Uradi sam

Malo majstorisanja, od stare pokvarene rotacije skinuo magnete, napravio nov nosac, na njega pricvrstio gabaritno svetlo koje sad po potrebi mogu staviti gde bude potrebno, sejalica,spartac....
img5283.jpg
img5285.jpg

img5288.jpg
 
Malo majstorisanja, od stare pokvarene rotacije skinuo magnete, napravio nov nosac, na njega pricvrstio gabaritno svetlo koje sad po potrebi mogu staviti gde bude potrebno, sejalica,spartac....

To je namenjeno isključivo za levu stranu ili će biti u paru i za desnu stranu ??? Inače jedan veliki plus :ppozdrav:
 
Pitanje

Da li mozes samo da mi kazes koja je debljina lima za korito (za dno i bocne strane), debljina lima za poklopac i dimenzije cevi-kutija za mesaonu. I cemu sluze dva kruzna otvora na poklopcu! Hvala puno :D Posto vidim da je robinson banovan, da li ima neko drugi da pomogne oko ovih informacija, posto planiram sto pre ovu mesaonu da pravim, pa su mi ove informacije presudne. Hvala svima

- - - - - - - - - -

Da li mozes samo da mi kazes koja je debljina lima za korito (za dno i bocne strane), debljina lima za poklopac i dimenzije cevi-kutija za mesaonu. I cemu sluze dva kruzna otvora na poklopcu! Hvala puno :D Posto vidim da je robinson banovan, da li ima neko drugi da pomogne oko ovih informacija, posto planiram sto pre ovu mesaonu da pravim, pa su mi ove informacije presudne. Hvala svima

- - - - - - - - - -

Posto se najvise ljudi interesuje za mesaonu evo nekih slika kako se pravi i tehnicki crtezi mesaca i korita. Mesaona je kapaciteta 150kg mada uglavnom mesa samo 100kg. Vreme mesanja smese je 4 minuta a punjenje i praznje se vrsi za par sekundi jer se iznad nalazi usipni kos u koji se ubacuje smesa iz mlina, u samoj mesaoni se mesa druga tura a ispod je bunker iz koga spiralni transporter vuce smesu do vage na kojoj se sipa u vrece. Pogon se dobija od motora od 2,2kw sa reduktorom tako da na izlazu ima 60 o/min. Ranije je bio motor od 1,5kW sa 50 o/min i nije bilo problema u radu. Nasa mesaona je napravljena pre 15 godina i za sve ove godine samo smo jednom menjali lezajeve (konusno valjkasti) a dnevno izmesa od 1000 kg do 2000kg koncentrata. Sto se samih mesaona tice horizontalne protivstrujne mesaone su najbolje sto se tice mesanja a narocito kad je hrana za koke nosilje gde ide 7 kg krede koja je dosta teska a sitna. Ovo je samo deo slika a ostale postavljam cim dobijem malo vremena da sredim dokumentaciju.



Post je spojen: [time]1291306934[/time]
_________________________________________________
Evo jos par slika a sutra stavljam i stvarne slike kako izgleda u radu.

Da li mozes samo da mi kazes koja je debljina lima za korito (za dno i bocne strane), debljina lima za poklopac i dimenzije cevi-kutija za mesaonu. I cemu sluze dva kruzna otvora na poklopcu! Hvala puno :D Posto vidim da je robinson banovan, da li ima neko drugi da pomogne oko ovih informacija, posto planiram sto pre ovu mesaonu da pravim, pa su mi ove informacije presudne. Hvala svima
 
Ima li neko neku semu kako napraviti inkubator za kokosija jaja? imam neku rashladnu vetrinu mislim da bi mi ona bila dobra za kutiju pa ako neko ima neku semo molim vas daj te savet.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ne znam u koju temu da postavim,pa ajde u ovu.Kupio sam el. motor sa reduktorom,ali ne znam broj obrataja koji je.Na motoru ima samo ova plocica,pa ako neko zna,neka pomogne.
e2y5ybad.jpg
 
Po ovoj plocici, motor ti je 0.55kw i ima 2820 o/min obrtaja motora.Ako nemas jos neki podatak, skini zastitu sa ventilatora obelezi jednu lopaticu, rucno okreci i broj koliko puta za jedan obrtaj izlazne osovine. Dalje je sve matemetika.
Ili B-varijanta ukljuci motor stopericu u ruke i opet 1,2,3,...
 
Nazad
Vrh