Uljana repica 2017/2018

Dam ti ja moju svu repicu za 400 evra/tona a ti zaradi 25 na svakoj toni...javi mi se u žetvi...:ppozdrav:

Nisi skontao fazon ali nema veze, tu cenu sam ubo 2007god i prinos prosecan 2250kg/kj.

A inace sad za ovu repicu suska se nekih 250e po toni, rekli smo mi bye bye 300e po toni nema vise od toga nista.
 
Maxa@Ja reko imaš kupca,nisi baš precizirao šta i kako pa reko da prodam i ja dobro moju repicu a i ti da zaradiš:osmeh:...Ovog momenta sve mi je bolje od 5-6-7 meteri soje po kj.:ppozdrav:

P.S. Jedan proizvođač ove godine kod nas ubode cenu za terminsku od 46 din./kg repice.:cvetic:
 
Ima je previse posejane ali bas bas, pazi kad covek koji seje 500kj soje i ove godine ima rod soje od 1500kg na kj odlucio se da seje i nju na 100ha po prvi put.Pa onda oni koji su imali ove godine 10ha pod njom sad su sejali 20-30ha pod njom.Ali naravno da taj koji ima iza njega dosta godina iskustva moze da izvuce sa 10ha vise robe kao onaj sa 20ha.

@Slavko: Almex je seje vec godinama uvek on povuce prve kolicine semena repice od jedne semenske kuce.
 
Ali naravno da taj koji ima iza njega dosta godina iskustva moze da izvuce sa 10ha vise robe kao onaj sa 20ha
Ha-ha kada bi poljoprivreda bila tako jednostavna da ko ima više iskustva,moj tata bi bio milioner...Neznam zašto i ti i tvoj zemljak to uvek naglašavate...Ove godine jedan kod nas poseje lepe površine po prvi put u životu i imao oko 28 meteri po kj. prosek i šta je on tu trebao da ima iskustva???:sta:
 
U svemu tome treba imati malo i srece,ponekad se vratimo u prvi razred ,a uradli najbolje sto smo mogli. :sjasi::ppozdrav:
 
Baš tako kako kažeš...a u ovoj temi se baš oseća u vazduhu neka zavidnost od strane nekih članova koji su stariji motoraši što se tiče repice i kao da im otimaš hleb iz usta kad ih nešto pitaš u vezi uljane repice šta i kako i podsećaju me na jednog starog majstora iz sela koji nije hteo ni svom sinu da oda neke cake i tajne zanata i odneo svo svoje znanje u grob...Ali da vas utešim ima i mimo foruma momentalno 10 ljudi koje mogu da pozovem koji poklapaju i sa znanjem i sa iskustvom neke od "Niko kao ja" članova...Sve što sam ovde pitao mogao sam i te ljude preko telefona ili lično,ali računam kišni je dan ne radim ništa veliko i član sam ovog foruma pa da upitam ovde...
 
Ima svakakvih jedan iz moje okoline se pravio da je doktor za repicu da je izmislio hteo da deli autograme,a na kraju svi vise imali od njega.
 
Prosle godine nas kombinat je imo nasejano jako puno uljane repice,i ove godine je isto posejo mnogo,retko kad omanu sa kulturom,ako neznas sta sejati sej sto i oni uglvnom bude dobro.
 
Koliko sam upućen Konzul je izvezao 30000t ove godine može izvesti još 5 puta toliko .Tako da površina nije upitna.Jedino se pitam na uštrb koje kulture se seje?Pretpostavljam soje.
 
To sto on moze da izveze vece kolicine znaci da proizvodjaci nece imati problem sa plasmanom robe, a cenu ce diktirati ponuda koja ce ocigledno biti veca.
Jel si prekrjo sejes je, da znam sta ja da radim :haha::haha:


Baš tako kako kažeš...a u ovoj temi se baš oseća u vazduhu neka zavidnost od strane nekih članova koji su stariji motoraši što se tiče repice i kao da im otimaš hleb iz usta kad ih nešto pitaš u vezi uljane repice šta i kako i podsećaju me na jednog starog majstora iz sela koji nije hteo ni svom sinu da oda neke cake i tajne zanata i odneo svo svoje znanje u grob...Ali da vas utešim ima i mimo foruma momentalno 10 ljudi koje mogu da pozovem koji poklapaju i sa znanjem i sa iskustvom neke od "Niko kao ja" članova...Sve što sam ovde pitao mogao sam i te ljude preko telefona ili lično,ali računam kišni je dan ne radim ništa veliko i član sam ovog foruma pa da upitam ovde...
Tako je bilo jedne godine sa sojom ovde na forumu, stari sojari bili besni sto svaka SUSA (po njihovom misljenju) ce sejati soju, kao da im na trbuh sejali pa bili besni :haha:
 
Kod nas niko osim lokalne zadruge ne seje repicu jer nema niko da je pokosi,a zadruga ne radi privatno usluge.Jedne godine su ljudi probali da seju i to bas velike povrsine kasno je usejali i u nicanju bili neki mrazevi sprzili je i od tada nikad je vise niko nije posejao.Tek sada ima poneka njiva i to su neki arendasi iz Srbobrana posejali ja sam imao neke pregovore sa jednom zadrugom iz Srbobrana da sejem ali jbg kad nema niko kombajn kod nas da je kosi pa odustao kao navodno oni bi mi obezbedili da neko od njihovih dodje sa kombajnom da mi pokose ali sam odustao trebalo je najmanje 10kj da posejem i onda kombajn i prevoz njihovi ali po obicaju morao bi cekati da prvo pokose kod njih u selu sto je i logicno pa da dodju kod mene.Inace rado bi je posejao na ustrb suncukreta i soje.
 
U Banatu će fasovati kukuruz i suncokret, a u Bačkoj soja i donekle kukuruz. Ovo sto sam ja do sad čuo uglavnom ljudi povećavaju repicu i pšenicu, a smanjuju kukuruz i soju. Soje će biti nesto malo manje posejane, a kukuruza još manje.
Mi nastavljamo setvu posle prestanka padavina.
 
Nazad
Vrh