Ugradnja hidro volana

Nisam ni reko da ima veze sa lakoćom nego sa brzinom i osetljivošću. U prevodu ima manje krugova s kraja na kraj kad se mota pa samim tim reaguje brze na svaki pokret volanom.
 
Jel imao neko problema sa ovim orbitrolom mz,kupljen kod prodavaca dijelova za beloruse u Rumi.Problem je spor volan.Zamijenio sam i pumpu isto se ponasa.
 
Orbitrol 100 kubika klip orginal od rusa 82.Desi se da se izgubi volan totalno pa kad dam gas vise od pola kao da u momentu proradi kao da je nesto zacepljeno
 
E, sad ako volan vrti u prazno, moze biti:

A) Vuce ti pumpa zrak zbog nedovoljnog dotoka ulja ili je pumpa prevelikog kapaciteta za taj sistem

B) Ventili u orbitrolu nesto stekaju (treba biti tri komada ukupno) pa moze biti i do njih.

Ako volan zapinje i ne da se okretati moze biti:

A) Sigurnosni ventil se zaglavio ili se popustio pa zeza...

B) Nemam pojma ;)
 
Najprije remen proklizavao na onoj manjoj remenici jer nije bila istog oblika kao i remen i curio je orbitrol na donjoj gumici glave. stavio nov orbitrol ORSTA i PPT kocku na njega isao probati i isti klinac, vratio nazad veliku original remenicu i novi remen i malo se popravilo al nista. Na kraju kad je traktor bio na remontu SLUCAJNO zavirim na mjerac ulja u volanu kad ono NEMA a na orbitrol je samo kapalo... natocio 5l ATF-a i puno bolje radi mada jos uvijek nije to TO kako bi trebalo biti ali OGROMNO poboljsanje od kako sam nasuo ulja u rezervoar.


Jbg, sta ces jedno s drugim i ogromna pocetnicka pogreska.
 
Kod mene kako hladan tako i topao. Il je negdje neko crijevo dobilo po repu al naj vise sumnjam na ventil kocku na orbitrolu. Orbitrol je doslovce NOV, cilindar je prije 2 godine radjen NOV, prednji trap je uredan i nema lufta i redovno se sve maze. Pumpa isprobana kad je i cilindar pravljen i rekao majstor da su tolerancije jos jako dobre na njoj da nema problema...
 
Orbitrol 100 kubika klip orginal od rusa 82.Desi se da se izgubi volan totalno pa kad dam gas vise od pola kao da u momentu proradi kao da je nesto zacepljeno
losa pumpa. Te ruske pumpe i nove zaštekaju

@Bobo probaj malkice da dotegneš ventil ograničenja pritiska (narodski izraz "sigurnosni ventil"), dobićeš veći pritisak u sistemu a samim tim i lakši volan. Vodi računa da ne preteraš pošto svaka pumpa ima svoj neki teorijski maksimum, sve preko toga vodi u havariju.
Nije redak slučaj i da hidraulična creva prave problem u sistemu.
 
MONTOYA je malo vise upucen u moj problem. Traktor skrece u desno kao lud, nema problema (strana na koju se cilindar uvlaci u sebe i gdje je potrebna veca sila za skretanje) u lijevo je pravio dosta problema, cak je islo do 3 kruga "u prazno" dok se tockovi ne krenu okretati. Nije sistao orbitrol pa nisam ni gledao razinu ulja ali se ispostavilo da je tu bio problem plus to je orbitrol stari pustao na jednoj gumici pa je moguce da je i tu vukao zrak.

Treba na ventil kocki podesiti ventile za "lijevo" i "desno" a koga god sam pitao nitko od majstora ne zna gdje bih to mogao odnesti a da me ne oderu ko budalu. Sigurnosni na orbitrolu ispravan 100% jer je orbitrol koji je sad na traktoru nov ORSTA ali je ventil kocka stara tako da jos samo ona u sistemu pravi probleme osim ako kojim slucajem bas nije neko crijevo negdje zgnjeceno ili se iznutra rascvjetalo pa zeza...

Sad volan radi 9/10 i s time sam zadovoljan posto traktor ne ide u transport i 99% svog radnog vremena uradi na njivi a onih 1% je transport do njive i kuci a sve u krugu 5km tako da necu vise nista dirati, dosta mi je zivaca to pojelo u kratkom vremenu.
 
Cilindru kad se uvlači u sebe je potrebno manje ulja da se popuni jer zapreminu cilindra smanjuje klipnjača dok kod izvlačenja uvek treba više ulja jer se zapremina praznog prostora cilindra povećava odnosno klipnjača je napolju. Zato svi imaju taj problem da u jednu stranu ima uvek po pola kruga više okretanja volana. Ventili u kocki su antišok ventili koji smanjuju udare pri naglom usmeravanju ulja oni isto mogu da prave problem i smanjuju pritisak ako su loši.
Nisam ja nigde napisao da je tvoj Bobo sigurnosni loš već samo da možeš da ga podesiš odnosno da povećaš gornju granicu radnog pritiska.
 
Da ali mene pati sto u stranu gdje treba manje ulja (dakle veci pritisak) skrece bez problema a u stranu gdje ide vise ulja pravi probleme.

Ma, isao sam ja kod nasih lokalnih hidraulicara i ni jedan nema pojma kako se to podesava, svi kazu da se ventil kocka mjenja. Jedan kolega koji radi na odrzavanju bagera kaze da se s time bas ne bih trebao igrati bez manometra, jer kaze da je vidio svega i svacega sto "majstori" na terenu sami idu popravljati stroj. Konkretno hidraulicni volani, kaze da je bilo puknutih pumpi koliko hoces jer je pumpa dobila neki povratni udar zbog lose podesenih sok ventila.

E sad ja sam trenutno zadovoljan kako volan radi posto od kako sam kupio traktor nesto je uvijek zezalo a sad se moze normalno voziti i po cesti i mogu tanjurati a da mi tockovi ne krivudaju lijevo-desno po brazdama. Nova ventil kocka mi je preskupa pogotovo kad uzmem u obzir koliko godisnje traktor radi i da se mal te ne i ne vozi po asfaltiranom putu.
 
Још нисам ријешио волан.Да детаљније изнесем проблем.На руса 82 поставио сам нов орбитрол, нов клип и није добро функционисало.Мијењо сам три нове пумпе купљене на вшеру у Руми.Са првом новом пумпом волан је био лоши него са мојом старом,са другом пумпом волан је био доста бољи али након пет дана почео да штека,са трећом пумпом исто је спор као са мојом старом.Дали би смио довести уље из велике пумпе што служи за осталу хидраулику само за пробу?
 
Mozda je problem sto si kupovao u rumi na vasaru,uzmi neku malo bolju u nekoj od prodavnica ili direkt u agropanonci i to uzmi mislim da je nš14l od 105ice...bar sam ja tako resio moj problem sa losim pumpama..
 
И ја и даље сумњам у пумпу ове у Руми као да су ливене у старој ципели ни један шараф нисам мого да заврнем док нисам поправио навоје.
 
Pozdrav kolege.
Da li je neko ugradjivao servo volan koji se prodaje u juselu, konkretno mi treba za Univerzal.
Majstor koji mi sredjuje traktor, kaze da ih je dosta uradio i da idu bez problema.
Kuciste mi nije bas u bajnom stanju, ima najvise aksijalnog lufta, da li bi znali sta treba za remont istog.
Hvala na pomoci !
 
Kod mene radi da kucnem u drvo odlično evo skoro pa 10 godina.U kućištu imaš 2 osovine ,ležajeve,čaure i semering.Delovi sada nisu skupi pa se remont isplati.
 
Дали неко од чланова зна како да ускладим кубикажу орбитрола,капацитет пумпе и запремину клипа да би волан функционисао.Поставио сам орбитрол 100 кубика,пумпа протока од 15 до 25,ознака на пумпи 10cc,клип пречника ф50 ,клипњача ф20,све је ново али волан је спор.Кад дам гас до краја волан је добар.
 
Nazad
Vrh