Uljana repica 2017/2018

Da li neko zna sta je ovo? Ima ga u stablu, bocnim granama i pupoljku
5f88db51c3cdd442c81df2d132dd44a8.jpg
ffe7b2afcc8c97876dbf710d4198765d.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Posledice "Rilasa" ili repicine male pipe,sa proleca kada krene u stablo obicno se tu i nalaze rilasi i ubusuju u stablo i polazu larve koje zajedno rastu sa biljkom,vrati se par strana i videces da se pisalo o tome.
 
Nisi tretirao na vreme prvi tretman, ovakve stabiljke imace skracenu vegetaciju,prva sazri prinos se umanjuje od 30-70%.Ja kad sam imao takav problem i bila je sva polegnuta bio je prosecan prinos 1700kg,ali je bila jako jako gusta pa me to vadilo,ako bi bila redja sigurno bi imao dosta manje.
 
Jel imao neko problema,ko seje Clearfeald repicu,da Sekator ne suzbija samorast,ostalu klasicnu je obrijao a ovu ni pipnuo :sta:....Danas sam na jednoj parceli od 24kj morao uz Fungicid da dodam i Stocstar(Granstar) herbicid...
 
Jel imao neko problema,ko seje Clearfeald repicu,da Sekator ne suzbija samorast,ostalu klasicnu je obrijao a ovu ni pipnuo :sta:....Danas sam na jednoj parceli od 24kj morao uz Fungicid da dodam i Stocstar(Granstar) herbicid...

Ja sejem Clearfield repice,ali nisam isao sada sa nikakvim herbicidom,samo u jesen sa Clerandom.
 
Ne nerazumes,pitam za samorast u zitu,prosle godine je bila repica pa sada zito i samorast je probio,Sekator je nije liznuo,dok je obicnu i ostalu travu razbio.
 
Trebao si dodati neki"lepak" kao sto je dash da bi primila repicin list je gladak i tesko se herbicid na njoj zadrzava.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
E hvala na odgovoru, repica nije moja, ja je ne sejem, a ovo sam video dok smo sejali pa me interesovalo sta je u pitanju


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel imao neko problema,ko seje Clearfeald repicu,da Sekator ne suzbija samorast,ostalu klasicnu je obrijao a ovu ni pipnuo :sta:....Danas sam na jednoj parceli od 24kj morao uz Fungicid da dodam i Stocstar(Granstar) herbicid...

Kod mene isti slucaj sa proslogodisnjom artogom,isto je sekator nije sprzio al koliko vidim stopirao ju je,sad je psenica polako prerasta i nije cvetala repica,a za sekator netreba okvasivac
 
Opet kazem Clearfeald uljanu repicu ne suzbija Sekator...
Isao je Inex okvasivac i sa Sekatorom je spalio obicnu repicu.
 
Ja planiram posle nje kukuruz pa da se nebi zahebucnuo...:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Šogor doneo kombajne za med u subotu,rade punom parom...:osmeh:
 
Na dve parcele imam problem sa rutavom bubom, a vec mi dosao pcelar,repica procvetala a insekticid koji je najmanje otrovan za pcele skup ko zlato.
Malo procesljao po netu i stvarno dobar ekoloski a jeftin nacin da se resis gamadi.
Plavi jos bolje teget lavor, na netu pise esencija jagode ja uzeo neko sredstvo za prozore sa mirisom voca, sipas vodu u lavor i tog sredstva da voda dobije vocni miris i za dva dana resio problem rutave bube.......prosto neverovatno....odusevljen sam !!! a i prijatelj pcelar takodje jer mu ne trujem pcele. Postaviti na kraj njive gde je najveci napad.
Probajte ljudi stvarno radi radnju.....:bravo:

amz812.jpg


2py9pw5.jpg
 
Ne znam kakve su kod vas repice,ali ovde kod mene u ataru nisu repice kao sto su bile i prosle godine,dosta je rano za prognozu videcemo kad napune mahune,ali fali joj jedna lepa kisa da ulepsa stvar,ali skoro je ne vidim na vidiku ko zna kad ce biti.
 
Nazad
Vrh