Tricikal (Tritikale) Opšta tema

Како излазите на крај са извршавањем тритикалеа ја лично катастрофа корпа стегнута Макс на излазу до краја а у бункеру не извршене влати и зрно које је извршено поломљено,све сам пробао отварао затварао сита не вреди једноставно је жилав и то је то по мени....можда сам нешто пропустио.
 
Стећи корпу и појачати обртаје, а ова година је специфична због суше чак и целих класова у бункеру има. И увек чекамо бар десет дана да прође жетва жита па онда да косимо тритикале да се добро осуши.
 
Јел сам радио Тритикалеа НС не зна човек која је сорта урадио се савршено без лома без влати у бункеру мош га сејати....Има ипак и до сорте.
 
Kupio 4 t tritikale od komšije 30 DIN toliko je sam trazio, lepo zrno ali ima dosta vlati onako deluje poprilično prljavo vrseno
 
Ако нема лома чистог зрна могао је још стећи корпу и повећати обртаје,мада и тад буде влати али много краће.
 
Jedan stari kombajner kaze za tritikal kad je zreo treba mu kisa i onda sunce da ugrije. Tad se lakse vrse. Mi dok smo ga sijali uvijek 15 ak dana posle psenice vrsemo i nema problema.
 
По мени Тритикал мора зрно у влати да се види голим оком буквално да се отвори е то је онда зрело то што је он тврдо под Зубима не значи ништа🤣
 
Користим га за исхрану товљеника до 90-100 кг. Буду као бумбари. За крмаче и малу прасад мало је јачи што се тиче протеина и варења. Може, али треба пронаћи таблицу за тритикал. Не иде га пуно, 10-15 % можда.
 
Nazad
Vrh