Uljana repica 2017/2018

Kod mene cvetava,ima po koji sjajnik ali necu nista dirati,sad on krece na polen i mislim da je to to...

Ista situacija i kod mene,necu vise dirati nista,I sijajnik ima svoju dobru stranu kod nje ne samo losu.

- - - - - - - - - -

Ne cveta moja još na sojištu je posejana posle 20-og septembra...:ppozdrav:

Moja koja je na repici sad krenula da cveta po malo a posejana oko 10.sept.
 
Šogor hoće da donese pčele na moju repicu,koliko dana treba da prođe od primene insekticida da ne napravimo njesra za pčele...:ppozdrav:
 
Ako si radio samo sa kontaktnim insekticidom,onda moze vec sutra dan,ako je u pitanju Nurel i slicni,onda minimum 7 dana
 
Jel moze 2x u sezoni da se ide sa Nurellom i sada pre nego sto cveta 100%?Ako sutra dan naidju pcele jel ce da im fali nesto?
 
Zaboravite vise osekticide. Sada samo fungicid protiv bolesti i to ko moze da udje.
Kod mene repica preko 1 m i nemam cime na toj visini raditi.
Cekam vrsaj i da svedemo racune.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Ja sam danas uradio Propulsom jednu parcelu na kojoj je SY Merten. Visina je preko 1,3 m trenutno. Dokle ce to otici to niko ne zna. Do sad nisam nikad imao ovako visoku repicu. Pioniri su dosta nizi. Videcemo na kraju da li je sve u visini, ili ipak nije.
 
Zaboravite vise osekticide. Sada samo fungicid protiv bolesti i to ko moze da udje.
Kod mene repica preko 1 m i nemam cime na toj visini raditi.
Cekam vrsaj i da svedemo racune.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Mogu da zaborave na insekticide samo kod onih gde je u punom cvetu tu nema sta vise da se pipne,ali sve zavisi od hibrida dali je rani ili kasni,kod kasnih hibrida jos moze da se uradi juce smo uradili sa nurellom, ima jako puno sijajnika.

- - - - - - - - - -

Jel moze 2x u sezoni da se ide sa Nurellom i sada pre nego sto cveta 100%?Ako sutra dan naidju pcele jel ce da im fali nesto?

Nece nista skoditi nurelu,za pcele ako ti skroz procvetala moze biti neki problem,ako ti nije u punom cvetu nece praviti problem.
 
U sredu sam prskao Biskajom protiv sjajnika I danas mi javise da sjajnika ima vise nego sto je bilo u sredu,nesto mi je to mnogo cudno da dejstvo tako brzo prodje:sjasi:
 
U sredu sam prskao Biskajom protiv sjajnika I danas mi javise da sjajnika ima vise nego sto je bilo u sredu,nesto mi je to mnogo cudno da dejstvo tako brzo prodje:sjasi:

To sa cime si prskao je sigurno kontaktni insekticid sve sto je na repici unisti,ali insekti kod nje lete.Ako bi prskao sa nekim insekticidom koji ima gasno delovanje onda ne bi bilo sijajnika.Ja sam isao 3x insekticidom tamo gde mi je kasna sorta, a ima negde gde sam isao samo jedan put sa nurelom 28.marta i posle toga nista nisam dirao.
 
Neko je komentarisao da je treba preorati jer je slab sklop. A ona ima od 10 do cak 20 bocnih grana sa cvetom.
a6e6b4a91024d6980d31e6b98d34ad5d.jpg
d4aa498c041e576cf52b64724e395765.jpg
af346386ac5f18a8867d061fe5da9743.jpg
28170fdfda868575c924fe3fee9a959d.jpg


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
To sa cime si prskao je sigurno kontaktni insekticid sve sto je na repici unisti,ali insekti kod nje lete.Ako bi prskao sa nekim insekticidom koji ima gasno delovanje onda ne bi bilo sijajnika.Ja sam isao 3x insekticidom tamo gde mi je kasna sorta, a ima negde gde sam isao samo jedan put sa nurelom 28.marta i posle toga nista nisam dirao.

Bas naprotiv, Biscaya je Bayerov sistemik, koga su mi prilicno nahvalili, moracu da radim korekciju Nurelom.


Da korigujem sam sebe,danas sam detaljno pregledao sve i nasao sam samo nekoliko sjajnika,izgleda da su ti sto su bili tek sleteli i da su verovatno posle hranjenja uginuli,tako da je Biscaya izgleda uradila dobar posao.
Za svaki slucaj, danas uradjena korekcija sa Vantex-om+Propulse+okvasivac+Yara Bortrac i ulaska vise nema.Na nekim mestima je visoka i preko metar i po.
 
Poslednja izmena:
Bas naprotiv, Biscaya je Bayerov sistemik, koga su mi prilicno nahvalili, moracu da radim korekciju Nurelom.


Da korigujem sam sebe,danas sam detaljno pregledao sve i nasao sam samo nekoliko sjajnika,izgleda da su ti sto su bili tek sleteli i da su verovatno posle hranjenja uginuli,tako da je Biscaya izgleda uradila dobar posao.
Za svaki slucaj, danas uradjena korekcija sa Vantex-om+Propulse+okvasivac+Yara Bortrac i ulaska vise nema.Na nekim mestima je visoka i preko metar i po.
Biscaya nema knock down efekat, da odma popadaju . Ulazi sistemično u biljku, a ako dodje do grickanja , prestaje sa hranjenjem i kasnije ugine. Ako je brojnost izuzetno velika treba dodati kontaktni insekticid tipa Decis experta, u slučaju da još nije procvetala. Ni slučajno ne prskati u cvetanju sa bilo kojim preparatom!

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Vrsne grane su vec oplodjene i stvaraju se mahune. Bocne grane u punom cvetanju. Prva slika je na 70cm razmak redova. Pcela ima na milione, rade punom parom.
428c00793f77ddcff1793bd11e890931.jpg
936c3dbbb991c894ee6abb1ce1dae1ba.jpg
348317a1cca69bdfab0842e62152a844.jpg


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh