Uredbe za poljoprivredu 2011 god.

Aman ljudi, sacekajte da izadju uredbe pa se onda raspravljajte!
 
Pa i ako ih nebude bilo biće kad izađemo sa mašinama i blokiramo celu zemlju.
Sa ovakvim stavom se uopste ne slazem. Ispada da ustvari mi i ne znamo sta hocemo. I ja sam takodje da treba da izadjemo i da blokiramo, ali ne zbog subvencija. Imamo mi mnogo vecih problema nego sto su subvencije. Cak sta vise uveren sam da kad su uvedene subvencije, da su se nasi problemi dodatno uvecali. Jednostavno sve je poskupelo, pocevsi od sadnog i semenskog materijala, preko hemija i djubriva, a da ne govorimo najveci problem a to su otkupne cene, monopoli, kradja na vagi, vlaznosti, prljavstinama itd. Takodje treba i da demonstriramo i zbog katastrofalnih zakona i jos gore ne primenjivanje istih. Treba da strajkujemo jer se ne radi nista, a postajemo sve manje konkurentni, jer se strategija podredjuje kratkorocnom bogacenju pojedinaca i grupa. Primera koliko hoces, a najori cuveni secerko i cuvena Group-a. Zbog toga mi treba da strajkujemo i blokiramo a ne zbog njihovih smesnih subvencija. Nasi gubici su mnogo veci zbog raznih njihovih bizMismena i hostaplera, nego zbog ne primanja subvencija
 
Stvar je da od proslih prostesta nismo nista ucinili da se vise ujedinimo,da sa zajednickim stavovima izadjemo i kazemo sta to mi ocekujemo od drzave, ministarstva...Subvencije su treno stvar koja preliva casu nezadovoljstva uglavnom svih oni koji se poljoprivredom bave na posten nacin...
Istina je da su mnogi samo videli priliku da iskoristile to sto su subvencije donele vise novca u dzepove poljoprivrednika, a njih ne zanima dugorocna politika razvoja srpskog seljastva i poljoprivrede, nego instant prilika da se extra zaradi...
Ovo je ipak Off Topic jer UREDBE NEMA PA NEMA
 
  • Like
Reagovanja: 472
Da li ste gledali Znanje imanje,i naseg ministra....
Mi se nadamo da ce ceo komplet mera za poljoprivredu izaci do kraja maja
 
Da li ste gledali Znanje imanje,i naseg ministra....
Mi se nadamo da ce ceo komplet mera za poljoprivredu izaci do kraja maja
pa da sada do kraja Maja,pa ce u maju reci jun pa ce tako do izbora,stvarno nema vise opravdanja za takve izjave ,,bice,izaci ce ,, sto nedodje u neku emisiju i javno da ima ukljucenja da cuje sta narod misli
 
To je njihov i cilj,da o(p)stanu samo najaci i najveci....sa njima ce oni vec lako,problem smo mi "mali"
 
Pričamo da nema uredbi a ima ih:
Danas veterinari bili i uzeli po kravi 500 din za mlečne karte (prošle godine je bila jedinstvena za gazdinstvo)-sada sam poljoprivrednik kada treba da se plati a kada treba da unatičim krave odgovor je: možeš da ih umatičiš ali nemaš pravo na subvencije,ali matičenje treba da platim.Osto ja bez 2 500 din.Došli bez najave,Meni ni ne trebaju mlečne karte jer dajem privatnoj mlekari ali sam morao da platim jer neću dobiti pasoše kada budem nešto prodavao
 
Nazad
Vrh