Tumosan

Nije jedini koji je nadrljao sa tim tim traktorom, znam za par njih koji su imali problema a znam i za jednog koji je na 1500 sati polomio menjac i nisu imali delove da ga urade nego je morao kompletan nov, 6 hiljada i kusur evrica.
Ne znam dosta pljuju taj traktor meni se pokazao odlicno sad amo zavrsili pre 2 dana tanjiranje 35 hektara za 2 dana i danas krenuli da oremo poorano je oko 5 6 hektara
 
Ja imam isti od 2014 godine i nista mu nije evo ga radi odlican je sad ima nesto vise os 3100 radnih sati valjda je rekao da covek radi i sa stokom ne znam stvarno sta je radio sa traktorom kazu da je dobio novi za taj pre gosinu dana i da je do sad i taj unistio
Као што рекох узео бих са резервом све што кажу из фирме,како из те која заступа тумосан тако и од осталих.Сви су ту прилично исти. А што се тиче трактора,како га је уништио? Једно је уништити трактор типа насути воду у резервоар,возити без уља,без шарафа на точку,покидати ручице итд. А друго је радити са њим оно за шта је купљен,а оно све отпада са њега само,пуца,квари се цури.То није уништено него је трактор крш.
 
Као што рекох узео бих са резервом све што кажу из фирме,како из те која заступа тумосан тако и од осталих.Сви су ту прилично исти. А што се тиче трактора,како га је уништио? Једно је уништити трактор типа насути воду у резервоар,возити без уља,без шарафа на точку,покидати ручице итд. А друго је радити са њим оно за шта је купљен,а оно све отпада са њега само,пуца,квари се цури.То није уништено него је трактор крш.
Ne znam kako meni ne otpada nista ne puca ne kvari se ima jos jedan covek u selu 8105 i sve je u redu sa njim ne kazem da je to kvalitet to jeste krs ali nije bas kao sto pricaju po internetu po meni ja gledam svoj traktor koji je sasvim korektan redovno se rade servisi momci iz agrocesle su isto korektni uvek je sve na vreme i traktor super sluzi
 
Evo i ja da se pridruzim clanovima Tumosan
Uzeli smo ga pre nepunih godinu dana, tacnije 2maj prosle godine do dan danas ima 620radnih sata.Od radova radio je samo prskanje, sejanje,rasturio djubrivo i transport.Po meni za te pare bolju masinu ne moze se naci
9017c4765300d461a4ec4225725c05dd.jpg

8a5e5fd8457239bf57870186099c7b71.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo i ja da se pridruzim clanovima Tumosan
Uzeli smo ga pre nepunih godinu dana, tacnije 2maj prosle godine do dan danas ima 620radnih sata.Od radova radio je samo prskanje, sejanje,rasturio djubrivo i transport.Po meni za te pare bolju masinu ne moze se naci
9017c4765300d461a4ec4225725c05dd.jpg

8a5e5fd8457239bf57870186099c7b71.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
Daj malo podataka i o plavom traktoru !!!. Ili opet ćeš čekati skoro godinu dana da ga istestiraš pa da nam kažeš dve tri reči.😁
 
Po snazi nemože da mu prismrdi, komšija ima i Tumasona 105 i 115. Ovaj manji po rečima komšije troši više od ovog većeg.
 
Ovaj tumosan mi se sve vise svidja, za lakse radove, transport nekih 500 rs godisnje msm da mu ne bi bilo problem da odradi bez nekih kvarova...

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 
Samo za lakše radove i jeste. U susednom selu su menjali menjač (pojeo ga gruber) jer nije bilo delova da se popravi postojeći.
 
A da li mozda znas 3 brazde obrtac da li radi sa tim, kako izgleda u radu sa tom kombinacijom, zemlja nije teska 1 2 klasa, a pretezno bi sejanje, prskanje,spartanje i transport, al razmisljam 105 ks, moze on i orati..

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 
To
Samo za lakše radove i jeste. U susednom selu su menjali menjač (pojeo ga gruber) jer nije bilo delova da se popravi postojeći.
U Perlezu priča covek da mu je crkao menjac na 1400 sati,neku osovinu je polomio i ista situacija,nema zamenskih delova,samo zamena celog menjača što su na kraju i uradili a menjac je bio oko 7000 evrica,meni bilo skroz čudno al izgleda da je tako bilo ,ne znam kakva je sad situacija sa delovima.
 
То је онда катастрофа а могуће да је са свим тим Турчинима иста прича
 
Field, jeste motor 105ks ali džaba kad je menjač slab. Pisao i Bubu nedavno.... Ne znam koji i kakav plug imaju, ali verujem da je neki 3 brazdni jer je i kod nas laka zemlja. Viđao sam ga u ataru sa gruberom i nekim kamionskim prikoličetinama u prevozu. Eno sad vidim da u dvorištu imaju nekog starijeg maseja. Verovatno da im erdogan dopiz.io.
 
Nebojša ne znam kakva je situacija sada sa delovima menjača ali onda pre par godina nije bilo. I ako se dobro sećam, bio je jeftiniji menjač. Al ajd, sve je otišlo gore. ... Ostale potrošne delove verujem da uvek imaju na stanju. Firma i serviseri su za svaku pohvalu, ali bojim se da tumosan možda i nije... Nadam se da grešim ali ostaje da se vidi.
 
Nazad
Vrh