ULTRA hibridi kukuruza

Када треба прскати ове ултра хибриде од сирка, мислим у којем листу? Код мене је трећи лист кукуруз, а сирак предњачи три копља!
 
Sto se mene tice, ultra vise nikada u njivu. Na ovoj kisnoj godini, izgleda jadno sto se tice klipova. A posejao sam ga na 3 hektara.

Na slici su veci klipovi. Malte ne probrani....





 
Taj koktel sa pojacanom hirosimom je bio uspesan. Kukuruz je hirosimom bio oprskan u 6 peru. Dok je sirak stradao, posto sirku treba vremena da pozuti i propadne, kukuruz se oporavio i dobio jos 1-2 pera. Ali je kasnije sirak opet krenuo a ja u njivu vise nisam mogao da udjem zbog tadasnjeg blata a i velicine kukuruza.
Tako da sam uzalud imao ultra hibrid. Nije oprskan sa fokusom uopste.... pa je njiva i dalje puna sirka. Na nekim delovima, sirak je toliko veliki da se ne moze hodati kroz redove.

Gore iznad sam uslikao cistiji deo njive da pokazem da su i u cistom delu klipovi mali i jadni.


Evo malog podsetnika kako je to bilo. Pa se vidi kako je prskanje lepo uspelo ali na poslednje dve slike se vidi kako sirak krece ponovo. Kukuruz je bio negde u 9-10 peru. Mislio sam da ce ga kukuruz zaklopiti ali sipak..















 
Korovi se prskaju dok su mali, pa čak i sitak. To je moje iskustvo.
 
Laudis u splitu, i njiva cista. Cak i rizom zadrzi, ali mora malo veca doza. Adengo bataljujem.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Ja danas skidao lexxstor duo na boljoj njovi polego baš dosta 4.2 t po jutru nedaleko druga njiva lasija ali nije polego 5.6 t po jutru, za nepoverovati kolko manje tu gde je polego.

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
 
Jedan od razloga je verovatno što na poleglom dosta klipova ispadne i ostane na njivi prilikom vršenja...kod nas je raj za ove što pabirče, samo što ih baš nešto i nema po ataru...
Na jednoj manjoj njivi se i ja razmišljam da idem sa decom da pabirčim...
 
Nazad
Vrh