Trimeri

Moje misljenje je da je previse 30 000 za vilager, pre bih dodao jos neku hiljadu i kupio novu profi alatku ili bih maksimum dao 20 000 (kao sto i jesam za neki stariji model). U sustini je tih 10 000 samo ova plastikarija okolo i jos neke sitnice koje su isto tako odradjene kao i ostatak trimera. Ne kudim ja kineza vilager nego mislim da ne opravdava toliku cenu, nista vise.

Ja sam najradije za Stihl FS350... radio sam sa njim i perfektan je. Ali nemam krv iz prsta! :D
Za Villager sam se odlucio jer nameravam da kosim za svoje potrebe, dvoriste, oko baste i oko kuce. Umereno koriscenje, da ne mlatim kosom, jer ko god je kosio rucnom kosom zitnjacu (vrsta trave) zna sta je muka.
Dejane, danas sam kupio original stihl ulje, u zapecacenoj bocici. Sto je sigurno-sigurno je. Sipao sam je na 4l benzina. Tako su mi rekli da ide odnos mesavine za ovog Villagera. Sutra ako Bog da planiram da proverim nivo grafitne masti u zupcaniku, da nalijem mesavinu i da razradjujem masinu.
Ako sam dobro iscitao strane i strane ovde, 1 rezervoar na leru, drugi umereno bez preopterecenja, a na dalje kosenje po volji.
Hvala tebi Dejan 351, hvala i Sumadinac Gruzanin, a i svim ljudima dobre volje koji su ovde podelili svoja iskustva kako bi svi imali koristi!
Napravicu i par slika pa cu da ubacim.
 
Zato i postoji forum,kad budes trosio taj I rez.povremeno isturiraj masinu na 2-3 sec pa tako na svkakih 2-3 min.Ne valja mnogo da radi na leru,jer ce zamastiti na auspuhu,ne moras ni ceo rez.,ali kako hoces,kasnije mozes u travu,gledaj da ne bude gusta i velika,radi sa njim jedno pola sata,pa odmori.Kad budes sipao III rez.mozes ga koristiti normalno,ovu razradu neki ne praktikuju,ali veruj mi da to motoru dosta znaci,uz kvalitetno ulje i pravilnu (svezu) mesavinu,taj ce motor dugo raditi,sve najbolje ti zelim u radu sa njim.
 
Zato i postoji forum,kad budes trosio taj I rez.povremeno isturiraj masinu na 2-3 sec pa tako na svkakih 2-3 min.Ne valja mnogo da radi na leru,jer ce zamastiti na auspuhu,ne moras ni ceo rez.,ali kako hoces,kasnije mozes u travu,gledaj da ne bude gusta i velika,radi sa njim jedno pola sata,pa odmori.Kad budes sipao III rez.mozes ga koristiti normalno,ovu razradu neki ne praktikuju,ali veruj mi da to motoru dosta znaci,uz kvalitetno ulje i pravilnu (svezu) mesavinu,taj ce motor dugo raditi,sve najbolje ti zelim u radu sa njim.
Kad potrosi prvi rezervoar tako kako si napisao, da napravim pauzu pola sata pa da naspem drugi? Ili jedan za drugim rezervoarom bez pauze?
Izvini sto spamujem, ali zelim da znam sve kako i sta je najbolje da se uradi. Jer kako si i sam rekao, najbitnije je da se razradi kako valja i koristiti kvalitetna ulja i maziva.
Inace, Villager ulje u odnosu na Stihl ulje za mesavinu, odokativnom metodom u onim bocicama hermeticki zatvorenim, deluje svetlije crveno i kao da je redje. Kao da ima manji viskozitet.
 
Ne,mislio sam kad krenes sa kosenjem,kosi manju travu (mada mislim da u ovo doba i nema neke velike),radi jedno pola sta pa napravi pauzu 10-ak minuta i tako dok ne potrosis II rez.A sto se ulja tice,nikad nisam ni video to Villager ulje,verovatno je tako,sipaj ti Stihl,Husqvarna (ono je zelene boje) i ne beri brigu.
 
Stigao je moj prvi trimer ...

Poštovani članovi, hvala vam što ste na prethodne 143 strane podelili svoja znanja i iskustva u radu sa trimerima i održavanju trimera, i omogućili nama "posmatračima" da nešto naučimo.

Juče je stigao moj prvi trimer. U skladu sa finansijskim mogućnostima i potrebama, kupio sam Villager BC 2100 XC.
2eg9wft.jpg
[/IMG]

Trimer je isporučen sa 4.60 m spiralno-rebraste niti u glavi.

fnstp5.jpg
[/IMG]

Odmotao sam isporučenu nit i uvežbao namotavanje niti namotavajući okruglu nit 2.4 mm.
Uvukao sam mast za zupčanik u špric i podmazao glavu trimera.
fvgwtj.jpg
[/IMG]
oktr9d.jpg
[/IMG]
Posle utisnutih 3.5 ml, mast je počela polako da izlazi nazad, pored šprica.

Pripremio sam kvalitetno, potpuno sintetičko, ulje za dvotaktne motore...

23h2fsy.jpg
[/IMG]

... i nestrpljivo iščekujem sutrašnji dan, i najavljeni prestanak kiše, da odem do pumpe po svež benzin za smešu za razrađivanje.
Planiram da prvo potrošim pola litre bogatije mešavine 1:30, na "leru" uz povremeno turiranje do 60% obrtaja.
Zatim ću pola litre mešavine 1:30 potrošiti laganim košenjem.
Treći rezervoar napuniću radnom smešom 1:40 i kositi do 60%-70% snage.

Nadam se da je ovo dobar plan za "razrađivanje" trimera.

Puno pozdrava od Voje iz Novog Sada.
 
Neka je sa srecom kupovina! Lepo je kada nekoga nesto zanima, pa ga i ne mrzi da procita temu od pocetka. DObro dosli u klub trimerasa! :ppozdrav:
Ne morate ni 1:30, odokativno da bude malo vise od 1:40, ali dobro...
Jos jedna smernica - veoma je vazno da uprtace podesite na pravu meru i onda korovi zbogom ::super::
Naravno sada je trava niska, pa cete svakako silkom, kada budete kosili visoku travu - noz, a za siblje i krcenje obale noz do tanjih stabljika, sve preko cirkular.:ppozdrav:
 
Nek je sa srecom kolega Voja NS! Dugoo godina da te sluzi sa srecom! :bravo:
Ja sam kupio pre neki dan isti takav, ali nisam krenuo u razdradjivanje jos! :osmeh:
Hteo danas, ali ova kisa...
Jel su i tebi rekli da ide bocica ulja na 4l i tom smesom i razradjujes i kosis kasnije?
A sto se tice masti u zupcaniku, kad sam odvio sraf, vidim da je do pocetka navoja bilo masti, tako da je donji deo srafa zamazan kad sam ga odvio i nisam dodavao. Jel treba puniti do vrha ili ostaviti tako kako je?
 
pošto svemu detaljno pristupaš, sigurno će te lepo i dugo služiti!

kad se na navoju šrafa vidi mast, ima je dovoljno.
noćas staje kiša, pa drugari - košenje može da počneeeee :cool:
 
VojaNs @ Neka te dugo sluzi,ako se budes svega pridrzavao,u sta ne sumnjam,trajace on dosta dugo,uzgred,hteo bih i ja da primetim da si procitao celu temu,sto je danas prava retkost,ziveli !
 
Neka vas dugo sluze bez kvarova. I nemojte ih previse milovati jer il sam ja baksuz po tom pitanju ili sve hoce da se tera. Sve sto teram ko bog djavola me i sluzi a sto milkim crkava. Izbegavati velik nepotreban gas i po meni najbitnije nikad negasiti odmah motor koji je vruc posle rada. Bar 2 minuta nek odradi na leru ako je radio pod vecim gasom pa ugasi. To mnogo znaci i sveza mesavina sa kvalitetnim uljem. Filter vazduha oprati povremeno i nekad podmazati . Sve sto mu treba i sluzice ohooo.
 
VojaNs @ Neka te dugo sluzi,ako se budes svega pridrzavao,u sta ne sumnjam,trajace on dosta dugo,uzgred,hteo bih i ja da primetim da si procitao celu temu,sto je danas prava retkost,ziveli !

Slazem se u potpunosti sa kolegom. I sam sam jedan od urednika na jednom nasem forumu o akvaristici, i kad te neko pita nesto sto je vec napisano par postova iznad, dodje ti da pojedes tastaturu! :haha:
Btw, ja sam na 58 strani trenutno! :riba: i izvinjavam se za :off_topic:
Od nedelje cu lagano. Ne zurim nigde.
Svemu treba pristupati odgovorno i rezultat nece izostati.
 
Prvi put samo 2,5 % ili 100 ml ulja na 4 litra benzina i pola sata na leru uz povremeno dodavanje gasa. Kad sam kupio trimer radio mi na leru dok je potrosio ceo rezervoar pola dana . I u radu po uputstvu prvih 10 sati nisam davao pun gas u košenju . I posle dve godine sam zaključio da možda nisam ni morao taj rezervoar da potrošim na leru i da ne dajem pun gas prvih 10 sati rada. Posle prvog rezervoara na leru bio mastan auspuh dugo. A onda sam posle pola gdine godinu poceo da sipam mešavinu sa 2% ulja i povremeno potrošim litar ipo dva mešavine od 2,5 %. Jedino mi je za evo tri godine otišao šeširić kroz koji prolaze creva iz rezervoara u karburator i opruga za kočnicu gasa na ručici. Malo mu se zamasti filter za vazduh koji operem u toploj vodi u kojoj je dodat prašak za pranje veša. A ne štedim ga ni malo. Isekao je trnja i trnja a Boga mi i jedno hektar ipo ukupno košenja voćnjaka silkom punim gasom uz odmor samo dok se sipa benzin. Kako će ove godine da radi videćemo. Šta sam sve pročitao i kako sam se nadao otplatio je sebe do danas tri četiri puta. Trimer je Villager BC 1900 X kupljen krajem Marta 2012.
 
Ljudi, koliko zatezati glavu sa silkom kad montiras na trimer? Dok ne osetis prvi otpor ili klasika kao kad zatezes sraf?
 
Ma ovlas rukom zategnes jer ona zbog smera obrtanja takoreci sama sebe zategne.Nikad to nepretezem samo osrednje rukom i nikad problem.

- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -

Imas rupu u stitniku metalnom iznad glave i onoj plotni iznad same glave. Tu proteras manji srafciger da se osovina zakoci i rukom stegnes glavu. Kad skidas samo obrnuto.
 
Na ovom novom Villageru ima neki novi sistem za to.

oktr9d.jpg


Ovaj desno kao sraf. Izvuces iz zljeba dole, zarotiras 90 stepeni, povuces i ubacis u gornji zljeb i tako se zakoci glava. Kad zavrsis, otpustis obrnuto, ima oprugu koja stalno navlaci sraf prema dole.
 
images


Jel ovo original Stihl ulje za mesavinu? Sad su me zbunili ovi sa Stihl stranice na fb....
Motorka, nisam ni gledao pravo da ti kazem da li ima mogucnost da se srafcigerom blokira kao na ranijim modelima. U uputstvu je na slici prikazan nacin sa srafcigerom, u prodavnici su mi pokazali foru sa ovim novim sistemom...
<alo su u raskoraku al ajd... :sta:
 
Nazad
Vrh