Uljana repica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da znam


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jel mozes napisati?
Moja: poorati cim prije strnjak, 100 kg 0-20-30 sjetva pocetkom 9. Mj ako ima kisa, insekticid ujesen ako ima nametnika, (preskacem tretman fungicidom ujesen iako mislim probati nagodinu)
proljece 100 kg uree
140 kg N20 S24 (sastav gnojiva).
Insekticid kad se pipa i sjajnik pojave
Propulse od bayera ili pictor od basf-a
(Preskacem bor)
Cekam da sto vise zelenih mahuna sazrije, vrsenje.
Sjeme kws turan, kws frodo, kws gordon. Probao bih nagodinu alvaro ili exstorm.
 
Kao prvo oni idu sa razredjivacem tj Tajgerom mt, nista ne oru,ovo ostalo rade sve kao i mi ali imaju neke cake tu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Neznam ni sam koliko da naplatim...to su uglavnom moje kolege iz sela...setva će se obavljati sa Amazone sejalicom svaki drugi red+stalni tragovi...do 2 crvene sam mislio...:ppozdrav:
 
Koliko se minimalno puta mora oprskati uljana repica u kojim fazam i protiv cega? posto nemam neku prskalicu a voleo bih da probam da je posejem

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Koliko se minimalno puta mora oprskati uljana repica u kojim fazam i protiv cega? posto nemam neku prskalicu a voleo bih da probam da je posejem

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

Ovisi jel imas napad stetnika. Kad ju posijes i kad krene nicati prati jel ima buvaca (pravi rupe pravilnijeg oblika), jel imas atalije (crne gusjenice) ona odgrize cijeli list ili veci dio lista i nalazi se sa pake strane lista. Te jos sovice ali u nasem kraju je stvarno rijetko oma i cak nisam no vidio kako izgleda a pna je aktivna pred samu noc i u noci. To se odnosi na razdoblje kad nikne uljana i jedno dobra 3 tjedna ju treba pratiti od dana kad je izasla van. Ako hoces iako vamo to ne prakticiraju ali mozda ja probam prvi puta ove godine ide fungicid (iako i bez njega vrhunskih prinosa buda u smislu 5 tona i vise ako se bas sve poklopi) ides fungicidom protiv phome koji je ujedno i regulator rasta. On ide prije zime, kad tocno neznam. E sad u proljece ima pipe i sjajnika, sjajnici su na kontaktna sredtsva vamo postali rezistentni i micu ih samo odredjeni insekticidi, ja bih ti preporucio neki koji drzi po 10-15 dana jer mnogi su isli sa ovim skupim od bayera koji ih kontaktno ubija pa se pojavili novi za 7 dana.... to je razdovlje krajem 3. Mj ako se ne varam, nek me netki ispravi. Tj u fazi kad se krenu pupovi stvarati. Fungicid ja bih rekao obavezan ide u fazi kad 30% cvjeta bude pa do pune cvatnje. Sta je bolje od toga struka je podjeljena. Idi npr pictorom ili bolje ako nabavis propulse od bayera. I to je to. S tim da racunaj da moras jako jako visoko grane dici kad zasticujes uljanu u proljece. I pazi na miseve pred zimu. Jedne godine ih nema a jedne godine potrosimo po 50 kg zita po jutru kad trujemo ako ne i vise....
 
E to za grane me najvise koci posto imam moravu staru koja ne moze toliko visoko kolika je ona u cvetanju..... znaci repica otpada dok se ne uzme nova prskalica

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
J sam ove godine imao 5 tretmana 4 insekticidna i jedan fungicidni. nisam imao prskalicu pa su mi drugi prskali a sada sam kupio sa visokim klirensom za sledecu sezonu pa cu sam prskati
 
A isplati li se toliko usluga placati?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Da probam i ja ovaj hit
IMG_20170825_115519.jpg
[/URL][/IMG]
IMG_20170825_115528.jpg
[/URL][/IMG]
Nabavio seme Pionir PT200CL,a kiše ni u najavi...
 
Uzeo sam na ugovor a cenu jos uvek neznaju :sta:
Mislim da je jedna vreća za 2 hektara.Težina semena je 4,70 kg.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh