Trimeri

Koja ti je to grupa na fejsbuku, ubih se tražeći "gejsbuk" ? :haha:
 
Pozdrav svima,spremam se za kupovinu trimera i gledam ove jeftinije vrijante.Sta je sa ovim Demonom,jel valja to cemu?vidim da su neki ovde imali problema sa njim,a nisam video da ga neko hvali.Prodaju ga kao made in Poljska,a na kutiji pise Japan.ko koga tu?ne treba on meni nesto mnogo,malo u basti oko voca,al ne bih da bacam pare.
 
I dalje mi treba trimer, jer za razliku od Villagera, kod Einhella karburator košta oko 4000, skoro pa 30% novog, što mi se ne daje.Stihl fs55 nakon zimske akcije za 26700, sada je 30000+ pa mi se ni to ne daje, mada su cene sve tu negde.Sumnjam da će biti prolećna akcija kako su neki pričali.
Ili da probam sa starim Einhellom da izguram, ako ikako upali.

Sent from my x600
Milanče ima prolećna akcija za Olemac Sparta T250 za 24.000din.

Послато са HTC Desire 310 уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav svima,spremam se za kupovinu trimera i gledam ove jeftinije vrijante.Sta je sa ovim Demonom,jel valja to cemu?vidim da su neki ovde imali problema sa njim,a nisam video da ga neko hvali.Prodaju ga kao made in Poljska,a na kutiji pise Japan.ko koga tu?ne treba on meni nesto mnogo,malo u basti oko voca,al ne bih da bacam pare.

Demon je isto sto i villager samo nizeg dosta nizeg kvaliteta
 
Pozdrav svima,spremam se za kupovinu trimera i gledam ove jeftinije vrijante.Sta je sa ovim Demonom,jel valja to cemu?vidim da su neki ovde imali problema sa njim,a nisam video da ga neko hvali.Prodaju ga kao made in Poljska,a na kutiji pise Japan.ko koga tu?ne treba on meni nesto mnogo,malo u basti oko voca,al ne bih da bacam pare.
Još malo pa će pisati made in Mars, ima 33 ks, specijalna prolećna akcija za planetu Zemlju
 
Pre par godina sam kupio "kineza" 43 ccm. Mozda nije Straus, ali je isti takav. Ovakav:

www.youtube.com/watch?v=JDFPxXNYlEY

Od kvarova sam imao: pukla opruga (feder) u kvacilu (i to 2x u garantnom roku), zamenili su u garanciji ((jedino sto su mi drugi put izgubili levu rucku, drzac ::sramota:spavam:). I posle isteka gar. je poceo da pusta rezervoar, to smo zalepili, i gotovo. Sece dobro. Na zalost nemam scarlet (nikako da nabavim, doduse i ne bih to koristio mnogo), samo damil glavu i trokrani noz. Trnje ne nosi (za to bi mi bio potreban scarlet), ostalo sve zivo sece. Mislim da sam "srecan" - jer nije krs (svi kvarovi su sitnice, jeste nerviraju, ali nisu neki ozbiljni kvarovi bili).
 
Pozdrav svima,spremam se za kupovinu trimera i gledam ove jeftinije vrijante.Sta je sa ovim Demonom,jel valja to cemu?vidim da su neki ovde imali problema sa njim,a nisam video da ga neko hvali.Prodaju ga kao made in Poljska,a na kutiji pise Japan.ko koga tu?ne treba on meni nesto mnogo,malo u basti oko voca,al ne bih da bacam pare.
Ja ga imam od prošle godine jer je fs 80 skroz rasturen ,kupio sam ga samo da me drži godinu dana ako tako gledaš onda je ok.Kvalitet mu je onaj tipičan kineski .
Kod mene oko 10 hektara pokosi godišnje. Sad će stići traktorska kosačica za voćnjake tako da će raditi samo korekciju.
 
Kad se spominje Straus,imam ja 2 godine taj trimer,sa njim sam najvise radio sa cirkularom prosle godine,znaci snage za to ima itekako ,sekao sam samonikla drva,islo bez problema.Ove godine na jednoj njivi bi sekao neko zbunje koje se siri stalno,visoko i preko 3 metra,dole do zemlje ima dobru debljinju,ima posla nekoliko dana.
E sad ima mali problem,a to je da ne mogu ni startovati trimer :D,juce aj da pokosim travu u dvoristu prvi put,i posto trimer stoji od prosle godine,aj da ga upalim,sipao benzin i ...nista,ne baca varnicu,probao 5 svecica,i ni jedna ne baca, a svaka je ispravna,testirao sam ih na motornoj testeri.Ja sad nzm kako je moguce da ne baca varnicu,usli neki gremlini u njega valjda, prehodne godine sam ga ostavio ispravnog,zadnji posao bio secenje nesto sa cirkularom,jos sam i pre paljenja,posto sam bio siguran da ce raditi,namontirao glavu sa silkom za kosenje trave,ali eto on odlucio da ne radi.Nisam inace imao nikakvih problema sa njim do sada.
 
moze li mi neko reci vredi li iole ovaj trimer nemam mnogo da kosim i radim sa njim a i finansiski sam ogranicen do 12000din po mogucstvu nesto drugo iz win-wina jer mogu na rate
http://www.winwin.rs/outlet-benzinski-trimer-za-travu-einhell-gh-bc-43-as-4765234.html
Nije loše što ima 1 godinu garancije, (ali servis je samo u Surčinu), u cenu se uklapaš - kad dokupiš ono što mu fali (tregeri... ). To što je testiran znači da je paljen, ali je i radio. Verovatno već kupljen, pa kao neispravan vraćen i zamenjen. Može da se desi da je stariji model, pa onda nema više delova za njega, Einhell se razlikuje od ostalih kineza. Ne preporučujem.

- - - - - - - - - -

Sa kinezima je sve moguće. Proveri kabl i elektroniku.
 
Einhella ima i skuplje delove,recimo karburator koji često crkava je oko 3500, a kod Villagera kako čujem 1500.

Sent from my x600
 
moze li mi neko reci vredi li iole ovaj trimer nemam mnogo da kosim i radim sa njim a i finansiski sam ogranicen do 12000din po mogucstvu nesto drugo iz win-wina jer mogu na rate
http://www.winwin.rs/outlet-benzinski-trimer-za-travu-einhell-gh-bc-43-as-4765234.html

Боље сачекај док скупиш паре за неки бољи тример него да бациш паре на тример који ће више да не ради него што ће да ради.
 
Evo ga fs55 na akciji 26900+ rukavice gratis, da li se dobija uprtač?

Kako ide samo trokraki nož, mislio sam da kupim pauk glavu za strunu, kažu da kod naručivanja treba odabrati veličinu, koja bi išla za fs55?
 
Tako je, FS 55 je odlična za domaćinstvo (30 ari), na nju ne ide trokraki, već dvokraki nož, uprtač preko jednog ramena...možda dobiješ i trimi glavu ako je na poklon, na nju ide ona manja auto-cut glava, sasvim pristojna i lagana mašina.
 
Pauk glava menja plastičnu glavu, efikasnija je, ima 8 krakova umesto 2 na plastičnoj glavi, a i jeftinija je.
 
Kad se spominje Straus,imam ja 2 godine taj trimer,sa njim sam najvise radio sa cirkularom prosle godine,znaci snage za to ima itekako ,sekao sam samonikla drva,islo bez problema.Ove godine na jednoj njivi bi sekao neko zbunje koje se siri stalno,visoko i preko 3 metra,dole do zemlje ima dobru debljinju,ima posla nekoliko dana.
E sad ima mali problem,a to je da ne mogu ni startovati trimer :D,juce aj da pokosim travu u dvoristu prvi put,i posto trimer stoji od prosle godine,aj da ga upalim,sipao benzin i ...nista,ne baca varnicu,probao 5 svecica,i ni jedna ne baca, a svaka je ispravna,testirao sam ih na motornoj testeri.Ja sad nzm kako je moguce da ne baca varnicu,usli neki gremlini u njega valjda, prehodne godine sam ga ostavio ispravnog,zadnji posao bio secenje nesto sa cirkularom,jos sam i pre paljenja,posto sam bio siguran da ce raditi,namontirao glavu sa silkom za kosenje trave,ali eto on odlucio da ne radi.Nisam inace imao nikakvih problema sa njim do sada.
Bez uvrede kolega, ali da li si proverio dugme za gašenje?

Sent from my Ei Niš 4345 G
 
Naravno,nije do toga problem,sumnjam na bobinu (valjda se tako zove),sto daje varnicu svecici,gledao sam na netu oko 1k dinara je komplet,to kad zamenim nema sta drugo da preostane,mora da radi.
 
Nazad
Vrh