Uradi sam

pifta sto je nisi produzio na dole za jos jedno cetri rupe ? da je mozes koristiti kao i donju poteznicu!
 
Kolika je snaga motora,dali misliš da će bala sama da se spusti do noževa,i otprilike koliko bi ovo koštalo .Dali si računao.
 
robins, i mene zanima ova seckalica samo nikako da shvatim koji princip tj. na koji nacin uvlaci slamu? koliko vidim bala se stavi od gore ali posto ima taj konus ili suzenje unutra nisam bas siguran da bi moglo da uvlaci. zanima me jos to da li si to video negde na delu ili je samo nacrt i zamolio bih te za dimenzije jer ako radi pravim sigurno !
 
Pozdrav narode. Kupio sam generator za struju od 4 kw za 250 evrica. Da li moze od njega da se napravi vetrenjaca ? Ima li neko ideju ili crtez? Mislim da bi svima dobro dosao za plastenik, za kolibu, navodnjavanje...
 
Mrgud je napisao(la):
Pozdrav narode. Kupio sam generator za struju od 4 kw za 250 evrica. Da li moze od njega da se napravi vetrenjaca ? Ima li neko ideju ili crtez? Mislim da bi svima dobro dosao za plastenik, za kolibu, navodnjavanje...
Ako je klasični generator sa elektro magnetnom pobudom a šti verovatno jeste nemoj se mučiti nema rešenja
 
Seckalica za slamu je za sada samo nacrt a uskoro bi trebalo i da je pravim. Sve se moze jos izmeniti a umesto konusa moze se staviti horizontalna okrugla ploca za vertikalnim nozevima koji bi kidali slamu iz cele bale. Mislim da bi to bilo i bolje resenje. Svi koji imaju neku ideju mogu da je ovde i izloze pa da se na osnovu vise misljenja dodje do najboljeg resenja. Vise pari ociju uvek bolje vide i dobre i lose stvari nego samo jedan par. Dimenzije cu postaviti cim sredim dokumentaciju a ovih dana sam u nekoj stalnoj guzvi pa nikako da stignem.
 
Kd nas uzimaju 5% za krunjenje, kad je cena kukuruza solidna izadje mnogo ::novac:: Zato ja namestio korpu umesto adaptera i tako smo krunili. Nazad elevator za sapurike i nema problema :D Evo par slika.
1585i60.jpg
263frbb.jpg
 
Isplati se raskrciti za par vagona ,i moj kombajn je u susednom selu pod supom parkiran.
 
Ako imate ostataka cevi 40x40, nešto flahastog gvožđa, L profila skinutog sa starog troseda, i pocinkovanog ili crnog lima,starog bubnja od veš mašine uz obavezni biber crep "fugovan" glinom, može da se nabuđži i ovakav roštilj ... ::namigivanje::


2dtc2ex.jpg


rshfnn.jpg


wl6551.jpg


oswryq.jpg


2mq3psy.jpg


:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh