ULTRA hibridi kukuruza

Jel moze Focusom da se unisti dovoljno sirak u ultra hibridu kukuruza da sledece godine moze bez problema da ide obican hibrid ? Uzeo sam jednu problematicnu njivu sa sirkim do moje njive gde sam planirao ove i sledece godine kukuruz, pa me zbog toga interesuje
 
Нисам сигуран за пиревину, али сам имао пуну њиву зубаче и успешно је решио. Иде већа доза него за сирак и коштало ме доста али то је било давно пре 6-7 година. Сад је хемија повољнија ако се упореди са ценом кукуруза. Прочитајте спектар деловања, можда делује и на пиревину.
 
A kako rešava pirevinu fokus ultra, da li uspeva prskanje, i kojom dozom po ha
Pirevinu i zubaču više izgleda ništa ne rešava.
Njiva predprošle sezone bio posejan Blasson duo, prskano fokus ultra 1l/kj. Pirevina dobila po tamburi ali samo masa iznad zemlje. Ponovo krenula iz rizoma najnormalnije.
Posle je na tu njivu išao suncokret, prskano Fusilejdom doza od 1l/kj baš zbog pirevine. Opet je izgorelo sve i ponovo krenulo novo iz rizoma. Posle skidanja suncokreta sam išao totalom 5l/kj, sve izniknuto se osušilo. Posle je išla tanjirača i posejana je pšenica. E sad videćemo posle skidanja pšenice šta dalje....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Pa caco sa 1litrom fokusa ili fuzilejda po kj ne možeš uništiti pirevinu čak i ovih 5lit po kj je pitanje da li ćeš ubiti rizom kod pirevine.
 
Pirevinu i zubaču više izgleda ništa ne rešava.
Njiva predprošle sezone bio posejan Blasson duo, prskano fokus ultra 1l/kj. Pirevina dobila po tamburi ali samo masa iznad zemlje. Ponovo krenula iz rizoma najnormalnije.
Posle je na tu njivu išao suncokret, prskano Fusilejdom doza od 1l/kj baš zbog pirevine. Opet je izgorelo sve i ponovo krenulo novo iz rizoma. Posle skidanja suncokreta sam išao totalom 5l/kj, sve izniknuto se osušilo. Posle je išla tanjirača i posejana je pšenica. E sad videćemo posle skidanja pšenice šta dalje....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
На лето само гарење бар три пута и обавезно дрљачом после гарења прећи њиву. Тањирача је само још више размножава.
 
Pa caco sa 1litrom fokusa ili fuzilejda po kj ne možeš uništiti pirevinu čak i ovih 5lit po kj je pitanje da li ćeš ubiti rizom kod pirevine.
Fokus je 1l/kj u kukuruzu gornja granica doze, a i fusilejd 1l po kj mu dođe nešto kao dupla doza..... 'bem li ga.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Više ga ne sejem, to ti govori sve.
Jedina dobra stvar kod njega bila što sam njivu prskao sa fokusom ultra, ništa više...

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Caco koje godine si ga sejao?? Cim nisi zadovoljan?? Ja sam ove godine primoran da ga sejem na jednoj parceli od 2ha, a do sad ga nisam sejao.
 
Uf, ne znam tačno pre 4-5 godina. Daleko od toga da je tropa, ali bio je dosta slabiji od pionira u istim uslovima.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nije rodan kao obican hibrid, ali prednost prskanje fokusom.
Na neke njive zbog sirka cu morati da primenim tropolje
psenica - prskanje totalom
kukuruz ultra - prskanje fokusom
suncokret-prskanje fuzilejdom
 
Prosle godine na ovih 3ha bila soja.
17og juna sam proskao sirak, a 18og juna krenuo na more.
Kad sam se vratio sa mora, 3eg jula pravo u njivu. Tamo milina za oci. Lepi redovi i cista soja. Pomislih: hvala Bogu...
A u zetvi opet haos od sirka... svaki put prskanje uspe, i svaki put, cak i u onoj proslogodisnjoj susi, sirak opet izbije..
 
Nazad
Vrh