Ulje za motokultivator

Odg: Motokultivatori

I ja imam MIO OSIJEK HONDU kupio sam je novu prije 10godina i potrosila je samo 20litara benzina.Bezveze sam je uzeo i samo stoji mislio sam prskati vocnjak ali nikad nisam to radio s njom tako da je samo upalim sa vremenom i nista vise.
 
Odg: Motokultivatori

Ova preko godina sigurno napravi vise od 150 radni sati, veca nije mi potrebna, za veci poslovi je tuka Tomo Vinkovic, uglavno je koristim za frezanje voknjak megu redovi, pravenje redovi u plastenici, megjuredna obrada, frezanje, od kad je u kuci preporodio sam se :D, motor je raketa, pali ko mina...
 
Odg: Motokultivatori

pročitao sam većinu postova vezanih za ovu temu i vidim da ima dosta ljudi koji se razumeju u motokultivatore, imamo oko 150 sadnica šljive, ali planiramo još malo da proširimo zasade, pošto nam je sada već motokultivator neophodan za međurednu obradu. Da li mi neko može reći za šta da se odlučim, gledao sam i tomo vinković traktore, kao i TT830s na sajmu 2010 godine, da li mi neko može pomoći ?
 
Odg: Motokultivatori








nepratim ovu temu ali evo i mog doprinosa špartač za hondu f600,ručne izrade
 
Odg: Motokultivatori

Jel zna neko zasta je ovo i kako se koristi, kad sam kupio imt 507 dobio sam uz njega?
21m5fdv.jpg

1znvl8h.jpg

o70fit.jpg

7119q8.jpg
 
Odg: Motokultivatori

jeste , urezivanje većeg navoja pa se stavi svjećica od nekog auta koja ima veći prečnik navoja
ili , spašavanje uvijanejm spirale , za ovo ti treba specijalni alat a imaju ga bolje opremljeni servisi motornih pila , u Bijeljini ta operacija košta 10km :cao:
 
Odg: Motokultivatori

to se meni desilo na 506 i majstor je razbušio rupu i ubacio neku čauru na kojoj je urezo navoj i to sad tako radi
Post je spojen: [time]1294533869[/time]
_________________________________________________
godzila to ti je naka ručna freza ima slično nešto za trimere ali pogledaj na frezi de to možeš da utakneš il se taj što ti je prodo dao od neke druge greškom
 
Odg: Motokultivatori

Godzila to ti je za izvlačenje malih redova ukoliko nećeš da kultiviraš celu površinu.Ako si ga dobio uz kultivator verovatno paše mada ne znam gde se to kopča na 507-ici.
 
Odg: Motokultivatori

godzila je napisao(la):
Jel zna neko zasta je ovo i kako se koristi, kad sam kupio imt 507 dobio sam uz njega?
21m5fdv.jpg

iskreno msm da je to za međurednu obradu u povrtatstvu...
 
Odg: Motokultivatori

pa dobro hvala vam momci na odgovoru, jos samo da ga nekako prikljucim, nema nikakav ulaz sto bi odgovarao za ovakav prikljucak moracu nesto da izmislim.
:D
 
Odg: Motokultivatori

nama Srbima je improvizacija uvek bila jača strana, tako da improvizuj nešto, mora da radi :D
::namigivanje::
 
Odg: Motokultivatori

diklofen je napisao(la):
Ja sam na moj labin progres nabacio nov dizel motor od 7ks.Proizvođač je Kipor -Koreja.Pošto ide do 3600 obrtaja adekvatno je zamenio prethodnog benzinca.Jako lepo je rešen,a za kvalitet ćemo videti kada počne rad.
Evo par slika:
16bgeur.jpg

157hocz.jpg

Ukoliko je neko zainteresovan za tako nešto neka se javi na pp.Ima raznih varijanti za skoro sve tipove kultivatora.

moze li na njega freza da se kaci?da li ide na tockove ili se kaci nazad?Mene interesuje jedan takav
 
Odg: Motokultivatori

Imam jedan problem sa 507, imam 507 benzinac i problem sa brzinama svuda sam procitao da ima 3 napred i 3 u rikverc a kod mene je 2+2, trece nema a kultivator je kao nov i radi dobro pa mi je zao da rastavljam jel zna neko sta moze da bude problem, menjac na desnoj rucki sto pise brzine pise da ima 3, ide 1..3..2 ali kad ubacim u 3 to je kao da je izbacen iz brzine:haha: :sta: :bravo: :kisa:
 
Odg: Motokultivatori

Evo moje masine,pa ako neko moze nesto da mi kaze o njoj,jer nigde ne mogu da nadjem nikakve podatke o ovom motokultivatoru.Da li ima jos nesto od prikljucaka?
Inace kupljen je pre 30 i kusur godina i nikada nije stao niti je otvaran.

14ctsf7.jpg


352272x.jpg


1191078.jpg


tapumc.jpg
 
Odg: Motokultivatori

Ima li ko kakvih iskustava sa registracijom motokultivatora po novom ZOBS-u?
Ako sam dobro upućen,svi koji imaju motokultivatore i nameravaju sa njima izaći na javni put,moraju ih registrovati. Javni put je valjda i onaj seoski od kuće do njive i sl. Takođe i obnova registracije je svake godine.
 
Odg: Motokultivatori

E pozdrav svima ja sam nov na forumu,imam kultivator mio standard honda 620 fy.sa dosta prikljucaka,imam plug obrtac,frezu kardansku,striznu kosu, 2 vrste spartaca,jedan je fabricki,a drugo domaca radinost,i gvozdene tockove,sa komplet tegovima,i naravno sa prikolicom....i veoma sam zadovoljan,,,sa njim radim usluznu obradu basta u mom selu,a imam i nekoliko ovaca pa za njih spremim dosta sena,i kukuruza sa njim to sve odradim..pa sam ga ove zime sredio dobio je farbanje,pa sad izgleda ko nov, :D,masina mu je extra.netrosi ulje samo pri velikim preopterecenjima - frezuranju na pun gas...inace sam veoma zadovoljan sa njim mali potrosac jak,i sto je meni veoma bitno onda ide kad treba.i uvek pali pozdrav...:D :cao:
 
Odg: Motokultivatori

E evo malo slika o remontu moje makine...Ja mislim da je dosta dobro odradjeno,u odnosu na to kako je izgledala :D..
2a7eljn.jpg

1z4lc2p.jpg

evo i malo smirglanja
b51y0x.jpg

a evo malo i o sklapanju konacno
2cxdv5v.jpg

2qb7pme.jpg

ictkwp.jpg

ic1l52.jpg

ee evo sad komplet :Dkonacno :D
eumx5u.jpg

11he2kx.jpg

21es38y.jpg

1o3r6d.jpg

a jos slika o prikljucima cu malo kasnije,sve je sad natrpano u supu,pa da nevadim sad dzabe... :D :D,pa bice i slika o prvim prolecnim radovima sa masino... pozdravljam vas



Post je spojen: [time]1296828723[/time]
_________________________________________________
O farbanju nemam slika posto,je majstro radio dok sam ja bio u skolu.... tako da ::lose::
ali sta sam mogogo slikao sam :D :D
 
Nazad
Vrh