Trimeri

Pa moze da bude zrikavac.
Meni ispucao kabal za svecicu pa pocela struja da me drma kad ga palim i slucajno zakacim kabal. Onda ga iskidam pa posle ono sto je ostalo od njega izoliram i stavim jednu buksincu koju sam usrafio na svecicu i sad brise ko mecava. Zanimljivo da ne moze da se kupi i zameni samo kabal vec mora sa sve elektronikom.
Pa i meni je delovalo kao da nesto zavarnici(zvuk)ali trimer radi normalno i prima lepo gas,ali pre nije ispustao taj zvuk..
Kosio sam oko 9 ujutru ali ga je przilo vec tada,pa reko da nije klip?!
Sve dvotaktne masine sto imam nikada nisu otvarane,pa ne znam simptome gotovog klipa..Snaga mu je kao i uvek,nepromenjena.

- - - - - - - - - -


 
ako je neko imao slican problem.
sthil fs 350, nov, nula radnih sati. radio nekih dva sata u gustom siblju sa nozem. pokazao se dobrim.
postavio glavu sa silkom, orginal, kupljenu zajedno sa trimerom, na kojoj je bio namotan silk. trimer sa tom glavom nije mogao preseci najmanju grancicu na koju naidje, vec se silk pokida. i drugo silk se stalno lijepio. premotao sam silk ponovo, ispravno namotan, ali problem nijesam uspio rijesiti, lijepi se te lijepi.
nijesam imao drugog silka, a ogranicen vremenom, morao sam odustati od kosenja.
u radnji dje sam kupio trimer mi kazu da im je to nejasno, i za taj silk tvrde da je dobar...
imao neko slicnu situaciju, i kako je rijesio,
hvala
 
Ja sam sa takvim trimerom kosio sve i svasta i nisam imao tih problema. Jel si proveravao tad da li ti se greje glava sa silkom? Jel imas iskustva sa trimerima ili sad ucis?
 
kosio sa nekim kineskim 7-8 godina. grijao se malo dok sam sa nozem kosio siprazje, manje se glava grijala.

- - - - - - - - - -

silk je neki poseban, valjda napravljen da ne zvizdi puno, okrugao, 2,7 mm, nekakav kanalic urezan po njemu, da bude necujan.
u sthilu kazu da je ok, i da ne bi trebalo da bude to problem, a ja im pred ocima nadjem da je na po nekim mjestima malo kao krzav, na sta oni odgovaraju da to nije nista.
pa sto se onda lijepi i kida, kad na najobicniju paprat naleti
 
Cudno mi je recimo da ne mozes da preseces ni najmanju grancicu jer se silk pokida na pola. Neko je ovde jos odavno pisao da grancice, siblje treba "milovati" strunom. Znaci vrhom strune lagano po grancici dok je ne oglodje inace ako odjednom naletis na nju ili gusi trimer ili kida strunu. Probaj tako pa javi. Takodje kad kosis travu manje hvataj, odnosno vrhom silka kosi. I vodi racuna da ti se ne sakuplja trava oko glave. Da ne namota ili podvuce iznad glave za silk. Tad se zagreva dosta i kao sto kazes hoce da topi silk.
 
Stavi ti slobodno novu strunu 2,7 mm , moze i cetvrtasta i okruglasta i upredena, nije bitno. Ako pravilno postupas mora da kosi, tu nema govora. Ja koristim sve 2,7 mm klasicnu strunu i ne topi se niti se tako lako kida.
 
Obican vizir koliko deluje bolji izbor moze u vrelim danima (zavisi koliko se covek znoji) da magli dok kod mrezastog otga nema i imas bolju ventilaciju.

Mada je ovo gore tacno ja posle probanja obe varijante radije koristim vizir od plastike a ne mrezicu. Odnosno ako koristim mrezasti ispod obavezno nosim naocare za zastitu.
Iskustvo me je naucilo da kad pogodim grumen zemlje mrezica ne moze da ga zadrzi vec sitni komadici zavrse u mojim ocima pa su mi posle rada oci krvave. Da ne pominjem kad zakacim neku zrelu vocku, deo soka zavrsi na mom licu.
 
ma stavtricu ja njemu cetvrtastu cetvorku, ili uzet drugu glavu pa stavit i peticu. pa ako rikne vratit im ga
Campari jadan je taj Stihl kada se lepi jer ja imam već osma godina Villager BC900 i nikada problema sa trakom i to sa 2,4 mlati i deblje korove. Pozdrav

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
da.
i ja se plasim da nije nesto sto ne treba. trimer je ganc nov, a tako se pokazao sa strunm. mada je sa nozem razbio dosta debelo zbunje. sve je prstalo.
vidjecemo, moguce da je ta struna losa, to je bila ona sto je dosla namotana na glavu, kad sam sve to kupio
 
da.
i ja se plasim da nije nesto sto ne treba. trimer je ganc nov, a tako se pokazao sa strunm. mada je sa nozem razbio dosta debelo zbunje. sve je prstalo.
vidjecemo, moguce da je ta struna losa, to je bila ona sto je dosla namotana na glavu, kad sam sve to kupio

Sta moze da bude ako ti je sa nozem radio kako treba ili je losa struna ili si ga forsirao malo vise pa je glava pocela da se greje ili nema dovoljno masti u glavi pa se glava greje, sigurno je losa struna.
 
ja mast nijesam ni proveravao. rekli su mi u radnji dje sam kupio, da ima masti dovoljno, da je spreman za upotrebu. mada je bio dobro vruc kad sam to zbunje krcio. ne samo glava nego i sipka pri vrhu do noza. skoro pa vrela.

- - - - - - - - - -

ma mora to biti u redu. dobice mast i novu strunu i ima da kosi samo sam
 
Ja tih problema nisam imao, bas cudno, tu kao da nema masti ili ima previse i u glavi i u sipci, ako ga nisi preforsirao onda tu nesto ne stima kako treba.
 
Brate kupi grafitnu mast košta 290-400 din tuba. Uzmeš jedan špric od 5 ml uspricas jedan u glavu trimera. I posle na svakih 10 sati od prilike po jedan i samo teraj gas patos.
Moj bc 900 se počeo grejati posle samo pola sata, nov ganc. Ubacio jedan špric masti i posle jedno 4 rezervoara još jedan. Juče sam kosio skoro ceo dan i glava onako mlaka.
Moj zaključak je da proizvođači namerno ostavljaju suve glave da bi se što pre pohbale. Ta glava kako gde izadje trećinu celog trimera.
A nema nekih delova par zupčanika i par ležaja.



Sent from my SM-A500H
 
Nazad
Vrh