Trimeri

Verovatno ima delova za njega. Skini plasticnu glavu i sve ce ti biti jasnije. Mislim da je se pojela biksna koja stoji na dnu stapa ili jhe se nesto popustilo. Videces i sam u cemu je problem kad skines glavu. Nije veliki kvar i deo je zamenski. mislim da ti trebaju zeger klesta.
 
Sinoc sam prosao kroz Stihl prodavnicu u N.Sadu (Peras), taj Villager 2100 stvarno izgleda kao pravi. Motor je 50 ccm, snaga 2 KS, (jaci od prethodnika), rukohvat se podesava bez alata, dole na ugaonom zglobu ima fabricki ugradjen stift za blokadu osovine (pri skidanju i stavljanju reznog alata) dakle isto bez dodatnog alata po dzepovima, kardan je u cevi precnika 28 mm, rezervoar je 0,6 litara, upakovan u plastike kao profi.... E sad kakve su legure unutra to jos niko nezna. Saznacemo samo ako ga neko kupi i pocne da pise ovde.
 
Kardan ti je isti kao na 1900 i stelovanje rucki se na njemu radi bez alata kao na ovom novom. Ove plastike ako je samo maska onda nikakvu funkciju ne obavljaju sem estetske, dok na Stihl i husqvarni to znaci da takav trimer ima amortizere i nema vibracija u ruckama i na zakacci za nosenje (u toj plastici od motora do rucki su amortizeri). Motor na 1900x je 51.7cc i 1,9ks a ovaj novi 50cm i 2KS sto je pitanje. Rezervoar je manji na novom nego na 1900. Videcemo kako ce vreme pokazati za sada ne vidim gde su otisle te eksta pare sto bi trebalo platiti za ovaj novi model sem nove maske....

Evo sta oni navode
Opis artikla

Najnoviji model 2014!
Najjači i najkvalitetniji model od Villager-a!

Profesionalne ručke, veoma lako podešavanje istih
Anti vibracioni sistem
Novi sistem mjenjača
Champion svijećica
Easy start
Glava sa silkom (Made in USA)
Profesionalni štitnik noža
Cirkular od 24 zuba

Karakteristike:
Motor: 2-taktni vazdušno hlađeni
Zapremina motora: 51,7 cm3
Snaga: 1,5 kW (2,0 KS)
Sistem prenosa: kardansko vratilo
Karburator: Walbro WT
Radni zahvat niti: 41,5 cm
Radni zahvat noža (3-kraka): 25 cm
Kapacitet rezervoara: 0,6 l
Pogonsko gorivo: mješavina ulja za dvotaktne motore i bezolovnog benzina 1:40
Prečnik vrata: 28 mm
Masa: 8,7 kg

Oprema:
Glava sa silkom (Made in USA)
Trokraki nož
Cirkular od 24 zuba (1,8mm x 225mm x 25,4mm)
Poseban štitnik za nož
Ekskluzivni pojas

Garancija 2 godine!

Ipak je motor isti a nova maskai rucke sa amortizerima ako im je verovati i nov prenos kako tvrde.
 
Poslednja izmena:
Ako već uzimaš einhell onda uzmi ovaj veći za tu površinu. Ja sam imao bc 43. Što se tiče motora odličan je, jedino malo više goriva troši. Sad onda negativna strana je što za prenos koristi. Ovo nije problem ako nemaš neki nevidljivi prepreka koja će npr. zaustviti nož (odnosono da ne dođe pucanja sajle). Još mu je štitnik , odnsno nosač koji nosi štitnik jako klimav i premekan je. Neznam da li kod vas ima ovaj novi einhell kao ovaj http://hejkupi.me/hr/ručne-kosilice-i-trimeri/3473-einhell-motorni-trimer-gh-bc-43-as.html#
Ima poboljšanja u odnosu na stari bc 43 a kod nas je cijena ista za obadva. Čak sad ima i ovaj Bavaria black (neka vrsta jeftinog einhella) koji košta samo 100€
 
Evo par slika iz ciscenja trimerom. Jedan kosi, a 2-3 sklanjaju. Prezadovoljni smo sa ovim trimerom, posekao je i boga i oca, jos mu nista nije radjeno..
dsc1393.jpg

dsc1395.jpg

dsc1427.jpg

dsc1428.jpg
 
ja sam imao testeru malu enhel i nisam se bas usrecio . to je bas hobi alat. imam mali Alko 0,9kw i sa njim sam prezadovoljan. vec 8god radi i to vecinom sto nije bas za njegovu snagu. ima sipku a ne sajlu. preporucio bih ti ili njega ili malo jacu verziju od 1,25kw. i to je hobi alat ali se bolje pokazao. nijednog kvara jos na njemu sem glave za silk koja se raspala jos prve godine. stavio od husvarne glavu i jos uvek na nju kosi i to ne male povrsine svake godine. a jako mali potrosac.
 
Ja sam kupio BC 1900 xc i danas sam radio prvi put s njim. Ima li neko iskustva sa oduškom na čepu rezervoara, meni se čini da previše kvasi na taj čep, ili je moja greška što sam na nekoliko minuta okrenuo trimer tako da čep gleda u zemlju. Ostalo sve izgleda ok, plaćen 430 km - Bijeljina.
 
nista pregledo sam ponude mada je slabo kod nas ... za 300 Km jedino dolazi einhell bc43 u obzir , garancija 2 godine ... kupujem za vikend , nista za te pare povoljno
 
Poslednja izmena:
kupio einhel bg bc 43
pustio da odradi jedno 20 min na leru , malo isprobo , cini mi se solidno za pocetak ... sutra ide na pravi test
nego da li vi praznite rezervoar nakon upotrebe ?
 
Ako ćeš ga koristiti za npr. 10 dana nema potrebe da prazniš rezervar. Ako nećeš koristiti. Više od 10 dana isprazni rezervar i uplai ga da izvuče i ono malo goriva u karburatoru.
 
Ma ljudi nije to tako striktno na 10-15 dana da se prazni rezervar, prazni se pred zimu kad se očekuje da mašina neće raditi nekoliko meseci i kad se mašina na neki način konzervira a sad u sezoni to se ne radi, nema potrebe ( ako se misli da će gorivo da izvetri za tih 10-15 dana)
stavite samo kvalitetno ulje u mešavinu i nema problema
 
nikad neostavljam previse goriva u rezervoaru .koliko otprilike treba toliko napravim i ako ostane to je sitna kolicina. do 1dl.naspem svezu i teram ponovo.ako i ostane nesto vise uvek ima druga masina koja ce potrositi to. ali zato sam srecom pogledao pre neki dan noz kad sam hteo da ga naostrim kad on pukao .gde ga steze ona velika plotna skroz skoro ceo krug je napukao. srecom nisam kosio jer bi bilo mogucnosti za isecene noge ili slicno. najverovatnije je od udarca u komad betona koji je neko bacio u visoku travu prosle godine kad sam kosio
 
Uvijek to treba provjeriti poslije svakog udarca, ali i ovako periodično kad se oštri.
I obavezno nositi kvalitetnu obuću, po mogućnosti sa metalim zvonom. Ja sam se stalno kačio sa starim zbog košenja u papučama jer je vrućina i eto smetaju mu cipele. Sve dok jednom nije zakačio cijev u betonu gdje su se postavljali neki stubići. Nož pukao kao led, sreća pa je udario u gornju zonu kućišta i zabio se u plastični štitnik.
 
kupio einhel bg bc 43
pustio da odradi jedno 20 min na leru , malo isprobo , cini mi se solidno za pocetak ... sutra ide na pravi test
nego da li vi praznite rezervoar nakon upotrebe ?
Rezervoar se nemora isprazniti odmah posle upotrebe, a za praznjenje postoje dva razloga kada to treba uraditi. Mesavina sa danasnjim savremenim dvotaktolima sintetickog tipa brzo vremenski zastareva, dolazi do raspadanja podmazujuce materije pri duzem stajanju. Ostaci u karburatoru polimerizuju (stvrdnu se) u vidu smole, nicim se vise ta smola nemoze rasvoriti, pa karburator posle toga moze samo da se baci u djubre i kupi nov (ako se nadje). Osobina novih sintetickih dvotaktola da znatno bolje podmazuju, placamo manom da nisu dugo vremenski postojani kao nekadasnji mineralni dvotaktoli. Bezolovni benzini imaju osobinu da nagrizaju membrane karburatora pri dugoj izlozenosti (stajanju). Svi danasnji karburatori za testere i trimere su istog tipa, sa membranama kojih ima 4-5. Zato je potrebno prazniti masinu od goriva u dve prilike. Prvo kada nece raditi duze vreme i drugo kada nece raditi posle sezone, do sledece sezone. U oba slucaja treba isprazniti gorivo i paliti masinu toliko puta dok ne potrosi sve iz cevovoda i karburatora, skroz. Ja licno to praktikujem skoro uvek, ali to je licni pristup jer necu ostatke goriva u karburatoru uopste.
 
Nazad
Vrh