Uljana repica 2020-2021

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa nemoj ni plitko,ako zasusi bolje kada je dublje,posto se komesaju padavine od Ponedeljka.
I ja sutra krecem,da li cu valjati odmah videcu na terenu.
 
Prije 6-7godina i ja sam sijao u prvim rokovima sjetve a sad sijem u sredini nekih rokova znaci oko 10.09.Zato sto repica bude prebujna i onda moraš regulator koristiti(dodatni trošak) .Sve je se pomaknulo 20-ak dana unaprijed i toplo vrijeme ce biti i u devetom mjesecu tako da stigne narasti.Plus vise oborina bude i bolje nikne.
 
Ovde kod nas Kws je oduvao Dkc, dkc je ukupno prodao 5 vreca u moj kraj.Ja sam prvi krenuo njihovo seme da sejem i forsirao sam ih dosta godina zadnje 2 godine izbegavam ih.
 
A sta mislis sta ce uraditi sledece godine sa semenom, nova deklaracija a seme staro 3 godine.

Taj exalte nije ni za K, imaju oni druge hibride dobre ali exalte za moj kraj ne valja.
 
Danas poceo,idealno za sejanje,gore suvo da prasi ali cisti diskove,dole vlazno,ne valjam odmah,sutra..
Sejem Aniston(jbt ladno ima 12,5kg vreca) i Arhitect,dubina 3,5-4cm,svaka druga lula(30cm)
image1-11.jpg

image0-23.jpg
 
Nekad ni literatura ne zna, praksa je sve. Ako natavu da fenira nece pomoci ni 10cm dubine. Vlaga otisla u majcinu.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Aniston ima 12+kg,Arhitekt oko 8kg.
Zasto duboko,pa danas i juce je katastrofa toplo plus vetar,brzo se susi,nije mi prvi put da sejem duboko,a literatura je osnova,praksa je nesto drugo.
E danas zavrsio,prasine koliko hoces i vruce u pm..
image3-6.jpg

image2-9.jpg

image1-12.jpg

image0-24.jpg
 
2cm lol,pa to pored ovih temperatura i vetra,jedino svaki drugi-treci dan da ima kise da odrzava povrsinsku vlagu kako bi niklo sve.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh