Trimeri

Demon.
2-2.jpg
 
Kako mislis antivibracioni za ledja....
Ja imam kosenja do 1h tako da ne osetim nedostatak antivibracije.
Oseti se probaj pokositi nesto sa npr. fs350, ali naravno ako imas sat vremena posla onda ti je i 250-tka ne treba.
Uglavnom ja sam sa fs55 presao na fs350 jer mi se zemlja u vocnjaku popravila pa i trava mnogo bolje napreduje, velika je razlika koliko su ledja manje ukocena jer nema toliko te prenesene vibracije.
 
Kolege, čitam po internetu da ljudi uspešno montiraju Husqvarna glave na Stihl trimere. Realno, glava koja stiže sa FS350 46-2 je ozbiljno teška i valjalo bi nešto lakše montirati. Kako se to radi društvo?
 
Realno, možeš montirati koju god hoćeš glavu (naravno ako je motor dovoljno jak) pod uslovom da navoj na prenosnom mehanizmu bude isti kao i na željenoj glavi.Konkretno, kod Husqvarne na jačim mašinama ide navoj M12 koraka 1,75mm, dok je kod jačih STIHL-a M12, ali je korak 1,5 mm, (za manje trimere tu su još koraci 1,25mmm i 1mm , debljine M10)
Dakle, uporediti pa kupovati, ili budževina kod strugara...Lično imam 46-2 na FS 350 i nemam problema u vezi snage.
 
Realno, možeš montirati koju god hoćeš glavu (naravno ako je motor dovoljno jak) pod uslovom da navoj na prenosnom mehanizmu bude isti kao i na željenoj glavi.Konkretno, kod Husqvarne na jačim mašinama ide navoj M12 koraka 1,75mm, dok je kod jačih STIHL-a M12, ali je korak 1,5 mm, (za manje trimere tu su još koraci 1,25mmm i 1mm , debljine M10)
Dakle, uporediti pa kupovati, ili budževina kod strugara...Lično imam 46-2 na FS 350 i nemam problema u vezi snage.
Nije tema ali da pitam. Misljenje o Oleo mac kosacici model g 53 tk allroad
 
Imam tu kosačicu (na njoj je Hondin motor), sve pohvale...moćna i robusna mašina...ali evo teme, pa tamo piši šta te zanima...
 
Otišao po treći put u Husqvarnu u Rumu da kupim 333 Mark II. Pošto su se selili u lokal preko puta, još uvek nije sve završeno oko kase, već dve nedelje mi odlažu i lažu kako će biti završeno sve i moći ću da kupim trimer.
333 Mark II deluje kvalitetno, ali sam u povratku do auta zapazio Villager 1900S koji bih mogao da nađem za nekih 24000.
Motor deluje manji nego na 333 modelu, ali se dobija 5g garancije bez uslova da mora ići na servis.
Da li je Husqvarna kvalitetnija 10000 dinara u odnosu na Villager?
Na oko je mnogo kvalitetnija, ali ne znam da li je opravdana razlika u ceni.
 
Погледај мало ранија писања али доста људи је задовољно са тим тримерима. Наравно ако си срећне руке и добијеш апарат који се не квари служиће те лепо... једино што је мањи проблем што ако се поквари онда се шаље у централни сервис... барем је тако било раније...
 
Realno, možeš montirati koju god hoćeš glavu (naravno ako je motor dovoljno jak) pod uslovom da navoj na prenosnom mehanizmu bude isti kao i na željenoj glavi.Konkretno, kod Husqvarne na jačim mašinama ide navoj M12 koraka 1,75mm, dok je kod jačih STIHL-a M12, ali je korak 1,5 mm, (za manje trimere tu su još koraci 1,25mmm i 1mm , debljine M10)
Dakle, uporediti pa kupovati, ili budževina kod strugara...Lično imam 46-2 na FS 350 i nemam problema u vezi snage.
Ima neki prodaju glave i sa adapterima, prodaju se i adpteri posebno, ali to naravno radi ako vam je navoj na glavi veci. Verujem da te glave sto idu sa adpterima imaju najveci standardni navoj na sebi.
 
Imam tu kosačicu (na njoj je Hondin motor), sve pohvale...moćna i robusna mašina...ali evo teme, pa tamo piši šta te zanima...
G 53 K all road nosi Emak 800 OHV motor.
To je bese kopija Honde?

Mislim da su kopije Honde.
 
Nazad
Vrh