Uredbe za poljoprivredu 2011 god.

Dobro jel oni svima govore obratite se za 15-20 dana ,pa jel znaju koji je danas datum,da dolaze praznici Uskrs,1.maj. pa to je za emisiju,, Bez komentara,,
 
ma njima je lepo nama nije dobro... pa prosta stvar sada je pao evro, jer i banke daju kredite za reprometerijal, i uzmes kredit u evrima jer je manja kamata i za 6 - 12 meseci kad trebas da ga otplatis tebi ispadne kamata 2x vise... sve oni to lepo i na finjaka rade... pitam se da li ministar zna da se kukuruz seje u aprilu a ne u okt kada treba da se bere...
 
i ja sam nacuo da od subvencija najverovatnije nece biti nista ove godine...... sta se moze ocekivati drugo od ove zuto-crvene govnarske vlast
 
Ufff mene ovo cekanje za subvencijama i kreditima izludjuje,sramota velika od ove vlasti sta oni sebi dopustaju.
Verujem da oni koji nisu voleli ministra Dragina sada bi ga rado videli u fotelji.
 
Obrisao sam deo poruka, pošto je ovo tema za informacije o Uredbama za 2011 godinu. Za organizovanje protesta postoji tema na forumu, pa tamo možete pisati o tome.

Psovke i ostale vulgarnosti brišemo bez obrazloženja, kao i politička pametovanja, isto bez obrazloženja.
 
Moja poruka nije sadržala ništa od navedenog, a ipak si je obrisao, ako nije bila u pravoj temi onda si je trebao premestiti a ne obrisati.
 
Obrisao sam deo poruka, pošto je ovo tema za informacije o Uredbama za 2011 godinu. Za organizovanje protesta postoji tema na forumu, pa tamo možete pisati o tome.

Psovke i ostale vulgarnosti brišemo bez obrazloženja, kao i politička pametovanja, isto bez obrazloženja.
Ko vama administratorima moderatorima i dr da udovolji?
Da niste malo suvise "aktivni"...?
 
Na forumu ima dosta politickih tema od kojih su neke zakljucavane zbog svadja koje su izbijale. Novii je gazda i vlasnik ovog mesta, i da je tacno ono gore napisano od strane @ Vladow, sve ovo bi izgledalo puno drugacije.
 
Postoji tema o protestima ali mi u žaru borbe ne obratimo pažnju na naslove pa je rukovodstvo reagovalo sa pravom
 
Da li je neko gledao jutros emisiju Domacin na Prvoj?Neznam da li me zeza jedan prijatelj ili je istina da su rekli da nece biti subvencije vec placanje po kg. predate robe ali u odredjenim rokovima a ne posle duzeg cuvanja.To je mera da ne dodje do poskupljenja robe.Ako je to uredba koju cekamo onda smo pukli.Namestaju otkupljivacima da daju male cene na pocetku otkupa,a mi da bi dobili subvencije po kg. moracemo nesto da predamo.Katastrofa...
 
Ja bih voleo da se plaća po kilogramu predate robe vezano za određenu količinu po prijavljenom hektaru.
 
Takvu uredbu mogu da donesu samo oni kojima je preci izvoz zitarica nego stocni fond.Ako se to desi,unistice se stocni fond,koji je i ovako tanak.
 
I ja smatram da je davanje subvencija po kilogramu predate robe glupost.

Prvo, ajd sad vi odredite ko se važi za onog kome se predaje roba. Je l' ja mogu da robu prodam npr. fizičkom licu, ako mi on nudi veću cenu nego neki od velikih otkupljivačkih kompanija? Il', ako ja svu proizvedenu robu sam potrošim za svoje potrebe (stočari)... Il' je čuvam u svom ambaru, itd.

Drugo, tu se tek povećava nepravda sa subvencijama. Neki regioni imaju veće prinose od drugih uz istu agrotehniku. Čak i na pojedinim njivama u istom ataru nisu isti prinosi, ma šta radili od agrotehnike. Onda dolaze vremenske prilike i neprilike, koje mogu nekog da pomognu a nekog da unište...

I treće, gde je tu sloboda raspolaganja privatnom svojinom? Moja roba je moja svojina i ja treba da ja odlučim šta ću sa njom a ne neko da mi nameće da li ću je i kome dati.
 
Slažem se sa prethodnicima,šta će stočari koji tu istu robu proteraju kroz stoku a tek ako pretekne prodaju.Sada polako udaraju po svima što se i očekivalo.Sada će i to malo subvencija podeliti na pola da za par godina od toga neće biti ništa.Mora da su poprilično zaglibili čim su se odlučili za taj potez.Mada mislim da će ove godine ostati po starom samo će gledati da traže što više grešaka u papirologiji da bi što više odbili
 
Nazad
Vrh