Ursus

Pozdrav :)
Hteo sam da Vas pitam, imamo ursusa 355 i od ove godine vucemo berac sa njim, pa me interesuje da li postoji neki nacin da se kipuje kukuruz a da se ne skida kardan, da li postoji neki polozaj onih rucica, ili vec neko drugo resenje?
Hvala :)
Ja berem jedno 5/6 godina sa c-360 i berac 221 sa bunkerom i probao sam sve moguce polozaje rucica i mislim da nije moguce da se kipuje a kardan da ne radi...A sto je to problem jel zbog obrtaja potrebnih za kipanje ili?
 
Meni su varene obe rucice ....tu levu rucicu kad gurnem gore ona kao da ispadne iz lezista mogu je malim prstom mrdati...moguce da je majstor zavario rucice pogresno odnosno u mom slucaju previshe gore :sta:
 
U predhodnim postovima je bilo pisano o boš pumpi člana Alena,
prije par godina je i meni počela preljevati nafta iz boš pume i problem je bio u AC pumpi koja je počela propuštati naftu u boš pumpu
 
Šta mislite o Ursus-u 1214 ili 1224. Kakvi su to traktori, koje su im prednosti a koje mane, da li su skupi za održavanje šta im najviše crkava, na šta treba obratiti pažnju i slično.
 
Poslednja izmena:
Mala foto-reportaža sa današnjeg svečanog otvaranja fabrike Ursus traktora u Bijeljini.

29kxuer.jpg


20krty1.jpg


11vpddt.jpg


2i8iphh.jpg


icpj4h.jpg


21l9a0y.jpg


p0xm1.jpg


10hndzp.jpg


zwet68.jpg


o9iufm.jpg


- - - - - - - - - -

5xpds4.jpg


Mrcina od 140KS sa Iveco motorom:

2pytc95.jpg


1z1v3vc.jpg


1z1v3vc.jpg


i4h5x5.jpg
 
Pričao sam sa gospodinom Bobarom o tome i kaže da će se kasnije montirati i traktori iz šireg dijapazona snage. Sada će da rade ovaj mali voćarski od 50KS, veliki 11024 od 110KS i ovu veliku mrcinu od 140KS, kasnije će biti izmjena ali ne znam tačno šta i kako.

Evo prospekta sa detaljnim tehničkim podacima o aktuelnim modelima traktora:

wmgefl.jpg


241pkpt.jpg


27zme6f.jpg


33zd6qx.jpg
 
Veoma interesantna ponuda.... Ako kvalitet bude upola " tradicionalan " bice dobro...
 
Ja mislim da to nisu za kipovanje nego za pomocne klipove.Misli da se vide dva creva za kipovanje.
 
To su izvodi za kipovanje, na jedan imaš pritisak kad povučeš ručicu na gore, a na drugi kad stisneš ručicu na dole...
 
Nazad
Vrh