Ursus

Ima li taj cilindar onaj ventilic sa malom pljosnatom gumicom koja je izbusena sa 5-6 rupica jako sitnih a tu gumicu pritisce opruga .Slicno kao ventilic na AC. pumpi.To ima na mom Zetoru i mislim da taj vntilic ima tu funkciju da povuce ulje iz bocice evaki put i da je uvek spreman.On ide ispod izlazne cevi.
 
@sosara
Izgleda da svasta pakuju pa me ni ne cudi da metnu bez rupe gumicu eto :sjasi:... Reko sastavit cu kako je bilo pa ako ne radi busim rupu sto se tice polugica ima logike jer je klip bio dublje gurnut i gumica je pokrivala ulaz ulja u cilindar pa se nije mogao dopuniti .

@muha

Kakav je takav je obavlja posao kako treba. Mogao si se ranije javit da razjasnis taj svemirski mehanizam .

@spasoje

Nema taj ventilcic samo cev uvrnuta direkt na one dve rupe .
 
A mogel sam, ali znaš da bi moje bilo da se to ne popravlja nego baca i ugrađuje novo.
Uostalom, tak bi i bilo da nije usis bil poštopan jer zamjenom gumica nebi puno napravil
 
Jebiga ne radim to svaki dan da znam oma gde da gledam . Prvo se pregleda pa se zatim menja ako treba . Ovako me nije nista kostalo ( jer je sve valjalo ) a da sam odma narucio cilindar + ptt eto crvena i po bez potrebe a zna novi da b ude 2 put losiji od starog . Uglavnom malo sam kivan na "menjace" koji popravljaju :sta: tako i ja mogu .
 
Te cilindre treba zamjeniti Zetorovima, ugraditi ventil za izjednačavanje sile kočenja, staviti Zetorove pakne i radne kočione cilindre i onda je i taj dio na Ursusu riješen na dulje staze.
Opet moraš biti "menjač" jer na ovaj sadašnji sistem košta troduplo pa da stoput krpariš i nikad kraja popravcima, ali na Ursusu je to klasika pa bi gazdu moglo musnuti kak to ide duže vreme bez kvara :sta:
 
Ma ja fragokov je i poljak i ceh samo kad se metne na ursus ne valja . Pakne ko pakne retko koje su potrosene i da su za zamenu a ako su umusane topla voda i malo vise kocenja i radi ko sat . Otisli mi malo nastranu nema potrebe za dalje svako zna svoje .
 
Znači Ursus je smislio vječite kočnice, ma da, strojčina je to od prednjeg do zadnjeg klina.
Srečom pa ja nemam pojma o njegovim klinovima ...
 
I mene isto zanima taj model pa ako neko ima iskustva neka kaze nesto o njemu.
Bratić moj ima taj traktor kupio ga je taze novog 97 godine do sada ima 6000 sati rada, od kvarova 2 puta mjenjan multi power, set kvačila jednom, i napravljena polu generalna posto je bio pregirijan, inace dobar traktor bolji od 1634, kolko sam cuo po prici nisam siguran, njegov 1234 i 4 brzine, dok 1634 ima 3 brzine, jednostavan traktor nije skup za odrzavanje, bratić je malo aljkav pa ne drzi do stroja zato ga je i pregrijo, dobru kabinu ima, naspram torpeda i rusa i kojekakvih bakraca ovo je amerika a snage na pretek :)
 
Običan manometar koji meri 200-300 bara se reducirom nakalemi na izvod za kipanje.... Prilikom kipovanja ako ne može da podigne teret onda propusti sigurnosni ventil. On bi trebalo da je baždaren na 175 bara. Ako ne postiže toliko znači da pumpa ne može da nagura pritisak, ukoliko nije diran sigurnosni ventil. Eventualno može da se desi da se u sigurnosni ventl zaglavi neki špon ili neka prljavština pa da on zato ne zatvara, ali u 95% slučajeva je problem u pumpi....
 
Dva su sigurnosna, jedan je na pumpi, a drugi na cilindru.
Nemora uvjek biti da je do sigurnosnog, može i razvodnik propuštati
Kad povučeš ručicu za kipanje na leru, moraš osjetiti opterečenje na motoru, ako opterečenja nema netreba ti manometra da mjeriš. Samo širom
 
Nazad
Vrh