Tricikal (Tritikale) Opšta tema

Da li je bio polegao skroz do zemlje? Je li ostalo zrna u slami? Ima li nepokošenog klasja na zemlji? Koji kombajn je to radio?
Ja sam prošle godine imao isto toliko koliko i ti ove godine isto na pola jutra, sorta Odisej(tavanac, prva reprodukcija), njiva četvrte klase vijor-pesak.
Pa nije polegao bas do zemlje samo na par mesta, i da ostalo je zrna u slami ne mnogo ali je ostalo, kosio je zmaj 142
izvinite na kasnom odgovoru nisam video poruku...
 
I meni je kosio ZMAJ 141 i ove i prošle godine. Oće da ostaje zrna u slami baš tamo gde je ležao pa bude vlažniji klas. Ako ga nema mnogo u slami onda nije do kombajna. Ako si u roku posejao optimalnu količinu semana u kvalitetno pripremljenu i nađubrenu zemlju, ako je bilo sve u redu prilikom nicanja i bokorenja i u opšte, ako je urađena puna agrotehnika ja bih tu zemlju dao na analizu makar da je mala površina.
Tamo gde sam ja prošle godine imao toliko, rezultati analize zemljišta nisu bili dobri.
 
27-7 ovrseno tritikale od 0,5ha(jedna parcela) 42 vrece teski po 48kg. ili prosek 4t/ha.
tritikale je posejano 2-11-2012(druga reprodukcija samo seme zapraseno)400kg/ha.-u vrsidbu opet je nekako bio regji,pretsetveno 300kg/ha-15-15-15 ; I prihrana 24-2- 200kg./ha-urea II prihrana 6-4-herbicidi i folijarno gjubrivo so mikroelementi.fertigrain foliar.3L/ha
slika je slikana 8 juni da uporedite klasove.
72unht.jpg

isti datum setve ista agrotehnika pcenica ingenio semenska,setvena norma 280kg/ha. 5 parcele prosek 5000kg./ha.
 
Koji je poslednji rok za sejanje tritikalea i kada tritikale dospeva za žetvu, tj. da li dospeva u istom periodu kada i pšenica ,jer nameravam da ga zasejem..
 
Posejana mala povrsina tritikala u razoranu detelinu i baceno 50kg NPK za svoje potrebe i vise nego dovoljno..
 
Ja sam ga imao , odličan , ne poliježe i dosta rano stigne . Sijaću ga ponovo ako stignem i malo više . Prošle godine sam vidio da ima dobar potencijal za rod ali ja sam napravio jednu nevidjenu glupost i posijao rasipačem tako da je to bio razlog za ukupan prosjek na 6ha čini mi se oko 5t/ha , bez djubrenja ujesen i zaštite , samo jedna manja prihrana , a da je normalno posijan bilo bi doooosta više prinosa.
 
Posejana mala povrsina tritikala u razoranu detelinu i baceno 50kg NPK za svoje potrebe i vise nego dovoljno..
I ja sam posejao nesto malo, ali ne za svoje potrebe vec za potrebe svinja i kokosaka :haha:
Nemoj da se jutis al bilo mi bas simpaticno to sto si napisao.
Moja povrsina je celih 600 m2 ili ti 6 ar. Ove godine sam na tom istom parcetu imao oko 375 kg psenice, za prasice dosta!
 
I ja sam posejao nesto malo, ali ne za svoje potrebe vec za potrebe svinja i kokosaka :haha:
Nemoj da se jutis al bilo mi bas simpaticno to sto si napisao.
Moja povrsina je celih 600 m2 ili ti 6 ar. Ove godine sam na tom istom parcetu imao oko 375 kg psenice, za prasice dosta!
Hahah ne ljutim se, i ja kad procitam shvatim da sam se pogresno izrazio.. :osmeh:
 
Nazad
Vrh