Uradi sam

Ma nemam zamerku odlican je samo na zadnje dve slike nisam dobro osmotrio nesto drugo skrenulo paznju na sebe :haha: :haha: :haha: kako kaze @mityoo mljac, mljac. :D
 
talianu je napisao(la):
Robins,zar ne bi trebalo da bude sito na izlazu da ne bi izbacivao krupnije delove slame.
Sito bi trebalo ako se slama kasnije jos melje za briketiranje a za seckanje slame za prostirku mislim da ne bi trebalo jer i duzi komadi nisu problem. Ovih dana cu postaviti i tehnicke crteze posto mi je stiglo dosta poruka sa tim zahtevom. :ppozdrav: :ppozdrav:
@ Beca
Gde bre postavljas ovako kasno ovako lepe slike. Cim ih covek pogleda odmah mu podj voda na usta i ogladni a ako jedem ovako kasno ima da budem jos deblji. :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
@beca
nije li malo previše vazduha kroz onu srednju rešetku :sta: tamo gdje gori vatra

a stvarno nije fer da stavljaš like prasića ::lose:: izazivaš velike potrese u mom stomaku :haha:
 
savoris je napisao(la):
@beca
nije li malo previše vazduha kroz onu srednju rešetku :sta: tamo gdje gori vatra ...

U pravu si, ispadao je sitan žar, stavljena je posle na 2/3 preko ove rešetka takođe od bubnja mašine, ali nije mogla bez ove veće koja je drži, a 1/3 nazad nije i tu izbacujem pepeo.
Inače sam namerno napisao roštilj, pošto me žena pitala čim se sad zamajavam kad sam ga pravio, a ja rekao pravim roštilj na koji ću da stavim tablu lima tako da možeš svu papriku iz dvaput da ispečeš, a ne da me smaraš pored šporeta po ceo dan ... ::namigivanje::
 
@Beca
Imaš li neku tajnu recepturu za sredstvo za premazivanje prasića sa onom grančicom da bi dobili onako dobru boju?
 
robins je napisao(la):
@Beca
Imaš li neku tajnu recepturu za sredstvo za premazivanje prasića sa onom grančicom da bi dobili onako dobru boju?
S' vremena na vreme,dok se peku,premazui sa uljem.Na toj grancici je namotana krpa i ta krpa se "udavi" u ulju i na svakih 10-tak minuta se maze.
 
Najveći trik je u tome da ruka nikad ne bude slobodna :D Znači kad se ne maže prase onda se hvata flaša piva ili čaša vina /ovo je kod mene u direktnoj vezi sa trenutnom temperaturom u okruženju/ :D
 
Deda Lala je napisao(la):
Имам два амандмана.
1.уместо зетина узмите маст ,свињску
2.кад год вам се приближи ...... а ви је малко том слободном руком "придржите".Печење ће бити укусније

@Deda Lalo, ja ruke ne perem, vec za to koristim suknje.. Sve zensko sto pridje , kao da pogleda "kako ide pecenje" mora da plati danak :ppozdrav:
 
Deda Lala je napisao(la):
Имам два амандмана.
1.уместо зетина узмите маст ,свињску
2.кад год вам се приближи ...... а ви је малко том слободном руком "придржите".Печење ће бити укусније
Javljam se povodom povrede poslovnika clana @Deda Lala, naime smatram da treba da prvo casti kolege forumase jednim :ppozdrav:, pa tek onda da preuzme rec povodom amandmana.... :haha: :haha:
 
robins je napisao(la):
@Beca
Imaš li neku tajnu recepturu za sredstvo za premazivanje prasića sa onom grančicom da bi dobili onako dobru boju?

Nije neka tajna, već su pomenuli,u toj posudi je rastopljena svinjska mast pomešana sa vodom i dve kašike soli. I sve je blizu vatre da se mast ne stegne. Bar ja tako radim, od dede sam naučio, a najbitnije ti je prvih pola sata da ga sačuvaš da ne pregori,nikako preblizu vatri dok se ne zagreje prase, onda kreće samopodmazivanje i sve je mnogo lakše...
Evo kako to od prilike treba da izgleda ...

http://www.youtube.com/watch?v=ak0ptQ8arEc

:cao:
 
francuz je napisao(la):
Deda Lala je napisao(la):
Имам два амандмана.
1.уместо зетина узмите маст ,свињску
2.кад год вам се приближи ...... а ви је малко том слободном руком "придржите".Печење ће бити укусније
Javljam se povodom povrede poslovnika clana @Deda Lala, naime smatram da treba da prvo casti kolege forumase jednim :ppozdrav:, pa tek onda da preuzme rec povodom amandmana.... :haha: :haha:
Ala klevetcje... Opa Djurdjo :haha:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=b-0A7EZ2QfU&feature=player_embedded[/youtube]
 
Peć koja se lako pravi od bureta kojih ima po buvljacima. Posto je povrsina bureta velika ovakva peć se može koristiti za grejanje farmi, radionica, skladista i sl. Kao ogrev se može koristiti i granje, drva, slama . Pravi se za par sati a osim bureta je potrebno malo lima, aparat za zavarivanje, elektrode, i brusilica.

 
Nazad
Vrh