Ursus

Da skinemo prašinu s teme, evo jedan remont, C355, 71.g., još uvjek ima dinamo, mrežicu ispred hladnjaka, skinut onaj nastavak s kardana i plastični poklopac jer kardan još nije stavljan na njega.. Malo sam proletio kroz motor i hidraulik,..
Još će se naraditi..
 
Fabrika je u poljskoj,a rusi su većinski vlasnici fabrike.:ppozdrav:

Da. Ursus je poljska fabrika bila. Sad vise ne proizvedu traktore. Vise ne - posledjna serija je bio traktor sa "brojem" 1934, 1954, 1974. Sad u poljskoj se proizvodi farmtrac itd. a mislim da u bivsoj fabrici ursusa proizvodu POL-MOT Warfama traktore (i masine). ovde pise o 9024... da su ursus, ali su pol-mot warfama, cini mi se, da se ne prodaju traktore pod imenom ursus.

http://www.konedata.net/Traktorit/Ursus9024.htm

p.s.: mislim, da ursus nikad nije bio ni u deo u drugom vlasnistvu sem poljske. samo je kooperirao sa mf (kupovali licence, napr. mf 535).
 
pol-mot je kupio ursusa i poboljsao ga i prave se i traktori pod imenom ursus i pod imenom pol-mot a traktori su isti
neznam da li saradjuju sa hattatom posto su svi istog izgleda
ursus-9014h-perspektywa.jpg

polmot-h1.jpg
5183-Hattat_Hattat_traktor_j_HATTAT_traktor_elad_-877549-3.jpg
 
po nasem standardu 55 i 60ks a po standardu koji se koristio u istocno evropskim zemljama 45 i 48ks.jedan standard je DIN a drugi SAE.
 
ja imam tehničke podatke po našem standardu za ursus 355 i piše 46 ks.a i kad ih uporediš sa drugim traktorima stvarno i jeste tako.npr 355 je jedva mogao da ore sa zetorom 4712 dok za 558 mož samo da gleda u prašinu
 
ovo sto sm napisao je tacno 100%.ja imam 355 a burazer 4718 i on je daleko ispod u svim poslovima a cesto radimo zajedno,a komsija ima 558 kao novi orali smo zajedno i nema razlike u dubini brazde ni u brzini.
 
prijatelju ja imam ursusa i volim ih koristiti ali kod nas se nisu pokazali tako snažni .i još nešto čuo sam da nisu svi istog promjera klipa možda smo obojica u pravu možda je kod vas došla tura jačih traktora
 
C350-355-360 ima precnik klipa od 95mm sa dve uljne karike nisam cuo da ima raznih precnika osim ako nisu ugradjeni zetorovi od 100 . Posto je to motor sa direktnim ubrizgavanjem posebno je bitno da je faza kolicina goriva i kolicina na svaku siznu tacnije ustelovani od npr 558 koji ima rotacionu pumpu i jednako baca na svaku diznu i nije toliko bitno da je faza u dlaku namestena jer je motor sa pretkomorama , samim tim ima i manje snage posto majstori uglavno ne obracaju toliko paznje na to nego onako odoka zasarafe i tako imamo motore koji ne daju punu snagu cim se prvi put pipne motor od fabrickog stanja a to su 99% traktora koji se trenutno koriste .
 
Nazad
Vrh