Upute za uzgoj gljive bukovače na porodicnom imanju

ja se vec 2 i po godine uspesno bavim gajenjem bukovace... ako neko ima bilo kakvo pitanje u vezi bukovaca nek se javi na privatnu poruku... a inace pravim i kompost za druge...
 
Par dzakova sam stavio u garazu (sa slike), a cebe sam pokvasio i stavio
iznad dzakova da imaju vise vlage, takodje sam isto i ispod uradio.
Prostorija je dosta svetla.
Drugi deo dzakova je bio u podrumu i nije bilo vece razlike u rodu.
 
Hvala, pretpostavio sam da je to al ajde da pitam da nije slučajno za zamračivanje.
 
Da, bas tako :D

Prve godine kada smo pocinjali, najmanje smo znali, ali zato smo
najvise brali :haha:
Mada nemogu se pozaliti ni ovih godina, bilo je zadovoljavajuce.
 
pa ovde je uglavnom sve receno....
zanima me kako kuvate slamu i da li je uopste kuvate ili radite hladni postupak...
i koliko otprilike dnevno dzakova proizvedete...
i jos jedno pitanje, kako seckate slamu:haha:
(ja sam nabavio masinu) :)))
Veliki pozdrav...

hvala za savete.. pogledao sam linkove... :)))
 
@ Vatrogasac

Posto je vec ovde sve receno mogao bi da malo i ti opises svoj proces proizvodnje. Uz koju fotografiju. Naprimer kazan za kuvanje slame ako kuvas, Masinu za seckanje slame, i koliko ti proizvodis dakova dnevno i gde nabavljas micelijum za bukovacu. mozda ima interesantnih resenja kojih se neki nisu setili nego se mozda mucili a ima mnogo jednostavnih resenja.
 
Poruka

Dali se bukovača može gajiti na sirovoj piljevini. Bavim se pomalo preradom drveta pa bi mogao da iskoristim piljevinu. Dali može u džakove kao slama treba li je kuvati ili dodatno kvasiti. Zasejao bi par đzakova za sebe. Molim odgovore.
 
Ne može na sirovoj. Mora da bude sterilisana piljevina belogorice u kojoj ne bi trebalo da bude hrastove piljevine. Topola je OK naravno i bukva a može i deo slame + mekinje i sve to mora da bude jako vlažno tako kada jako stisneš šakom da se pojavi kapljica........
 
Poruka

Mislio sam na svezoj piljevini. Koja sterilzacija je lakša hemijska ili sa vrelom vodom. Kada stružemo topolu dešava se preko leta da na otpadnim panjevima izniknu pečurke kao i na pilevini. Nisam ih brao ni jeo jer ne znam koje su. Ne liče na bukovaču. To me navelo na razmišljanje da bi i bukovača mogla da uspe na čistoj svezoj piljevini bez ikakve sterilizacije. Ipak sam bio u zabludi hvala na odgovoru.
 
Da se i ja malo uključim...bukovaču sadim već par godina za svoje potrebe...a višak podjelim po komšiluku.Većinom sadim na slami u vrečama.probao sam i na piljevini,ali tada je faza prorasta micelija duža,premda sam imao lijep prinos.Piljevinu nisam sterilizirao,jedini je bio problem,przi gubitak vlage.
Budući da je bukovača parazit,može se nasaditi skoro na sve..otučke od kukuruza,sijeno(postoji opasnost od zelene plijesni),pa čak i na novinski papir...sve što sadržava celulozu...u zadnje vrijeme najčešće nasađujem na panjeve..prorast se duže čeka ali prinos je kud i kamo veći nego na slami.Kvalitetan panj može roditi i po 7 godina... :ppozdrav:
 
Poruka

Kolega tomo555 molim vas da malo opširnije objasnite o gajenju na piljevini. Probao bi par đzakova pa iako propadne nije šteta sto dukata. Dali to uopšte ide u đzak koliko semena po đaku koliki je period prorastanja koliko od setve do berbe? Mogu je posejati i na slami ali sam čuo da ima bolji ukus sa drveta.
 
Aj' da ubodem i ja jedno pitanje. Može li se koristiti i strugotina (piljevina) od četinara? Konkretno od Smrče i Jele. Ili, recimo, mešavina slame i strugotine.
 
Momci , odlučio sam da i ja probam proizvodnju bukovače
pitanje :
u prostoriju od 20 m2 - 3,8 x 5,2 m koliko džakova mogu da postavim,
da li da ga postavim na police

se3t76.jpg



ili da ih postavim na palette i 3 džaka jedan na drugi

8wxhyx.jpg


unapred hvala
 
Hvala na sugestijama, knjigu imam ipročitao sam ga , ali ne mogu da se odlučim kako da postavim džakove
 
Ako ih gajiš preko ljeta džakove odvoji jedne od drugih i smanji količinu supstrata za 25% , ako je preko zime onda što bliže jedan uz drugog pa čak i može jedan još na njih.
 
Nazad
Vrh