Tricikal (Tritikale) Opšta tema

Ja sam radio jedan uslužno. Jutro, oprskano samo protiv trave. U klasu 3-4 zrna. Epilog, ne znam dal je bila tona sa tog jutra...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Ista situacija sa 60ari 21 dzak preko 50kg su ,uzas ..Trava izdzigljala iako je prskano sekatorom ..na tih 60 ari baceno 200 kg ureje 10 februara i kasnije 2 puta po 100 kg kana ..Prskano i jednom protiv bolesti mada bolesti tu nije bilo ni na vidiku ..Nece meni vise tritikale na njive ... Prosle godine sam na tih 60ari imao oko 4t kukuruza sad malo preko 1t tritikalea ... A ulaganja sacuvaj boze
 
Ista situacija sa 60ari 21 dzak preko 50kg su ,uzas ..Trava izdzigljala iako je prskano sekatorom ..na tih 60 ari baceno 200 kg ureje 10 februara i kasnije 2 puta po 100 kg kana ..Prskano i jednom protiv bolesti mada bolesti tu nije bilo ni na vidiku ..Nece meni vise tritikale na njive ... Prosle godine sam na tih 60ari imao oko 4t kukuruza sad malo preko 1t tritikalea ... A ulaganja sacuvaj boze
200kg uree + 200kg kana? Da nije malko puno?
 
Nisam sejao puno oko 1.2 hektara zita..Pa sam isao max dozu .. Da sam pametan bio nista da ne bacam .. Nike on toliko lose izgledao do aprila onda du krenule kisurine..Klas se crni ..
 
Ima u ovom chatu ovde snimak dok je bio zelen , znaci sve top izgledalo ,i samo krenu onaj sneg u aprilu pa kishurine i izgleda mu je to doslo glave , nmg da verujem da je hektolitar top , znaci u ove dzakove stane oko 50kg psenice uvek kod mene, sada je 60kg tritikalea , ali sta mu je sa rodom to da mi je znati , a eto parcela pored Apac psenica , jos gori rod za trecinu sigurno , tu je tek trava i korovi odneli danak , a prskano sekatorom , nmg da verujem ..
 
Meni je kombajner rekao moglo je jos 7 dana da stoji .. Ovako nije bas svako zrno izbijeno iz klasa ,al nmvz. icice slama u seno
 
[mention]Cvele99 [/mention] pa kod tebe izgleda nije problem u tritikaleu nego u selektoru ili koju si vec hemiju koristio…
 
Sutra popodne je u planu dan D kod mene, javljam rezultate...
Samo da se kombajn (opet) ne pokvari...
Čekam od Nedelje na red....
Danas kasno popodne odradio...
Maloprije se istuširao pa ajd na Forum...
Šta reći, nikad gori bilans, na 63ara 2.4 tone...
Na toj parceli uglavnom bude oko 4 tone, +- 200 kg...
Baš loše, a obećavalo je dobar rod, šta se tu desilo, nemam predstavu...
 
Ја са 1/2кј имао око 500кг тритикала. Посејан, поваљано и прихрањен са 75кг Ан-а, нисам га прскао ни једном што се одразило на принос. Семе таванкут, а комшија оригинал семе па исто прошао са приносом као и ја. Ни његов није прскан што потврђује да смо гадно упрскали.
 
Mene cudi to da je hektolitar dobar , a nema prinosa , jos nisam skontao sta mu moze biti , da li ga je kishurina zeznula...
 
Nazad
Vrh