Trimeri

Ja sam platio nov karburator u njihovom servisu 1450 dinara. Plus poštarina. Doduše pre dve godine.

Sent from my Ei Niš 4345 G
Ja kad sam zvao telefonom pre par dana , rekoše dal 3000 ili više+ruke... I još nešto sigurno , a nova je oko 15000.Ne znam.

Sent from my x600
 
Ja sipao novu mesavinu, svezu u moju Stihl testeru, hvala Bogu, posle 2-3 godine stajanja, javila se iz 3-4 potezanja kanapa. Upalila i radi doro. Prima gas lepo. Pre paljenja sam ocistio svecicu i proverio filter za vazduh. A svecica NGK. Da ne verujes. Moze da se desi da je fabricka. Ta testera skoro da i nije radila. Novu su kupili moj pokojni otac i stric.
 
Sve jedno ce morati u servis... lancanik je propao, glavi lanac, nije to to. Hvala na pomoci drugari.
Gledam ovu travu danas, budicu i trimer ovih dana! :bravo:
 
Ja sipao novu mesavinu, svezu u moju Stihl testeru, hvala Bogu, posle 2-3 godine stajanja, javila se iz 3-4 potezanja kanapa. Upalila i radi doro. Prima gas lepo. Pre paljenja sam ocistio svecicu i proverio filter za vazduh. A svecica NGK. Da ne verujes. Moze da se desi da je fabricka. Ta testera skoro da i nije radila. Novu su kupili moj pokojni otac i stric.
Koji Stihl ? Lančanik se veoma lako menja...ali hteo sam da primetim da smo u temi "Trimeri"
 
Aj da se polako ukljucujem u diskusiju ,ovo je moj prvi post na ovom forumu.

Naime ovih dana sam u potrazi za trimerom ,na sajtu Kp gledam polovnjake STIHL ima raznih modela i cena,pa eto ako neko ima iskustva da me uputi sta bi bilo korektno za potrebe jednog amatera i kosidbu po vocnjaku 10ari.


Za oko su mi zapali modeli fs55 ,fs56, fs 100 i fs220
Hvala
 
Pre par dana sam prvi put koristio Vilager 1250,koji kupih zimus i prezadovoljan sam. Mislim,ne kosim ja neku veliku povrsinu tako da mi je ovaj trimer sasvim ok. Isto bih posavetovao kolegu cliosport24 kao sto su savetovali i mene,bolje je kupiti novu stvar sa garancijom nego polovnu koja kosta kao i nova. Pogotovu sto i ti ne kosis neku veliku povrsinu. Retko ko prodaje trimer u dobrom stanju takoi da je to velika lutrija.
 
To je mnogo, oko 230e su nove (doduše na akcijama), može ta cena pod uslovom da je star 2-3 godine i da je baš očuvan, ali opet se ne isplati, novo je novo + garancija...takav trimer ne treba platiti više od 120e.
 
Kontam da je Stihl dobar zbog servisa i delova.
ali ne verujem da su bas ostale firme totalno lose... tipa HOMELITE ili RYOBI za koje sam citao da nose Hondine motore.

i ja trazim za manji vocnjak i povremene izlete u djunglu.
 
Kako uz fs55 ne dolazi uprtač, makar ne onaj pravi, da li kupiti neki i koji, ima na KP za 10€, ima Womax za 1500-3000din, Stihl i husqvarna su još skuplje.

Sent from my x600
 
Jbg. sada se svašta muva, mislim da sam 2005.uzeo jednog novog FS 55 i uz njega dobio uprtač, nož, glavu i alat, poklon je bila kapa (stihl) i flašica ulja,ovo sada ne znam šta je, još malo ćeš dobiti trimer bez motora,on se dopunski plaća...
 
Društvo danas sam primetio ovo ulje negde izbija ,šta to može biti?
Vredi li popravljati ili da uzmem novi,sada može i za 90 e,odradio je prošle godine poprilično tako da nije mi žao potrošenih novaca.
 
Nazad
Vrh