Trimeri

Najbolje bi bilo uporediti sa istim trimerom, mozda te vibracije i nisu prevelike a kolegi se samo cini da jesu.
Mi imamo 1250s kupljen cim se pojavio na trzistu, za kineza, veoma dobar kvalitet.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Овде има један што коси дворишта има 1900 и 2700 скоро узео. 1900 има већ 8 година и хвали га. 2700 је упоредио са стилом 1/1.
 
Glede 2700 sam konsultovao kolegu prekaljenog kosca, imao je i to sokoćalo par mjeseci i brže-bolje ga prodao, ali kaže nema šeme za duži rad s tim trimerom, nije toliko pretežak trimer koliko je dug i nezgrapan, snage ima, ali je geometrija očajna i ne možeš ga nikako podesiti da normalno i udobno radiš.
Sad, to je itekako važan faktor za nekog ko radi puno i profi, džaba sve uštede svijeta i što košta 3x jeftinije nego FS450-460, kad te slomi i uništi neudobna mašina.
 
Dobar je 1900s bar stara serija,mozda nesto izmenili...ako niste uvereni,svratite do mene i probajte detaljno kako radi dok ja pijem hladno pivo::suncanje::ne a? pa vredelo je bar pokusati:rolleyes:
 
Oprosti Kakva su tvoja iskustva sa kasei trimerima pošto se jedan serviser iz Bosne kune da je to otprilike nešto najbolje što se Možete kupiti od Kineza i da je to neka prelazna forma između recimo kvalitetnog villagera i neke baš prave mašine?
Isto tako da li si mu ikako uspio smanjiti vibracije mene ubi imam momenata kad krene toliko da trese da ruka utrne pa sad pokušavam da stavljam unutrašnju gumu od bicikla na spoj ručki i cijevi
On se kune u Kesei zato što ih prodaje, isto bi pričao i za sličan ali drugi proizvod. Kod kineza je jasno pravilo, što je skuplji manje su štedeli na glavi trimera, ručkama, uprtačima, karburatoru, možda i na kvalitetu klipova i karika. Za prevelike vibracije već ti nešto nije u balansu. Ja kupio i trećeg kineza i uporediću Agm 525 i Fieldman 5003, kod fieldmana neosećam posebno vibracije, kod Agm-a, drhti mi ruka dva sata posle košenja. Plus Agm ima i neku gumu na spoju na ručkama, a drugi ne. Kupio womax 1700b lux pa ću i za njega javiti utiske. On ima neki antivibracioni sistem ali je sada na popustu za 12000 pa sam uzeo njega. Planirao Agm 520.
 
Poslednja izmena:
Šta god da je, oblaganje unutrašnjim gumama od bicikla glavne cijevi, a zatim i nosača ručki, je značajno smanilo vibracije. Da imam duzi vijak moglo bi se još pojačati, ovako je knap i jedva uhvati rupu pa sam uspio navuci po dva tanka sloja.

Ide on na reklamaciju, ali tek kad krenem na more ili kad sezona zavrsi, prije tog nema mu mrdanja, sad je u servisu guzva nece mi ga uraditi ispod dvije-tri sedmice, a stari trimer jos nije popravljen.
 
Imam Stihl fs 55 i Auto Cut 26-2 glavu. I ako piše da je glava i za ovaj trimer nekako mi deluje da je prevelika za njega i da bi bolje radio sa manjom glavom? Šteta pošto mi se ova glava stvarno svidja.
Da li je neko probao manju i veću glavu na trimeru manje snage?
 
Kod tih graničnih snaga, sve igra ulogu, njih može ugušiti i deblji/kockast silk, i teža glava.
Nemam iskustva sa tako malim kW iz prve ruke, ali sigurno da se osjeti i ima značajne razlike.
Stihlove su glave poskupe, ali uzmi neku jeftiniju laganu ako pase navoj i isprobaj, neces propasti za 7-8 eura svakako.
 
Ja sam kosio prekjuče svojim, i ponestane mi okruglog silka što je došlo sa glavom.
Od dede uzmem kockasti zeleni silk, tanji i mnogo bolje je kosio visoku travu.
 
Mihajlo, jesi ti margarin? Vidim da se mešaš uz sve
Ne možeš znati zbog čega je nekome prerasla trava.
 
Možda kosi na više različitih mesta, pa fizički a i zbog posla nemože ići često. Šta će meni tri kineza ako kosim samo na jednoj lokaciji.
 
Možda što je lenj?
Veruj mi postoje 101 razlog pored lenjosti koji će te kad tad naterati da kosiš veliku travu. Pogotvo ako radiš i uslužno. Osim ako ne dogovoriš redovno održavanje po pravilu te zovu kada trava preraste.
Ove sad trebam da kosim baštu komšnici, ovo je prvi put ove godine da se kosi. Što i nije toliki problem. Veći problem su šljive koje niko nije orezao 15 god koje su se zatvorile tako da jedva možeš da prođeš izmedju. Sigurno dole ima gomila suvih grana što isto otežava posao jako.
Ne znam da li i da prihvatim. Ako naplatim koliko treba ispašće preskupo, a ovaku ću ja nahebati.
 
Jbg, to ja zovem volonterski rad, naplatiš eto tek toliko, ali jasno daš do znanja da činiš uslugu i da je zbog komšiluka/poznanstva :)
Čuj prvi put ove godine, ja sam glat odbijao sve što nije do sredine aprila pokošeno, zovi dalje, traži dalje, mene preskoči.
 
Veruj mi postoje 101 razlog pored lenjosti koji će te kad tad naterati da kosiš veliku travu. Pogotvo ako radiš i uslužno. Osim ako ne dogovoriš redovno održavanje po pravilu te zovu kada trava preraste.
Ove sad trebam da kosim baštu komšnici, ovo je prvi put ove godine da se kosi. Što i nije toliki problem. Veći problem su šljive koje niko nije orezao 15 god koje su se zatvorile tako da jedva možeš da prođeš izmedju. Sigurno dole ima gomila suvih grana što isto otežava posao jako.
Ne znam da li i da prihvatim. Ako naplatim koliko treba ispašće preskupo, a ovaku ću ja nahebati.
Lično nisam žestok što se tiče posla čak ove godine kukuruz mi je u haos stanju ali sam sam kriv i ne nalazim razloge za pravdanje. Što se tiče trave ove godine držim stanje pod kontrolom a površina nije ni malo naivna. Na prvom mestu sam mislio na ljude koji dozvole da na svojoj okućnici izraste ardala. Ko radi uslužno treba da bude svestan da ga neće zvati na uredno nego negde da te Bog sačuva.
 
Zeleno ili crveno ulje za mesavinu stil proizvodjac, koje je bolje
У почетку сам користио Штил (црвено) док је било оригинал (док га сипаш одвмах се раствара а сад морош да мућкаш). Сада користим НИС или Модрича двотактол.
 
Nazad
Vrh