Uljana repica 2014/2015

Stiglo seme KWS triangl,vreća 1500000 zrna a tešina 6,5 kg,prošle godine DKC 1,5 mil zrna 12 kg. Tako jadno izgleda ovaj KWS da je to strašno.Koliko sam se trudio ne vidim da je seme tretirana (piše da jeste).Sve u svemu ::lose::
 
Stiglo seme KWS triangl,vreća 1500000 zrna a tešina 6,5 kg,prošle godine DKC 1,5 mil zrna 12 kg. Tako jadno izgleda ovaj KWS da je to strašno.Koliko sam se trudio ne vidim da je seme tretirana (piše da jeste).Sve u svemu ::lose::
Bojim se da je to jako lose seme samo 6,5kg to je za 2.8-3ha znaci 1.3kg pokj lose a i problem za stelovanje sejalice,jako mi mala tezina 1000 zrna ako je ta kilaza ,uh sta sve nece nama prodavati
 
Ovo mi izgleda kao merkatinla ni blizu one od prošle godine.

- - - - - - - - - -

Ako neko ima isto seme neka napiše utiske.
 
Ad hok i ovo govno stiglo,tako kada od 5 zadruga 4 lažu ta peta je bar ispoštovala i donela seme u pitanju je zz Recolta.Drugi kao i oni nalickani iz Viktorije samo se*u.
 
Juce posejana uljana repica, px104 od pionira i odmah potom oprskano sa rampom. Dalje sta joj Bog da.
 
I ja sam u nedoumici::samo bes:: iako prolazi vreme mislim da ću ako može da se uradi kako treba do 1.10 onda i sejati ,posle neću. Jedina dobra stvar kod repice što do 1. aprila vidiš na čemu si.
 
Kazu da nice od 4 do 6 dana u povoljnim uslovima. Danas je 5-ti dan od setve i polo je oko 40 l do sad. Spremno je skoro kao za repu, da ne govorim o soji ili kukuruzu. Ako i oktobar bude ovako usran kao polovina septembra onda ce definitivno biti pravi tajming setve, ali ako bude topao moze se desiti da bude pomalo i prebujna.
 
Moze li neko da mi pomogne oko odabira, sta posejati....

U ponudi imam:

KWS-Triangle
-Turan

Syngenta-NK Petrol
-NK Smart

Pioneer-PT200Cl
-PR46W15

Cena je 18000 din za vrecu 1.500.000 zrna.
 
Moze li neko da mi pomogne oko odabira, sta posejati....

U ponudi imam:

KWS-Triangle
-Turan

Syngenta-NK Petrol
-NK Smart

Pioneer-PT200Cl
-PR46W15

Cena je 18000 din za vrecu 1.500.000 zrna.

tesko je za tvoj kraj neznam bas sta je najbolje inace u globalu svi su dobri mala prednost za Pioneer w15 i NK Smart tako je barem kod nas se pokazao
 
Stigao pionir za ogled 3x 1 ha ,cl 200,p05 i w15, to i još 5 kj će se posejati pa makar i polovinom oktobra a ostalo seme će čaketi sledeću godinu.
 
Nazad
Vrh