Uradi sam

Ne znam ljudi sto pravite resetke od crnog materijala? Posle par pecenja korodiraju nepovratno i meso dobije ukus korozije ma koliko ih cistili. Prohrom odraditi i nema da reaguje sa solju i kiselinom iz mesa. Primera radi, sipka 6mm duzine 3m je pre koji mesec bila oko 500-600din (nova) a vecna
 
Jel za tu resetku ne sme mozda inox da se koristi ?.
Edit:Nesko bukvalno sekundu pre mene postavio pitanje,ok sad znam :).Nemam nikakvih iskustava sa rostiljima pa pitam :p.
 
Ne znam ljudi sto pravite resetke od crnog materijala? Posle par pecenja korodiraju nepovratno i meso dobije ukus korozije ma koliko ih cistili. Prohrom odraditi i nema da reaguje sa solju i kiselinom iz mesa. Primera radi, sipka 6mm duzine 3m je pre koji mesec bila oko 500-600din (nova) a vecna
Zicana cetka i parce sapunjare i bude k'o nova ;)
 
Trenutno mi roštilj žicu izigrava sito sa rupama 6mm, restl koji mi je ostalo od kombajna.Planiram već dve ako ne i tri godine da pravim žicu od firkanta 8 mm ali nikad da potrefim u lokalnoj gvožđari kada im stigne materijal.
 
Ja imam neku tablu od inoxsa, aj vodim se time kako je zdravije kao...
Medjutim ne moze ravnomerno da se ispece okolo pocrni i prepece se a u sredini zivo bude.
I ja sam mislio sipku 6-8mm pa napraviti pravu resetku... opet me plasi da ne bude crno tu gde lezi po sipkama..

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja imam rešetku od crnog materijala već 10 godina,ne čistim je nikada samo kad završim premažem slaninom i tako stoji.Kad se sprema odmah ide na jaku vatru da obgori i to joj je to.Na ukus se niko ne žali,čak šta više pojedini se oduševe kad jedu pastrmku,a pomalo vuče na ćevape :D
 
Nedavno su mi doneli istu formu materijala 10x10mm inox da napravim resetku za rostilj. Materijal ljut, žilav a kriv i uvijen. Ja sa 105kg se oslonim na šipku od 1m da je ispravim ona se vrati u prvobitni položaj a bio je uvrnut i po dužini. Na kraju je to vraćeno i napravljena rešetka od crnog materijala 10x10mm.
 
Vuceni lim ili istegovani lim, samo poheftati na ramu od vinkle i gotov rostilj.
 
Nama godinama neki roštiljdžija donosi rešetke roštilja na peskarenje.
Valjda taj ide po vašarima i peče na veliko, ali kada donese, to ne liči ni na šta.
Posle peskarenja bude kao novo, pa za neko vreme opet..
Ima toga mnogo, čim uvek donese i po 10 komada, pa nosimo vlljuškarom.
Sve su od firiketa 10x10..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Inoks nije dobar za roštilj jer se za njega lepi meso, a svejedno mora da obgori da bi izgorela mast. Firiket je loš zato što se teže čisti svetlo vučeno gvožđe 8mm je najbolje ali i skupa, malo jeftinija od inoxa.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Nazad
Vrh