Uljana repica 2014/2015

Repica posijana, KWS Triangle evo koja slika iz sjetve jucer smo završili :)
1oang5.jpg

2gt8ajm.jpg
 
Pa pazi, prvo sam planirao da idem 3 kg , ali po rečima drugara bolje da ima nešto više biljaka zbog izmrzavanja.
 
Mi smo posejali na 16,5 kj oko 29.7 kg ili oko 1.8 kg/kj iliti 3.12 kg/he, a sto dodje oko 600000 zrna po he i rekli nam da je to mnogo. Kazu oko 2,5 kg/ha.
Nice, a i dosta je vec izasla, mada je sad vec donra pokorica od predjasnjeg proloma oblaka. Nadam se da ce do proleca preciveti oko 400000 po ha.
 
Juce posejana uljana repica Syngenta NK Smart pakovanje bilo od 2.000.000 zrna ili 10.5kg. Sejali smo oko 4.5 kg/ha. Baceno je 150 kg/ha NPK 15:15:15 i 120 kg/ha UREA. Valjana je i pre i posle setve...








 
Obilazi cesce ima puno gladnih moju su pojele neke crne gusenice pola njive nije ostalo nista,zastitari kazu da je ove jeseni velika najezda.
 
Bolje da je ima više nego da fali :D

Ne boj se rijetke repice.

@Jan: Gusjenica ose listarice (Athalia colibri) ju brsti. Osa odlaže jaja na naličje lista i na naličju se pronalaze male gusjenice (koje su u početku zelene boje) dok kad narastu onda su crne. Lako se suzbija insekticidima koji su kod vas registrirani za njeno suzbijanje. A i puž je u stanju isto tako "preko noći" (nekad i doslovno) pojest repicu na nulu. I za njega postoji rješenje, al uz dobar rasipač.
 
Ja nisam puno gledao sta je pojelo kad sam video cistu njivu otiso dalje da se ne nerviram pomoci joj nema.Znam da resenje postoji ako primetis na vreme.
 
Ljudi,kako nice repica?Ovde kod mene u okolini jako tesko nice ima par ljudi koji se zale na nicanje.Kod mojih useva sam primetio da ima neke bube,pa cu danas krenuti da je prskam.
 
Nazad
Vrh