Uljana repica 2023/2024

7e75e5042361b261c716d7c85e733a4c.jpg

94bc13ed3bf80f8267f6d78f2dd5086e.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sve više mi deluju da su nijansu bolje one na 50.Do pre neki dan bih mogao da se kladim da je setva na 25 bila pun pogodak.
još nešto sam primetio imam u jednoj duži 2 parcele po 3 kj deli ih jedna parcela od 5 kj sejane jedna za drugom ,ista sorta,jedna predusev pšenica druga suncokret.Na ovoj drugoj nema više cevtova dok ona na pšenici još uvek ima. Rana setva 5.9 u zimu su ušle u ekstra kondiciji sad mi nešto ne obećavaju.Bukvalno skoro celu biljku su odbacili krajem zime kao da je poterala skroz nova biljka iz korena .
Najbolje mi stoji ona repica koja je cele zime bila zelena i odbacila jako malo lišća ,skoro ništa ,možda par prvih listova.
Analiziram po ataru ua nijansu mi se više ove g sviđaju pioniri od lg,no vaga je presudna.
 
Kolege, kakve su vam repice? Niko nista ne kaci neku sliku?
Izgleda da je najvise fasovala od suse, kod nas ako bude bilo kise bice neki prinos oko 2-2,5t/ha max
 
Ova kisa sto ide bi joj trebala idealno doci po di koji cvit na donjim etazama .Kad je cvala ni jedan dan nije bilo loseg vremena..biti ce uljane.
 
Repice su nikakve,bar meni ne obećavaju nešto cenim isto tako oko 2 t po ha.
Juče sam prošao za TM nisam mogao da verujem kako cvetaju ,znači u fulu cvetaju a cvetale su iste parcele i pre 2 nedelje kad sam opet bio.
Čini mi se da je kod nas jako brzo precveteala.Trenutni nema ni jedna da ima cvet.
Kod njih sam orimetio da ima košene i skupljene nove deteline pa cenim da su ipak dobili neku kišu koja je nas zaobišla iako smo vazdušno cc 50 ak km.
Evo pra slika iz kola.




 
Poslednja izmena:
Kod nas izasla iz cveta skroz ovih dana
Video sam i ja u Rumuniji te repice, kod njiih tamo 5t/ha je standard
Ne znam kojim im djavo rade toj repici ali bolesno kako dobro izgleda.
A te parcele Gorane koje si video do Tm, 80% su od istog vlasnika od onog lika sa desne strane kod Voitega
 
Da,baš te,juče su bili one samohodne prskalice u njima.Al da izgledaju ,boli glava.Tačno dve nedelje kako sam bio i komentarisao ženi kako su iste ko moje,kad juče nisu više iste ko moje puno su bolje:rolleyes:.
Zateko sam ih ,kad su sejali i posle kad su valjali,prtio sam ih cele zime.Jedino nisam upratio padavine da li su se poklopile.
Nikako nekoh da sretnem na njivi da ga pitam,baš me interesuju koje sorte.
 
Da,baš te,juče su bili one samohodne prskalice u njima.Al da izgledaju ,boli glava.Tačno dve nedelje kako sam bio i komentarisao ženi kako su iste ko moje,kad juče nisu više iste ko moje puno su bolje:rolleyes:.
Zateko sam ih ,kad su sejali i posle kad su valjali,prtio sam ih cele zime.Jedino nisam upratio padavine da li su se poklopile.
Nikako nekoh da sretnem na njivi da ga pitam,baš me interesuju koje sorte.
Padavine su dobili vise od nas to je sigurno, sve padavine koje su nas promasile kod njih su se ispadale.
Zemlja u dobroj kondiciji i u zadnjih 7-10god ja tamo nisam video da je radio plug.
 
To su profesionalci, rade analizu za sve te table i po preporuci i ulaze barem jednom 3x vise sa prskalicom nego mi.
A taj gazda kakve su mu te parcele do puta takve su mu i ostalih 4000ha pod repicom sto ima.
Idem ja tamo svake godine na prezentacijama u polju i jednom sam pokusao da ih kopiram ali nisam uspeo izgleda da i zemlja im je tamo idealna za repicu bolja je od ove Vrsacke.
 
Nazad
Vrh