Ursus

Jeste tako je, može biti i do razvodnika, a ako nemaš dovoljan pritisak, manometar ti neće reći šta ne valja, tako da ti šarafanje ne gine....
 
Interesuje me sta bi moglo biti.Jer kada je pun kos od beraca nece da ga digne,kao da zapinje,asistent pogura kos i ode gore.Kada se kos napuni jedno 20 cm do vrha digne ga bez problema.
 
To može biti i do berača... Da li ti se to sad počelo pojavljivati ili taj problem imaš od ranije?
 
Od prosle sezone se druzim sa beracem.To je prepravljen 212 na kip,klip za dizanje kosa je od Zmajevog kombajna od hedera.Licno sam ga prepravio.
Na prazan kos dize kako treba,na skoro pun dize kako treba,heder dize kako treba, samo kad je pun kos treba mu pomoc.
 
Moguće da nema dovoljno snage da izdigne tu težinu... Za to bi bili neophodni malo podrobniji proračuni.... Ako možeš nekako malo da povećaš ugao ili krak sile, verovatno bi ti bez problema dizao i pun bunker...
 
Zato sam i pitao kako i cime se meri pritisak ulja,daodgonetnem li tu ne lezi zec, ili je do neceg na beracu.
Mada mi nije tesko da ga ne napunim do vrha,cesce praznim i to je to,ako je na traktoru sve u redu.
 
Ako me sječanje dobro služi nije baš nekog promjera, možda 50, 60
icon_scratch.gif

Ja mislim da je problem u tome
 
Stvarno nemam pojma, a i teško je to napamet izračunati. Tu treba hrpa podataka od kuta do kraka, tlaka ulja, tereta ...... ja inžinjer nisam.
Siguran sam da bi večim promjerom cilindra sila bila veča bez obzira na sve druge detalje, a pošto kod tebe malo fali možda je tu problem.
koliko cilindara imaš na tom košu?
 
E to je ono malo sto fali da devojci srecu kvari. :)
Ima 1 klip.
Ja jesam inzenjer ali stocarstva :) a ovo sam iz glave sastavio...samo da odgonetnem dal nije do traktora slucajno.Ako nije ponovo za crtacu tablu ko Pera kojot. :)
 
Sosara,
Kod mene na sipu 40 dva su cilindra (precnik kllipnjace 50 mm) dize bez problema. Igra se sa punim kosom, cak i kad je bila losa hidraulicna pumpa.
Moraces jos jedan cilindar ubaciti, da bi rijesio problem za vijek vijekova. Moze se tu dosta izvuci promjenom ugla, al definitivno najbolje resenje je jos jedan cilindar, ima da ga dize kako god.
 
Kod mene je na K2 bio samo jedan cilindar i dizao ga je bez problema..... Ugao izbačaja je jako bitan! "Sila puta krak" mehanika prvi razred srednje mašinske škole....
 
cca 30 litara hipenola 90.
Ako imaš potrebe radi eventualnih mješanja ulja u nekom priključku možeš staviti transhidraol.

Ulje ispusti na oba čepa
 
Nazad
Vrh