Unutrašnjost štala

Ti radis i u 3 smenu,kad spavas, ili si to isao u obilazak da vidis dali je sve uredu.
 
Ratko svaka cast za smestaj ,imam samo jedno pitanje u vezi pojilica.Da li je bilo izvodljivo da na krajeve vertikalnih cevi u pojilicama stavis neko koleno jer po mom misljenu u ovako postavljene otvore ce se vremenom slegati prljavstina posebno ostatci od silaze?
 
Netreba koleno sistem se ispira na 10-15 dana zato sluzi ova sahtica,vidi se kraj cevi sa cepom,pritisak izgura i komade betona a ne silazu.........

sgnajd.jpg
 
Hitno bi mi trebala pomoc,koliki bi pad trebao da ima betonski pod za bikove u vezanom sistemu?duzina lezista je ce biti 180,a izdjubravanje rucno.
 
Šta će ti tako dugo ležište za bikove?! Imaćeš samo više posla i prljave životinje, 150-160 cm za bikove maksimalno, čak i kraće može bez problema. A pad 3-5%, ako planirate nekad krave na tim ležištima onda manji pad stavite.
 
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]Zapravo i odgovara mi krace,a ne planiram krave u tu stalu.postavicu sad slike kako sad izgleda pa bih voleo da cujem sugestije.
Dimenzije supe su 5,1 sa 3,i u tih 5 sam stavio 6 vezova,to mu dodje 85 cm po biku,nadam se da ce biti dovoljno.
 
Poslednja izmena:
Ratko ovo izgleda ekstra otvorena, mnogo vazduha super pojilice, samo mi je malo ona šipka niska za holštajne, mislim da im je malo teže da jedu, jesam u pravu, a one cevi što između krava jel ok da ide svaka druga, nisam video do sada to, obično ide između svake krave.
 
Nije nisko i nesmeta im jer nije direktno iznad fosne nego ima 30 cm razmaka izmedju fosne i cevi.............
A sto se tice sipki verovatno izmedju svake krave idu krace cevi da bi moglo da se muze,ovde da su stavljene tako nebi moglo da se pridje izmedju krava.........
 
A cekaj, koliko vidim te krave se muzu, jel neće da se ritnu - gurnu kad staneš između njih dve? Inače još jednom opasno mi se sviđa kako si sve uradio!
 
:cool:...to su bre mirne panonske gospođe krave...nisu to tamošnje divljakuše....:cool:

nadam se da razumeš šalu :cvetic:
 
A cekaj, koliko vidim te krave se muzu, jel neće da se ritnu - gurnu kad staneš između njih dve? Inače još jednom opasno mi se sviđa kako si sve uradio!
I lavovi pa se vremenom nauce a ne krave..........mirne su i naviknute da kad stavim muzilicu i odem da radim nesto drugo nece se pomeriti uopste,reaguju na glas a batine se ne koriste...............

Da napomenem da je sirina izmedju dve pregradne sipke 260 cm............
 
Unutrasnja cev od kanalizacije fi75 a spoljna je sestobarna okiten fi250,sve su spojene i zato sto velika kolicina vode stalno radi gore dole nesmrzava,iako smrzne obicno je to u posudi sto se sa dve litre vrele vode odmrzne............
@RatkoPa a i ostali forumaši, da li vam pada na pamet neko drugo rješenje umjesto ovih alkaten/okiten cijevi pošto ih u svojoj okolini nikako ne mogu da nađem.
Inače i ja ovih dana ulazim u adaptaciju staje.
Hvala unaprijed.
 
Ma ne smijem se ja pouzdati u proizvođače,pogotovu što ovdje kod mene to svako pravi.
Najvjerovatnije da ću iskombinovati betonsku cijev i ovu posudu sto je kolega @Sava21 rekao.
Uzeću cijev FI300 i u nju ubetonirati nekakvu posudu širine 23-24 cm sa dobrom markom betona i u beton dodati nekakav aditiv.
 
Što ne pođeš malo dalje i kupiš ove plastične cevi, em bolje em jeftinije, betonske cevi nisu ni malo jeftine!
 
Nazad
Vrh