Uljana repica 2017/2018

Malo je off ali ima ih i ovde sto vise nece kuruz sejat
 
dc5806bd52249ae26267458e63563a07.jpg


Juce sam zavrsio konacno sa repicom za ovu godinu,posejao bih jos ali mi ponestalo seme


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I ja razmišljam da kukuruz skoro izbacim iz setvena strukture.Prosek prinosa i cene tj ukupna zarada po ha mi to govore.Pšenicu definitivno povećavamo .

Ja razmisljam da u inat posejem 100kj,zezam se, ali planiram vecu malo kolicinu jer mi treba za farme pa zato, pa kud puke neka pukne.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav drugari,dali neko od vas ima neka iskustva sa herbicidom Meteor ,mislim na posledice na nicanje repice ?:sta:
 
Jeste,i ja sam čitao,samo u PSS su spominjali da su imali probleme nicanja naročito na uvratninama na parcelama predhodno tretiranim meteorom,pa sada imam vremena da razmišljam o takvim stvarima...:kisa:
 
Kolege jedno pitanje, posejali smo repicu danas. Zemlja je bila malo mokra, ali se posejalo bez ikakvih problema. Sejano je kombinovano roto-drljaca i sejalica iza nje. Posto je zemljiste malo peskovitije, kako prodju par prohoda tako se povrsinski sloj (1cm,mozda i malo vise) ubrzano susi, jer je vetar prilicno jak. Da li bih smeo sutra da je povaljam glatkim valjkom, jer kembridz nemam?
 
Nazad
Vrh