Uljana repica 2022/2023

Danas sam isao za Lokve i kad sam prosao kroz Janosik sa leve strane zapazio sam dve parcele pod repicom koje su mi TOP🔝🔝🔝 imaju jakoo dobar potencijal.
 
Ova ima jako malo mahuna,ušao sam samo da probam bilo je dosta kiše juče i danas tama tako da ću sutra detaljnije pregledati.
Nemaa ambrozije uopšte ,kako sam ušao prvi prohod tako izgleda blatnjava,a taj žuti cvet ko da je od nje tj kao da stoje latice,mahuna ima jako malo mislim da je ostavljena da ne bi pravila 200-300 kg. Inače vlasnik ne može provaliti zbog čega je takva,radijo je u isto vreme sa drugom parcelom ona druga top.Moja je ispred ove parcele 400 m isto top imam tamo 5+5 kj ne znam koja je bolja.Prosto mi neverovatno da je ovu nešto obrstilo.
 
Kaze mi covek koji ima 50 ha repice da je ugovorio pre 2 meseca po 336 eu + pdv.. ali samo pola kolicine na zalost.. racunajuci da ce otici gore cena.. kad ono ... :(
 
To vazi za sve kulture, jako nezgodna godina sa vremenom, ja jos drzim zakacenu sejalicu za traktor, pre neki dan je sejala suncokret,
Nego nisam dobro pitao, da li uljana stize pre jecma i psenice, ili posle? Ili u isto vreme?
 
Zavisi od puno toga , npr. koji hibrid, dali je predusev bio suncokret ili žito, kod mene neki će posle ječma sigurno krenuti sa skidanjem ali dotle ima bar 3-4 nedelja....
 
Kod kolege u drugom selu su prije 3g trazili naftu i svuda gdje su mu izgazili jedan trag je dobio odštetu, neka strana firma radila analize…
Kaže da je znao da tako dobro plaćaju rekao bi im da ga gaze sve oranice
Te godine mu led otukao uljanu i kad je podvukao crtu više zaradio na toj odšteti od gaženja nego na uljanoj 🥲


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zadnje 3g nije bilo kako treba.....a sada ce to sve nadoknaditi......repica nece jos barem 20 dana, a kako ce kombajn u njivu....biti ce napeto
 
Ko drzi i prodaje delove za Biso adaptacije za uljanu repicu? Mikron iz Siriga ih ne radi.
 
Nazad
Vrh