Turske sirokoredne sejalice

North ARMY

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
14 Okt 2008
Poruka
30.502
Lokacija
Adasevci-Zapadni Srem
Posto na trzistu ima vise vrsta Turskih sejalica za okopavine ne bi bilo lose otvoriti temu samo za njih.
Ozduman
Ozdoken
HMS
IR Tem
Cansa
Sakalak
Jel ima neka da se istakla radom,kvalitetom.
 
Za sad se isticu dobrim cenama.. Gledao na sajtu MBV, diskosna 4 reda osnovna cena oko 7k, kad dodas sve sto treba da ima izadje preko 11..
 
Ja imam cansa jedini problem teško ide uključuvanje ,isključivanje baterije.sve ostalo je ok. Imam je 8 godina. Oko 50 h seje godišnje .
 
Ne znam za druge brendove ali Sakalak je otišao od prošle godin da će još malo biti skuplji od Gasparda.
Kod mene na Sakalaku jedino mi se ne sviđa onaj sistem sklapanja i širenja baterija sa jednim izvodom i elektro prekidačem.To ću sad da prerpravim na dva izvoda.
Rešenje oko depozitora za veštačko je bolje rešeno na ozdumanu što sam video sa s oprugom,bolje igra i kopira terem.Ovaj kod mene neki je fiksni o hoće malo da rije zavisi od terena.
Isto ko i kod Lale ta creva za mikro je nekako loše rešeno možda na fiksnima je bolj e ovde hoće da poispadaju pa se mora pazait.
I vazdušna podrška iz turbina za poslednje baterije je katastrofa,kod Kovačeva sam na Ozdumanu video da ima posebna turbin i ta radi posao.
Generalno loš izbor su depozitori koje sam uzeo (oni su dobri tj funkcionalni) najbolj da su direktno iznad baterije i da ide slobodnim padom. Na ove što se pomeraju možda je najbolja opcija bez depozitora ,za fiksne moć kako hoćeš.
 
Kod mene je ovakva HMS, 4 reda s kutijama, 4 sezone radi, puklo je jedanput crijevo od markera, i zablokorali svi potisni metalni točkići jedan po jedan, izbacio ih i sije isto.
Jedino što je posijala cca 200 jutara, netko to posije jedne sezone. Kupio sam je samo za sebe, i tad je koštala 7 tisuća s pdv-om, za razliku od Gaspardo MTR koja je koštala točno 14 tisuća.
 
Otisle su im cene lepo.
Sad 6r diskosna sa kontrolom setve,hidro merkerima sve idu po 15 000e sa PDVom + depozitori, midium tockici i slicne nijanse.
 
Kod mene je sakalak odradila 2 sezone bez problema.Posejala ukupno oko 150 hektara.Sada su sva creva istrulila iz nepoznatih razloga,ovih dana ce da mi posalju druga pa da montiram.
 
I kod mene na Sakalaku kao kod Musovca istrulila creva pred proslu sezonu. Prijavio sam u MBVu rekose mi da su vec imali reklamacije za sejalice iz tog perioda gde su creva iz istog kotura koji je bio los. Ali Turci to nisu prihvatili kao reklamaciju jer je potrosni deo kako mi rekose iz MBVa, ali su mi oni poslali creva o svom trosku jer sam im stara musterija (nisam dokucio da li stvarno Turci nisu prihvatili ili su hteli da naprave foru jer sam se mesec dva pre toga raspitivao za Badili prskalice ).
Inace drugih problema nisam imao i zadovoljan sam sejalicom posejala u dve sezone nekih 100ha.
 
Moj Ozdoken 2015. za 8 sezona posejala vise od 1000 kj.Zamenjeno par lanaca i lezajevi na zadnjim nagaznim tockovima,par ih je pocelo skripati pa sam ih sve zamenio.
 
Nazad
Vrh