Tužna vest

Saucesce porodici...ne daj boze nikom tako da se desi.
 
[h=2]Čengele[/h]Čengel na turskom znači „kuka“, a čengele su aparat za izvršenje smrtne kazne koji se sastoji od dva visoka stuba, povezana dvema vodoravnim prečkama – donja može biti na četiri, a gornja na osam metara od zemlje. Za donju prečku učvršćene su oštre gvozdene kuke, po metar i više dugačke, obično u parovima. Osuđenik, ruku i nogu vezanih na leđima, konopcem se podiže na gornju gredu iznad kukâ, a onda se konopac seče, on pada na kuke i ostaje tako, kako se zakači, do smrti, a i posle. Ovaj način pogubljenja je prikazan na crtežu iz 1620. godine. [SUP][1][/SUP]Jednostavniji način, primenjivan u Bosni do sredine devetnaestog veka, bio je da se kuka, privezana za konopac, zabije osuđenom pod rebra, pa se obesi o stub ili drvo i tu ostavi. Prema jednom opisu iz druge polovine 19. veka[SUP][2][/SUP]:[Čengel] je željezna oštra kuka, privezana za konopac. Ko bi bio osuđen na ovo mučilo, tomu bi zatakli čengel u rebro, pa bi ga objesili na stup ili o granu kakova debla, pa bi nesretnik visio tako dugo, dok ne bi izdahnuo i počela se lješina rastvarati, pa neugodnim vonjem na se namamila gavranove i druge ptice, što jedu takove organske ostatke.U Srbiji čengele nisu korišćene posle 1815. godine.Evo moj predlog za presudu!!!Saucesce porodici nema reci ni saveta koji moze ublaziti njihovu tugu.
 
Moje iskreno saucesce. Nemam reci kojom bi mogao da utesim porodicu, a takodje ni dovoljno jake reci za osudu monstruma. Jedino na kolac pa polako danima ..... dok ne crkne.
 
Poslednja izmena od urednika:
Proklet dan bio kada su ga rodili !!!!! Trebala je babica da mu otkine glavu kad se rodio tako naopako !!!! Djubre neopevano !!!! Da bogda njegovo tako proslo a on gledao i nista ne mogao da uradi, ma ja bi takve bacio anakondi da ih 50 puta proguta i ispljune !!!! Seckao bih ga cm po cm! !!!! Moje saucesce porodici! ::samo bes::
 
A bože sačuvaj mi smo neki dalji rod .
Koji luđak takve bi trebalo mučiti do smrti.
 
Slusam na TVNS psihologa koji sad kaze da ja nisam normalan sto ubici deteta zelim sve najgore i smrtnu kaznu ????
Pa zbog takvih mislilaca i advokata koji oslobadjaju delikvente se dogadjauju ovakve uzasne stvari i ohrabruju bolesni likovi
Pocivaj u miru Tijana i neka te andjeli cuvaju :(
 
Saucesce porodici ,ma cim vidim sliku pomislim na svoju cerku ,ma smrtna kazna bi mu bila dar od boga .,dobro je grunt napisao.
 
Iako mislite da ga je bolje ubiti, vise sam za opciju da ga treba pustiti da trune u zatvoru i ne dozvoliti mu da se ubije, a tamo ce ga fina ekipa sacekati verovatno i bolje nego sto bi to mi uradili.
 
O kazni ne bih,a i da kazem-nista ne bi vredelo.
Zao mi je ovog andjela od deteta i njene porodice.Njenim najblizima teski dani tek dolaze.Kad se rascisti guzva i kad ostanu sami...Tad teskoce tek stizu...
Neka im Bog pomogne da izdrze i sacuvaju drugo dete...
 
Ljudi kada neko ima neku muku lakše mu je kada to sa nekim podeli pa tako i ja sada ,meni je noćas izgoreo deo kuće Bogu hvala niko nije stradao ali da smo se probudili samo 3 minuta kasnije ja vam sada ovo ne bih pisao izgorela je kuhinja ,kupatilo i špajz u kući sada nemam struje ni vode a ovo vam pišem sa posla .
 
Dobro se zavrsilo po vas ukucane .A steta je uvek nadoknadiva .Ovogodisnje stete nanesene stanovnistvu u okruzenju na razne nacine su zaiste nesvakidasnje. Eto nazalost I tebe je pogodilo na neki nacin.
Mnogi ce pamtiti ovu god. po losem.
 
Nazad
Vrh