Ulje za motokultivator

Odg: Motokultivatori

SIMOVIC je napisao(la):
Imam traktor hatz T-12 proizveden 1957god. motr ima oznaku E-89F inače to je motor sa jednim cilindrom vazdušnim hlađenjem snaga motora 12 KS. Da li neko zna gde mogu da nabavim delove za generalnu opravku ovog motora ili adeknatnu zamenu istog?
Unapred zahvalan i pozdrav svima :cao:
@Simović,javi mi se na PP ::namigivanje:: :ppozdrav:
 
Odg: Motokultivatori

Da li neko ima frezu "Mecanica Benassi", italijanska, moj otac i deda su u neko srecno vreme, pre 30god, isli u Italiju po nju kolima, (i po farmerke, naravno). Teska je, frezira duboko, tada su uzeli dva para moticica i jedan jos uvek traje, doduse pri kraju su. Jednom je radjen motor i to zato sto smo je pozajmili jednom rodjaku (ko zna sta je radio s njom).
 
Odg: Motokultivatori

pozdrav svima,

posjedujem Labinprogres TPS DeLuxe i skoro sam saznao da za nju postoji i prikljucak bocna kosa!
Dali iko zna ko je pravio ili pravi ovaj prikljucak, rjetko ga ima na netu, i tesko se nesto saznaje o tome, ili je ipak ovo kucna radinost?
Ove slike sam slucajno memorisao, pa nadam se da znate o cemu pricam.

unaprjed zahvalan



 
Odg: Motokultivatori

Pozdravljam sve ucesnike foruma. Ja sam novoregistrovani clan ali vec sma dugo na forumu kao gost. Ukljucivacu se povremeno kada zakljucim da mogu biti od koristi. Nedavno sam nabavio motokultivator GOLDONI 14D sa frezom i prikolicom i tu sam moguce pogresio. Naime, vlasnik od koga sam kupio tvrdi da je sve legalno a da su on i pokojni otac kupili sve u Gorici (Italija) negde pocetkom osamdesetih i da su te papire negde u medjuvremenu zagubili. Zanima me ako neko zna da li postoji nacin (kao kod automibila) da se legalnost proveri i postoji li mogucnost da ga ja sada nekako registrujem na svoje ime. Navodno postojali su neki periodi kada je policija davala neke rokove u kojima se sve to sto nije sa papirima registruje. Ako je neko upucen, molim misljenje i savet u vezi svega sto ukratko ispricah. Unapred se zahvaljujem. :sta:



Pošto ste i sami izjavili da ste već dugo na forumu trebalo bi da znate da prvo treba da se predstavite u temi predvidjenoj za to
http://poljoinfo.com/caffe/za-nove-clanove-da-se-predstave/
 
Odg: Motokultivatori

Ja imam kultivator: menjac Valpadana VMC14, motor Lombardini LDA510!!
Imam problem sa menjacem izbacivao je iz brzina, to sam uspeo nekako da resim ali mi sad uopste ne ubacuje u spore brzine rade mi samo brze brzine, i pravi mi problem prilikom frezovanja!!!
Pa ako neko imao ovakav ili slican problem... molim za pomoc ili savet!!!!!
 
Odg: Motokultivatori

E ljudi novi sam na forumu pa pozdravljam sve zaljubljenike u male zvijeri......

Imam problem s bosh pumpom.....

Moj stari je davno slagao neku masinu Lombardini lda 530 10 ks (7.5 ks) pa je odustao i nakon 10 godina mirovanja ja ju uzeo u ruke i ulozio nekih 500 € u repariranje da bi mi na kraju riknula bosh pumpa. Dali zna netko cijene novih pumpi ili da ju dam reparirat?



Pošto ste novi na forumu red bi bio da se predstavite u temi namenjenoj za to kako nalažu pravila foruma
http://poljoinfo.com/caffe/za-nove-clanove-da-se-predstave/
 
Odg: Motokultivatori

Ne bih da otvaram novu temu ali me interseuje kao se steluje kvacilo na imt 509? Ustvari jako je tvrdo i slabo odvaja, nekad odvoji nekad ne :sta: Prvo bi pokusao sa stelovanjem ako ne uspe menjao bi delove. Pod stelovanjem mislim na one male srafice (mislim da ih je tri) na potisnoj ploci sa kojima se podesava rastojanje od lamele do plocice na koju naleze druk lezaj.
 
Odg: Motokultivatori

I ja sam imao isto tog problema sa imt 509.Ja mislim da ne možemo štelovati ništa pošto su šarafi fabričko osigurani.Možeš isprobati,i ja sam to napravio,ali žabice toliko bilo potrošeni,da nisam mogao napraviti ništa sa kvačilom,a egalizirao sam i plocu i lamelu.Tada sam kupio potpuno novu korpu,i lamelu i fino radio.
 
Odg: Motokultivatori

Hvala ti Bela B. Cena nove lamele i potisne ploce je oko 9000 din, a cuo sam da pase od fice. Da li je to tacno?
 
Odg: Motokultivatori

gde moze da se kupi blok motora za labordzini motokultivator 10 ks star 30 godina:haha:??
 
Odg: Motokultivatori

Dali neko zna za rotak motokultivatore austrijsko poreklo treba mi iformacije
ako je neko radio stim trakrorima
 
Odg: Motokultivatori

Fićina korpa je malo pliča od ove na kultivatoru pa ako nju ubacuješ moraš i lamelu od kultivatora da prelepiš na ficinu debljinu inače rupe od korpe se sve slažu ja sam jednom prepravljo na korpi mi popucala krilca pa je loša bila onda mi je jedan metalostrugar prepakovo od vićine uzeo taj poklopac a onaj drugi deo ostavio isti zbog dubine a drugi put kad je sradala ja sam prelepio lamelu stavio tanju i korpu od fiće i sad tako šljaka.
 
Odg: Motokultivatori

HOCU da napisem nesto o slavni IMT 5 NULA 6 :ppozdrav:

JEDNA PRICA
ustao si ujutro kafica rakica a zatim imas posao koji treba da obavis s 506

nekako si prikacio frezu koja Celo vreme se razgalba ne mozes da je pritegnes,zatim probas da upalis traktoric 1,2 put ...20 put al on nece ,vadis svecicu ocistis je , nekoliko puta zaverglas klip u prazni hod zatim sipas mesavinu unutar cilindar navijas svecicu ,onda pustis ventil nadrukas malo karburator dok ne protece 100 ml benzin na zemlju a vec si potrosio 50ml kad si stavio u cilindar kad si izvadio svecicu ,

najzad ide startovanje motora ,povuces sajlu prije dodas gas zasto na mali gas nece da zapali i sada je momenat posle toliko muke ocekujes rad motora

motor je startovao STVORIO TOLIKU BUKU DA CELO SELO ZNA DA JE KULTIVATOR U POGON :bravo:

ovoje standardna procedura paljenje motokultivator IMT 506 :D
 
Odg: Motokultivatori

Druze, moram ti reci da takva freza je kod mene, odradila i odplatila desetostruko.
O njenom ucinku ko nije radio freziranje, nebih trosio uzalud reci.
Jedna od najkorisnijih masinica u vocnjaku i povrtnjaku. :cao:
 
Odg: Motokultivatori

I meni je 506 odlicna mašima za poslove u bašti i voćnjaku,sa njim sam ove godine čak i orao baštu i ide mali samo tako :D a o frezovanju ne smem ni da pricam koliko se naradio! uglavnom nikad nije izneverio a naradio se i otplatio boga pitaj već koliko puta........
 
Odg: Motokultivatori

meshtro je napisao(la):
I meni je 506 odlicna mašima za poslove u bašti i voćnjaku,sa njim sam ove godine čak i orao baštu i ide mali samo tako :D a o frezovanju ne smem ni da pricam koliko se naradio! uglavnom nikad nije izneverio a naradio se i otplatio boga pitaj već koliko puta........
ne kazem da se posao nece zavrsiti ako se pustim i ja u pogon pomognem mu i oznojim se ko konj :haha:
 
Odg: Motokultivatori

gde mogu da nadjem poluosovine za tockove i kompletno paljenje za 506 :ppozdrav:
 
Odg: Motokultivatori

Pozdrav svima
Evo slike i od moja labinka:
28kou4m.jpg

15f14rt.jpg

2zhmoug.jpg

avfs50.jpg

Plug za brazde pravenje i zelezni kotaci ja sam pravio.
 
Nazad
Vrh