Trimeri

Tu nema brzog rješenja ni univerzalne mašine (sem možda bagera). Čistio sam prošle godine jednu sličnu parcelu i radio sam kao što su kolege predložili. Kad sam završio ono što može silik, trokrakim nožem sam radio kupine, divlji krompir i drugi tanji korov. Što je deblje završio sa motornom testerom i sjekiricom jer mi je bilo zgodnije od cirkulara.

Poslednji dio koji je bio baš upletena kupina i razno drugo šiblje na pedesetak kvadrata smo izolovali, čišćenjem okolo, pofajtali naftom i zapalili.

Ove godine će sve ići bez problema sa trokrakim.
 
Nemam slike kad ocistimo neku parcelu cisto da vidite kako izgleda,moze bager ali preferirao bih kombinirku za ciscenje gde mozes neko panjce da izvadis i prednjom da utovaris,poravnjas.
 
Kosta oko 100.000,ovde 25.000...manje vise to kvalitet je uzas na pogled...izgleda kao da ga pravili u bangladesu ili kazakstanu.Ovo je neka kopija kopijine kopije.
 
Identičan villageru BC1250 i ostalim kinezima tog tipa. Računaj da je tu i sa snagom, kilovat i frtalj preko.

Čak su i dodaci identični, ona flašica za mješavinu i plastična kesica sa alatom "tool kit". Jedina razlika je što ima komad plastike viška oko cijevi koji preteže trimer nazad, a ostalo čak djeluje i lošije.

Naljepnica je ipak pobijedila. 3.0 KS, Made in Germany. Da se srbi ne muče sa prevodom, švabo počeo pisati razumljivijim jezikom. :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Drugari, nameravam kupiti vilager bc 1900s, zamolio bih samo za savet kako pripremiti mesavinu za prvo sagorevanje rezervoara, ukratko kako ga pravilno razraditi.
Unapred zahvalan

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 
Idi do prodavnice i kupi Motul 510 2t 1L(i za premix je i za mesac) ako nisi koristio videces zasto sam ti preporucio,original ide 2.5% mesavina, sa ovako kvalitetnim uljem ni ne moras jacu da pravis za prvi rezervoar,napuni trimer i upali ga neka radi u mestu taj rezervoar ceo kad potrosi dosipaj mu jos pola ili cak ceo opet ali sad povremeno ga ``peckaj`` po gasu ne u visoke nego cisto malo...
 
Mislim da je pretjerano čekati da potroši litar ili dva na leru, to se razvuče na par sati. Par minuta (10-15) je sastvim dovoljno, a onda lagano u manju travu 10-20 cm sa silikom. Prva dva tri rezervoara ne pržiti previše, a poslije nastaviti koliko može/treba.
 
Nije to neki trosak...jednom se razradi masina,i to ulje je nekih 850 dinara litar ali je stvarno dobro-zeleno i mirise na mentu,ima zvanicno odobrenje jaso FD koje kosta nekih 75000 da se dobije tj testira mnoga ulja kazu da ispunjavaju a ne da je testirano zvanicno.
 
xc je polu profesionalni,dobija se testera uz njega...tako je bar jedan naveo a ja ne znam.Za razliku od husqvarne ili stihl gde jednostavno ukucas skracenicu i lepo ti bude objasnjeno sta to znaci.Neko ce se javiti ko zna.
 
gledam katalog njihov što došao uz neke novine nemakod tog što nosi oznaku xce u ponudi cilkular vec samo reme,3t nož oregon neka glava a bc1900pe ima cilkular u ponudi ::jako_besan:: ko da im pohvata šta im sve znaci i šta se dobija u opciji koliko para toliko muzike :haha:
 
Nazad
Vrh