ne upotrebljiv u prskanju.
 
Pa cim iskljucim kardan kad dodjem na kraj parcele ,prskalica odma pada ...kad tarupiram isto tako ,cim iskljucim ode dole...Kad nosim sejalicu za kukuruzu moram uvek da skidam kardan kad sam u transportu ... kad treba da kipujem berac onda prebacuj u neutral pa u cetvtu pa jos ako moram da potream napred ili nazat pa prebacuj ,treba 5 rucica da povucem da bi iskipovao jedan bunker...Dobar je to traktor ali sa tim su usrali motku.
 
Sto rece Bora, nije ti ispravna hidraulika. Podignem neki prikljucak i namerno ostavim tako, sutra kad pogledam sasvim malo se spustio. Dok sam kod nekih drugih traktora primetio da prazne poluge padaju za par minuta.
 
Zadnjih 15godina koliko ja radim sa njim a verovatno i više nikada hidraulika nije držala kad se ugasi traktor... Malo mi je ne pouzdano da se ja oslanjam na to dal ce da popusti u transportu ili ne.
 
Nazad
Vrh