Udruženja poljoprivrednika

A kako mislite da sprovodite agrarnu politiku, ako nemate predstavnike u parlamentu, tačnije u vlasti? Šta je do sada sprečilo naše političare da svašta obećaju, a da urade sve suprotno. Godinama se spominju veća ulaganja u poljoprivredu, a ona sve manja. Iz budžeta direktno za poljoprivredu ide manje od 3%, a pre 2000. je bilo i 10%. Plašite se da će neko staviti lični interes ispred interesa poljoprivrednika. U startu o tome razmišljate umesto da imate poverenje u ljude koji Vas predvode. Šta i ako stave lični interes na prvo mesto, predložićete nove dok ne nadjete prave. Što pre shvatite s kakvim sistemom imate posla i kako da se borite protiv njega, pre ćete ostvariti svoje ciljeve. Ulica i traktori su isto rešenje, ali kada se krene u tako nešto onda mora da se završi sa revolucionarnom promenom. Takođe tada treba da imate spremne ljude koji će te promene da sprovedu, a ne da tada ispliva na površinu najgori šljam. Organizacija, plan i onda može nešto da se uradi. Krenuli ste od organizacije, daleko je od savršenstva, ali to je pomak. Nažalost plan po meni vam nije dobar. U svakom slučaju puno sreće.
 
A kako mislite da sprovodite agrarnu politiku, ako nemate predstavnike u parlamentu, tačnije u vlasti? Šta je do sada sprečilo naše političare da svašta obećaju, a da urade sve suprotno. Godinama se spominju veća ulaganja u poljoprivredu, a ona sve manja. Iz budžeta direktno za poljoprivredu ide manje od 3%, a pre 2000. je bilo i 10%. Plašite se da će neko staviti lični interes ispred interesa poljoprivrednika. U startu o tome razmišljate umesto da imate poverenje u ljude koji Vas predvode. Šta i ako stave lični interes na prvo mesto, predložićete nove dok ne nadjete prave. Što pre shvatite s kakvim sistemom imate posla i kako da se borite protiv njega, pre ćete ostvariti svoje ciljeve. Ulica i traktori su isto rešenje, ali kada se krene u tako nešto onda mora da se završi sa revolucionarnom promenom. Takođe tada treba da imate spremne ljude koji će te promene da sprovedu, a ne da tada ispliva na površinu najgori šljam. Organizacija, plan i onda može nešto da se uradi. Krenuli ste od organizacije, daleko je od savršenstva, ali to je pomak. Nažalost plan po meni vam nije dobar. U svakom slučaju puno sreće.


Valjda treba prvo stvoriti organizaciju koja uliva poverenje obicnom paoru a tek posle kad steknemo jacinu i velicinu slede dalji koraci a mi nigde ne zurimo ko se zuri neka bira druge mi putujemo sporo ali sigurno sto kazu tiha voda breg roni pozdrav.
 
Sada bar znamo kolika je minimalna cena pa ko voli nek izvoli.
Nije dobra ali bolje nemamo?
Necmo sejati?
Da li neko nudi vise ??
Cini mi se po rekciji da Banatski paori imaju da ponude nesto vise ili se varam ili cemo cekati da pokosimo pa onda da pregovaramo kao lani??

Nemislim da je napadanje izmedju udruzenja bas dobro za bilo koje paore i nije mi jasno zasto sva udruzenja nemoze da poveze zajednicki interes???

Zasto predsednici udruzenja ili upravni odbori ne sednu i ne dogovaraju se o zajednickom udruzenju ???

Ja mislim da je tu interes svih poljoprivrednika a ne da se djelimo na banatske ,sremske ,bacvanske i td.
Nezavisna asocijacija je udruzenje poljoprivrednih gazdinstava sa teritorije cele Srbije sto je dobro.
Ima li mana -ima .
Smenili smo predsednika Grubanova jer je zatrazio podrsku za politicki angazman asocijacije.
Nismo za politiku a ciljeve cemo pokusati ostvariti zajedno sa ministarstvom poljoprivrede bez obzira iz koje stranke ga ljudi vodili?
 
Cini mi se po rekciji da Banatski paori imaju da ponude nesto vise ili se varam ili cemo cekati da pokosimo pa onda da pregovaramo kao lani??

Vidis, Banatski paori postoje malo duze od NAPS-a i oni se ne bave otkupom suncokreta (da bih nesto nudili) kao neki clanovi u.o. NAPS-a.
 
Vidis, Banatski paori postoje malo duze od NAPS-a i oni se ne bave otkupom suncokreta (da bih nesto nudili) kao neki clanovi u.o. NAPS-a.
Druze nemoj da unosis nemir i talasanje NAPS je skroz nezavistan i nepotkupljiv i izvukli su iz uljara da kazu min cenu ako ti se svidja sej ako ne nemoj, neka urade i oni nesto a ne da kritikuju kad neko radi nesto nisam video da ih je neko prozvao negde a nista ne rade i neznam sta su uradili u interesu paora pa da daju sebi za pravo da kritikuju,samo polako pokazace vreme ko je ko u ovoj drzavi istina uvek izadje na videlo kad tad.
 
:cool:...ne može to javno, to će ti kažu na pp pod uslovom da si njihov poverljiv čovek...svakakve službe prate pisanja ovde, neprijatelj nikada ne spava...:cool:
 
Druze nemoj da unosis nemir i talasanje NAPS je skroz nezavistan i nepotkupljiv i izvukli su iz uljara da kazu min cenu ako ti se svidja sej ako ne nemoj, neka urade i oni nesto a ne da kritikuju kad neko radi nesto nisam video da ih je neko prozvao negde a nista ne rade i neznam sta su uradili u interesu paora pa da daju sebi za pravo da kritikuju,samo polako pokazace vreme ko je ko u ovoj drzavi istina uvek izadje na videlo kad tad.

Malo mi pojasni rec ,,talasanje,, Da li to znaci da ne govorim istinu?
To da li je nezavistan i (za) koliko je nepotkupljiv videce se na kraju kad pukne tikva bice mnogo razocaranih glava.
Znaci kad su prozvani Banatski paori imaju pravo da cute, da ne bih unosili nemir i talasanje.

Evo i mi radimo nesto ovih dana da ne bude da samo kritikujemo.


На руке Министру Пољопривред професору ДРАГАНУ ГЛАМОЧИЋУ


Банатски Паори желе да се обрате Министарству Пољопривреде и да изнесу свој став по питању све чешћег позивања страних инвеститора како би своја средства уложили у пољопривреду Србије.Ми сматрамо да су то погрешни потези из више разлога.Желимо и да будемо конструктивни и да предложимо и квалитетна решења из простог разлога што је изузетно ружно некога критиковати ко ради а притом да ти нерадиш ништа.
Мислимo да није потребно представљати Банатске Паоре у чији састав улазе мала и средња породична пољопривредна газдинства за која се бар декларативно залаже држава Србија.Желимо да Вас подсетимо оне народне да туђа рука свраб нечеша те исто тако сматрамо да је велика грешка тражити стратешког партнера у странцима.На нашој планети не постоји држава коју су подигли странци и зашто би код наше државе то био изузетак.
Захтевамо од наше државе да омугући да се средства од предприступних фондова Европске Уније усмере у правцу малих и средњих породичних газдинстава.Банатски Паори су већ кренули у правцу едукације својих чланова али трба нам искрена помоћ државе како би са тим средствима изградили складишне капацитете као ми мини прерађивачке капацитете и на тај начин избегли зло које се зове монопол од стране тајкуна прерађивча и откупљивача.Тако ће и велии број младих нашао своју будућност у производњи што треба по сваку цену форсирати.Немојте форсирати странце где би наши млади људи били јефтина робовска радна снага а да се неко тиме дичи како нас странци запошљавају.Исто тако Вас молимо да се спречи да средства из предприступних фондова заврше у руке тајкуна и велепоседника који се својски труде да униште мала и средња породична газдинства.Онда када се та газдинства униште на реду је држава коју ће потом уцењивати ти исти људи које сада држава подиже.
Ми тражимо од наше државе чак кнокретно да се Министарство Пољопривреде окрене нашем домаћину али врло искрено и резултат ће бити запањујући,наравно у позитивном смислу.Нетреба никога ко је стручан да убеђујемо да је принос ратарских култура у Србији на европском нивоу.Наше Министарство Трговине коначно треба да стане на страну својих грађана и да наши ратарски производи на светском тржишту постигну реалну цену која се тренутно непостиже.У нашој држави се непроизводи генетски модификована храна са којом се она упоређује на светском тржишту.Прави купци ће препознати колико наши производи вреде а иза нас треба да стане цела држава и да од тога сви имамо адекватну корист.
Доста нам је да гледамо да поједини службеници у Министарствима форсирају интересе страних компанијаи домаћих велепоседника на штету наше пољопривреде.Нама нетреба држава која ће да од нас убире порезе и од својих грађана прави грађане другог реда.Ми хоћемо да нашој држави будемо партнер да је видимо као своју и да из дана у дан напредује и држава и наша пољопривреда упоредо.Тражимо да се уведе ред и да не будемо у ситуациј да се преко 50.000 хектара државне земље обрађује по буразерској логици без лицитације где само појединци имају корист , као и забрана продаје државне земље у закуп привредним друштвима која су већ ојадила ову државу.Такође држава као добар домаћин мора да се стара о квалитету обраде земље која се продаје у закуп.Несме се дозволити двопоље којим се нарушава структурa наших ораница.Несме се дозволити да онај ко купи наше оранице у закуп може да их уништава.По питању продаје свих природних ресурса па и ораница страним држављанима познат Вам је наш став строга забрана. Тражимо да се сва подстицајна средства која су усмерена у правцу странаца до 10.000 ЕУР-а по запосленом раднику усмере у правцу малих и средњих газдинстава и малих и средњих предузетника који ће сав профит усмерити у развој целокупног друштва а не да са тим новцем купују јахте или га износе на егзотична острва.Молимо да држава буде спона која ће подстаћи овакву врсу развоја од које ће сви имати користи.

С ПОШТОВАЊЕМ БАНАТСКИ ПАОРИ
 
Sada bar znamo kolika je minimalna cena pa ko voli nek izvoli.
Nije dobra ali bolje nemamo?
Necmo sejati?
Da li neko nudi vise ??
Cini mi se po rekciji da Banatski paori imaju da ponude nesto vise ili se varam ili cemo cekati da pokosimo pa onda da pregovaramo kao lani??

Nemislim da je napadanje izmedju udruzenja bas dobro za bilo koje paore i nije mi jasno zasto sva udruzenja nemoze da poveze zajednicki interes???

Zasto predsednici udruzenja ili upravni odbori ne sednu i ne dogovaraju se o zajednickom udruzenju ???

Ja mislim da je tu interes svih poljoprivrednika a ne da se djelimo na banatske ,sremske ,bacvanske i td.
Nezavisna asocijacija je udruzenje poljoprivrednih gazdinstava sa teritorije cele Srbije sto je dobro.
Ima li mana -ima .
Smenili smo predsednika Grubanova jer je zatrazio podrsku za politicki angazman asocijacije.
Nismo za politiku a ciljeve cemo pokusati ostvariti zajedno sa ministarstvom poljoprivrede bez obzira iz koje stranke ga ljudi vodili?
Sve si odlicno rekao osim jednog.NAPS nema nameru (bar ja tako mislim,a verujem i ostali clanovi UO)da se ujedinjuje sa njima.

techa@
Molim te nemoj iznositi neistine i nebuloze kao tvoji kompanjoni.GARANTUJEM da se ni jedan clan UO ne bavi otkupom suncokreta,niti bilo cega drugog.
Ako vec pises onda ga napisi imenom i prezimenom ko je to.
S druge strane neznam ciji se sekretar bavio otkupom suncokreta pa nikad ljudima nije isplatio tu robu.
 
E stvarno nisi fer. Tek smo odlicili na ,,telefonskoj sednici,, da se udruzimo zarad zajednickih interesa a ti unapred nemas nameru.
Kako da postanemo clanovi pojedinacno ili da kompletno trazimo prijem? Zasto bih nekog diskriminisali, i mi zivimo od poljoprivrede.
Ako smo dobili ponudu za vecu cenu suncokreta ne treba to da vas ljuti.:ppozdrav:
A od razlike izmedju nase postignute cene i vase cemo da isplatimo ljude koje je sekretar ostetio, i to sa kamatom.
 
Ha,ha Vlado,Vlado....
daj boze da dobijete vecu cenu ali sumnjam da hoce i da pricaju sa vama...iz pouzdanih izvora ti ovo pisem.
Sto se tice uclanjenja...kako UO odluci tako ce biti...ali svi koji se bave poljoprivredom su dobrodosli.:ppozdrav:
 
Eto vidis kako mozemo lepo da komuniciramo, a sto se tice suncokreta rod 2014 imamo dosta bolju ponudu. Ovo ti najozbiljnije kazem
 
Eto vidis kako mozemo lepo da komuniciramo, a sto se tice suncokreta rod 2014 imamo dosta bolju ponudu. Ovo ti najozbiljnije kazem
techo to je super i bilo bi dobro da iznesete ovdje podatke kako ljudi nebi odustajali od setve suncokreta .
Ne vidim razlog da ljudi ne prave ugovore sa onim ko vise ponudi jer ugovore ne potpisuju udruzenja vec ljudi.
Da li imate nekog otkupljivaca koji pravi ugovore sa minimalnom otkupnom cenom?
 
Nazad
Vrh