Ursus

Komšo ja sam godinama radio sa zavarenim multijem.....Bolje je kad ga imaš, ali radi se i bez njega....
 
Koliko je onda njegova max. brzina u transportu . Jel velika nauka popraviti multi . Šta im još odlazi u menjaču , tj. šta se još kvari .
 
Ja drugih problema nisam imao sa menjačem...tak isti menjač ide i u 120-tku tako da sa motorom od 82 ks je praktično nepoderiv.... Sa zavarenim multijem nemaš "polovine", imaš samo cele brzine...Ako ispravan multi zavariš i ubaciš u kornjaču blokiraće prenos.... nećeš moći da kreneš iz mesta....Najčešće je uzrok crkavanje mikro pumpe, pa je sam sistem planetarnog reduktora ispravan... nova pumpa je oko 100 evra i 3 dana šarafanja dok je ne zameniš....Kod ovih traktora treba jako obratiti pažnju na higijenu menjačkog ulja, menjati filtere ulja redovno, po potrebinakon kupovine traktora zameniti ulje u menjaču i slično. Problem je i što isto ulje koristi za kipovanje prikolica, pa se i na taj način zna ulje zaprljati...
 
Ja drugih problema nisam imao sa menjačem...tak isti menjač ide i u 120-tku tako da sa motorom od 82 ks je praktično nepoderiv.... Sa zavarenim multijem nemaš "polovine", imaš samo cele brzine...Ako ispravan multi zavariš i ubaciš u kornjaču blokiraće prenos.... nećeš moći da kreneš iz mesta....Najčešće je uzrok crkavanje mikro pumpe, pa je sam sistem planetarnog reduktora ispravan... nova pumpa je oko 100 evra i 3 dana šarafanja dok je ne zameniš....Kod ovih traktora treba jako obratiti pažnju na higijenu menjačkog ulja, menjati filtere ulja redovno, po potrebinakon kupovine traktora zameniti ulje u menjaču i slično. Problem je i što isto ulje koristi za kipovanje prikolica, pa se i na taj način zna ulje zaprljati...

Znači "multi" je u stvari kornjača tj. usporava brzine , ako on ne radi onda nema "spore brzine" u polovljenju .
 
Precizno rečeno ako on ne radi onda nemaš "zec-a" a ako je zavaren onda nemaš "kornjaču" Kod ugašenog traktora on se prebaci u kornjaču(nezavisno od položaja ručice) a tek kad pokreneš motor, i time stvoriš pritisak ulja mikro pumpom u menjaču, onda možeš da biraš kornjaču ili zeca..... Ako budeš imao problema sa ovim sistemom javi mi se slobodno, ja sam to apsolvirao na tastovom ursusu....
 
E zbog ovih ovakvih kaljuga sam ja skinuo prednje blatobrane sa svog.... Nahvata se blata ispod pa prednje tockove guras umesto sto se okrecu.....
 
Ide garant bolje,ne voli on bas kad je nacisto suv put :osmeh: Ako ti nije tesko izmeri sirinu & visinu.

sumnjam da on ne voli...ja ne volim nije zanimljivo voziti po suvom kao po extremnim uslovima naravno ako nisu opasni ::namigivanje:: 150 je prosjecna sirina posto su stranice zakosene u obliku slova V a visina je 85 cm
 
Voli kad ti kazem.:cool: Zanimljva stvar je da tesko zaslajfuje a i ako slajfuje ide,otima se.Nekad na suvom moze biti opasnije nego u blatu,zavisi sve od terena.
 
Voli kad ti kazem.:cool: Zanimljva stvar je da tesko zaslajfuje a i ako slajfuje ide,otima se.Nekad na suvom moze biti opasnije nego u blatu,zavisi sve od terena.

slazem se u potpunosti s tbm.ma ursus je kod nas vecinski traktor osim sto je snazan i izdrzljiv jeftin i za odrzavanje a i evo vidis sam kako sluzi u ovom poslu kojeg nas u selu radi vecina.Jos bolje on ide kad se natovari tad nema slajfanja vec samo napred :cao:
 
Za onaj put na snimku sam u prvi mah pomislio da je njiva.Ovde kod mene ljudi kazu "gde se kornjaca popisa ursus zaslajfuje",bem li ga zasto kad stvarno ekstra ide.
 
Zaboravio si najbitnju stavku u danajsnje vreme...najmanji potrosac u klasi :osmeh: trosi ko upaljac.
Sto ga vise natovaris bolje ide.

Aco kad si video kornjacu da pisa ??? :haha:
 
Nazad
Vrh