Uputstvo za podnošenje zahteva za povrat akcize za gorivo

Pozdrav. Vidim da znaš procedure za reakciju za gorivo. Moj problem. Sipao na Agro aplikaciju gorivo. Račun postavljen na moju stranicu. Hteo da podnesem zahtev za refakciju . Greškom ušao na Računi za gorivo i stisnuo odobrenje zahteva za povraćaj. Kad sam video da smo pogrešio odem na refakciju i tamo nema mog računa. Hoće li mi verifikatori uvideti grešku koju sam napravio i vratiti mi račun na stranicu za refakciju goriva da mogu da podnesem zahtev.Gorivo sipao na NIS-u 13.03.2024. Još jedno, na svakoj parceli piše koja količina goriva treba da se upiše. Sve količine su sa decimalnom zarezom ili tačkom ( probao sve od tačke, zareza, zvezdice, crtice, sve ne može) , ne mogu da upišem broj sa decimalnom zarezom, a u žutom polju piše broj sa decimalnom zarezom.

Prvo pitanje

Pozovite 0800 106 107 i recite da ste napravili grešku prilikom unosa za Refakciju pa će vam izaći u susret "svima su izašli u susret pa što da i vama ne izađu u susret" (Verovatno će vam vratiti i račun).​


Drugo pitanje

Sam sistem ne dozvoljava , . / * _ -
 
Zahtev predao 14.2 a prekjuče legle pare.Trebalo im je tačno mesec dana fore za adminstraciju.
 
Znači da se nadam tamo negde polovinom aprila, ja sam tek danas predao zahtev za podsticaje... :(
 

Prvo pitanje

Pozovite 0800 106 107 i recite da ste napravili grešku prilikom unosa za Refakciju pa će vam izaći u susret "svima su izašli u susret pa što da i vama ne izađu u susret" (Verovatno će vam vratiti i račun).​


Drugo pitanje

Sam sistem ne dozvoljava , . / * _ -
Kako onda upisati litre po hektaru iz žutog polja. Probao bez .,-_(*"!?/ na kraju nemožeš da pošalješ zahtev za refakciju jer nisi rasporedio sve zadate litre iz žutog polja po hektaru.
 
Podneo sam i zahtev da namam žalbu na doneto rešenje o isplati akcize za dizel gorivo.Rešenje sam dobio u e-sanduče posle 4-5 dana, ne znam baš sad tačno.
 
Prvi put sad podneo zahtev za refakciju pa me zanima sledece. Ubacio ta dva racuna od 300l i ubacivao parcele i dodjem do zadnjih 60l ali nemam parcelu od 60ari ili vecu ili manju imam i sad ako ne ubacim nita ta nafta sa racuna propada? Ili ubacim vecu parcelu pa ubacim koliko ima nafte na racunu a drugi put ubacim jos kad budem opet podnosio zahtev

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Prvi put sad podneo zahtev za refakciju pa me zanima sledece. Ubacio ta dva racuna od 300l i ubacivao parcele i dodjem do zadnjih 60l ali nemam parcelu od 60ari ili vecu ili manju imam i sad ako ne ubacim nita ta nafta sa racuna propada? Ili ubacim vecu parcelu pa ubacim koliko ima nafte na racunu a drugi put ubacim jos kad budem opet podnosio zahtev

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
Ubaci veću parcelu, pa drugi put kad budeš podnosio ubacićeš ostatak na toj parceli, ja sam ubacio manju i podneo zahtev propalo mi 10 ak litara nafte sa računa, piše da sam iskoristio sve račune a ostalo je bilo oko 10 ak litara još ...
 
Da li mora nafta da se unosi za svaku parcelu posebno, tj sve jednako da se popune i podnosi zahtev. Ili moze da se raspodeli na par parcela primer na 3 parcele 400l i podnese za te parcele?
 
Kad se dobije rešenje da je odobren povraćaj za dizel gorivo postoji li tu mogućnost odricanja od žalbe i treba li to raditi?
 
Kad se dobije rešenje da je odobren povraćaj za dizel gorivo postoji li tu mogućnost odricanja od žalbe i treba li to raditi?
ima
kolega mixer je objasnio kako i gde
za sada jos nema uplate
Meni stiglo u e sanduče rešenje. Prihvatio ga. Reko ajd da odem da vidim šta piše na eagrar. Tamo u refakcijama pored broja predmeta stoji nešto kao "prihvaćen". Pogledam levo na one ponudjene opcije, piše "žalbe/odustanak od prigovora". Udjem i otvori se prozor i piše da tu mogu da priložim žalbu ili da odustanem od prigovora što će ubrzati pravosnažnost rešenja. Na "broj predmeta" otvorim padajući meni, i pojavi se jedno 4-5 brojeva. Ponovo proverim broj rešenja za refakciju i uverim se da ga ima u tom padajućem meniju. Odaberem taj broj, i u svrhu odaberem odustanak od prigovora. U napomenu napišem isto odustanak od prigovora i to je to. Pisalo je da je zahtev prihvaćen...

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
na osnovu tvog posta
uradio isto kod mene

nisam primetio to odustanak od prigovora i zalbe dok nisam procitao tvoju objavu
 
Ja juce uzeo prvih 100 litara danas vec u eagraru, podneo sam zahtev za refakciju isto danas i uzeo novih 100 lit. Za sada ovo sve oko e argara mi bas lepo funkcionise, meni je neuporedivo lakse nego ono trezor i gomila papira. Ovako sam vodis svoje gazdinstvo....
 
Ja u nedelju podneo zahtev za 300l danas dobio poruku u esanduce da je odobreno

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Nazad
Vrh