Uljana repica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da, vitlo mlati i otvaraju se mahune a posto je kratak sto zrna padaju na zamlju. Sto se tice bocne kose ima i ona rastura jer sisa i mahune i grane iz nepoznjevene repice koje zavrse na zamlji. A i kada je nema kidaju se na vitlu sa strane tako da dodje na isto. Najbitniji je produzen vrsidbeni sto i onda moze da se radi celog dana.
 
Da, vitlo mlati i otvaraju se mahune a posto je kratak sto zrna padaju na zamlju. Sto se tice bocne kose ima i ona rastura jer sisa i mahune i grane iz nepoznjevene repice koje zavrse na zamlji. A i kada je nema kidaju se na vitlu sa strane tako da dodje na isto. Najbitniji je produzen vrsidbeni sto i onda moze da se radi celog dana.

sve je veoma bitno,bocna kosa raspe u toj sirini u kojoj proseca oko 5 cenata a kad se nema bocne kose rastur je mnogo veci jer ti hederom probijas kroz zamrsenu repicu i tako cupajuci je i prisilno razdvajajuci mnogo vise se mauna iskida i otvori,naravno ovo vazi za pravu repicu i pravi sklop gde je gustina kako treba,repicu koju mozes vrsiti bez bocne kose ja bi to potanjirao pre zetve bez uvrede.......
 
A kakav sklop je po tebi bitan? Mozda 10kg po hektaru?
Ljudi seju 25 biljaka po m2 i imaju 4 i vise tona ali svako treba nauciti na svojoj grbaci i onda da stekne praksu. Najbolje imati kombaj u fulu ali moze da zavrsi posao i Zmaj ako nema fensi kombajna. Ja sa sa zmajem skidao i 5130kg po hektaru 2008 i nisam se zalio. A naravno da se ne ljutim ovde smo da razmenjujemo misljenja i stavove.
 
Kod repice treba dosta iskustva, sad zadnjih 2godine su krenuli ljudi da je malo intesivnije seje i prave se neki pametnjakovic kako znaju sve oko nje, znaju k***c,ja sam prvi krenuo na podrucije Vrsac da je posejem imam vec iza sebe 15godina iskustva sa njom i krenuom sam sa prinosima od 2t /ha i do ovde godine stigao sam na preko 5t/ha da bih sacekao zetvu jos 10dana izvukao bih 5.5t/ha ali hajd nema veze, a sto se tice iskustva i dalje ucim i uvek moze jos bolje


Sent from my iPhone using Tapatalk

- - - - - - - - - -

A kakav sklop je po tebi bitan? Mozda 10kg po hektaru?
Ljudi seju 25 biljaka po m2 i imaju 4 i vise tona ali svako treba nauciti na svojoj grbaci i onda da stekne praksu. Najbolje imati kombaj u fulu ali moze da zavrsi posao i Zmaj ako nema fensi kombajna. Ja sa sa zmajem skidao i 5130kg po hektaru 2008 i nisam se zalio. A naravno da se ne ljutim ovde smo da razmenjujemo misljenja i stavove.


Kolega, ne moze prazna njiva da ti daje dobar rod.:ppozdrav:
 
Original ZMAJ heder za uljanu repicu s mehanickom desnom bocnom kosom zahvata 3.6m. Dok je kombajn bio kod covjeka pricao je da heder super radi i da nema rasipa nikakvog samo je problem na vecim njivama ne moze se po sred prokositi jer nije bilo lijeve kose. Lako se namontira elektricna ali ona kosta vise nego sto je covjek platio ovaj heder... Manja pogonaka remenica vitla i mislim veci lancanik na puzu. Vitlo se moglo ekstremno visoko podici.





 
Kod repice treba dosta iskustva, sad zadnjih 2godine su krenuli ljudi da je malo intesivnije seje i prave se neki pametnjakovic kako znaju sve oko nje, znaju k***c,ja sam prvi krenuo na podrucije Vrsac da je posejem imam vec iza sebe 15godina iskustva sa njom i krenuom sam sa prinosima od 2t /ha i do ovde godine stigao sam na preko 5t/ha da bih sacekao zetvu jos 10dana izvukao bih 5.5t/ha ali hajd nema veze, a sto se tice iskustva i dalje ucim i uvek moze jos bolje


Sent from my iPhone using Tapatalk

- - - - - - - - - -




Kolega, ne moze prazna njiva da ti daje dobar rod.:ppozdrav:
Ovo je nekome delovalo prazno ali je na kraju nacurelo 3840kg po hektaru.
8vp4ld.jpg

Ali da se ne ubedjujemo vise samo vi sejte guste sklopove i nema problema.
 
nesejem ja nista gusce nego sto je preporuka,bitna je prirpema zemljista za setvu i bez zetvenih ostataka na povrsini,cim mi neka odvaga malo padne ispod 5,5t nebude mi dobro......:osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh