Ursus

Nije baš tako haha, služio nas je dobro a služi i danas novog vlasnika bez kvarova. Kada smo ga prodavali tada je bio cilj kupiti Zetora a njega smo prodali jer smo mogli dobiti više novca za njega nego za ovog Ursuza. Pa se evo nakon nekog vremena javila želja opet za takvim traktorom
Evo još koja slika....


 
Poslednja izmena:
Taj nosac prednje vuce sto si zavario,po meni nema sanse da to izdrzi vise puta neke vece udare,tipa kroz vagase voznja i slicno.Deluje mi slabasno,mozda gresim,ali ja bih to drugacije odradio malo.
 
Druže ne drže ovi kosnici samo ovu cijev, nego je i cijev zavarena baš dobro, svuda su puni varovi ali vidjećemo vremenom još. Eto sinoć za prvu probu sam uključio samo prednju vuču a pritisnuo kočnice da samo prednji vrte na betonu u trećoj brzini na jakom gasu i ništa se nije desilo.
 
Imam problem na ursus c360 ,kad se vozi u 5oj brzini i pusti gas skroz,lupka nesto u menjacu ili diferencijalu,ne mnogo,tako se vozilo nekih 100-200 rs i od prosle godine je pocelo nesto da lupa i u drugim brzinama pri radu,bilo u njivi ili pri lakoj voznji po ataru,ne uvek,ali desi se da lupa i kao da hoce da zaglavi nesto unutra,osetim po motoru da mu malo teze ....Sta bi tu moglo biti u pitanju,sad bi trebalo do setve psenice da ga sredim,jel mozda neki lezaj stradao,zupcanik na konusnom ?.
 
Nazad
Vrh