Ulja i maziva!

15w-40. Ja nisam imao problema do sad sa pritiskom osim sto mi je bio otvoren sigurnosni ventil pa je vracalo stalno ulje u karter i opao pritisak, ali to sad nije bitno. Ja sipam Modricku Maximu hd s3. Najvise zbog cijene, a svake godine vrsim zamjenu nebitno koliko je traktor radio. Imas i druge proizvodjace Lukoil, Mogul...

Sent from my E2105 using Tapatalk
 
Gde ima ulje na tocenje u mojoj okolini,novi sad? Ili povoljno nesto pakovano orginalno. Uzimali smo u Temerinu ali nema vise.
 
Fotografija-0195_zpsg88b6wzo.jpg

Fotografija-0196_zpswzkq0bgo.jpg

Danas uzeo ovo ulje.Stiglo direktno iz Njemačku.
 
2.5 eura za mene.Nisam ga našao u ponudi kod nas pa se mislim da sam možda i pretplatio.
 
Poslednja izmena:
Mislim da si ga pretplatio. 1,54e/l sa besplatnom dostavom na teritoriji EU.
Zašto ti je bilo bitno ovo ulje? Zato što je iz Nemačke?

Mislim da kod nas na tržištu ima toliko ulja i u ovom i boljem kvalitetu i u odnosu cena/kvalitet. Zato ne vidim potrebu da se donose ulja, specijalno iz Nemačku. :osmeh:
Jedino ako je bila situacija, kakva mislim da jeste: neko je doneo kanister od preko i ponudio tebi i ti uzeo...:osmeh:
 
To mi je jasno.Ranije sam na istom mestu plaćao 2 eura litar a sada udarila inflacija pa cena korigovana. :haha: Samo što mi nismo u EU pa nije besplatna dostava.
 
Ja sam pre par dana uzeo Galax Super Long 15w40 po ceni od 285 dinara / litru a on je po specifikacijama kvalitetniji od ovog ulja. (nisam siguran, Stalker će reći ). Znači i cena,kvalitet a plus je i što je domaće ulje.
 
Kod nas se ova ulja "iz Njemacke" prodaju pod imenom "MANNOL". Kanisteri su plave boje ali isti kao i ovaj s Maticeve slike. I ja ga koristim, jeftinije je od domaceg INA ulja a ista specifikacija...

Kanisteri su im zanimljivi, 10l, lako se iz njih istace i zadnja kap, pise kojecega na njemackom jeziku mozda i jeste njemacko ulje. 10l 15W-40 kosta oko 20€. Sto vece kolicine kupujes, jasno da ce cjena po litri biti niza. Ovo za dostavu ne znam al ne vjerujem da ce netko besplatno slati 10l iz nekog centralnog skladista za 1.5€/l...
 
Jeste, to je ista firma. Ovakav kanister:



Cena se ne vidi ali mislim da je 7000 dinara za ovaj kanister (58e).
Moja je greška za dostavu. Za Hrvatsku je 8,9e :osmeh:
 
Kod nas ga drzi mnogo trgovina od 1l, 5l i 10l. Jeftinije od INA ulja a vjerujem da je to sve isti klinac. Ako je dobilo certifikat dozvolu za uvoz i prodaju, valjda je netko napravio nekakvu analizu tog ulja prije nego su ga stavili na trziste.

Prije mannol ulja smo imali PARAMO Poljski u crnim kanisterima i MOGUL u kanisterima istog oblika samo plave boje i sa starim oznakama (prodavalo se kao ulje manje kvalitete i nize cjene).

PARAMO ulje je bilo jeftinije od INA ulja a mogu slobodno reci da se u 200 radnih sati manje "razbilo" od INA super 5 ulja koje bude kao voda kad ga ispustas. MOGUL je bio jos jeftiniji samo sad ga ne vidim vise nigdje. PARAMO je sad skuplji od INA ulja i to dosta tako da ga vise ne kupujemo, od jednom smo "domoljubni" pa uzimamo INA ;)

MANNOL je polozio ispit u mojim traktorima pa sad koristim njega dok i njemu ne podignu cjenu i tako u krug.
 
Kod nas to Mannol ulje kosta 10l/18e. Sipam ga u 539. Mislio sam da ga sipam i u JD-e i u Massey i kombajn, ali kako je tad tek bilo stiglo na trziste kao novo ulje, a i niska cijena bila u odnosu na druga ulja, ipak sam ostao vjeran Modrici koja kosta 10l/26e..
 
Nazad
Vrh