Trenutne cene na tržištu (ovce, koze, i tsl.)

Ja zaklane i uređene dajem po 600/kg. Na njihovih 5do 7kg čisto, taman bude da nisu dzabe sisali. Bilo je 250-300živo prošle godine, sada neznam. Svi čekaju Uskrs.
Što se malih tiče, čuo sam cene od 500rsd do 25e.
Ima li cene kod tebe?
 
I kod nas slicna situacija mada ima i nekih sto prodaju djuture po 4000 pa biras koje ces . Inace i kod nas od 200 -250 din po kg slabo ide.
 
hm,kako ja vidim....eto mene u srbiju po osnovno stado :) samo da se dogovorimo od koga cu da kupim a da me ne zavali i proda mi muda pod..bubrege :)
 
u selu kod nas napunili kamione jagnjadima 250din/kg ispod 30kg, ali prosek 25-27kg. svi su ispraznili stale osim nas, nasi jos mali a ima i 10 za jagnjenje u narednje 3 nedelje i 2 za mesec dana. bice za uskrs i za djurdjevdan, bolje tako.
 
Pretpostavljam da ti ne trebaju neki rasni jarici onda oko 20 evra komad.

Malo kasnim, ali hvala puno na odgovoru. Ne trebaju mi rasni, moja baka stalno pominje kako bi volela da ima makar jednu kozu, pa rekoh da joj kupim dve male, da je želja mine. :osmeh:

Jare od mesec dana pored malo zrna i sena mora da sisa...znači zamena za mleko pa cucla, kanta sa "sisama"..= dosta angažovanja.. Zato je bolji poklon koza sa dva jareta. . Treba znati pijačne dane na kružnom potezu BG-Lazarevac-Aranđelovac-S.Palanka-Mladenovac-BG...naravno i sva mesta unutar toga..

Hvala i vama na odgovoru. :ppozdrav: Upucena sam u odgoj podmlatka(student veterine), baba i deda drze ovce, pa kada se javi veci % bližnjenja, hvala Bogu na kanti sa sisama(mada sam citala da bolje napreduju kada taj sistem nije od rigidnog materijala). U mojoj bližoj okolini (od Lukovske banje do Brzeća) ne znam nikog ko drži koze da bih mogla da uzmem. Razmišljala sam o kozi sa dva jareta, ali tu mi je problem transport, dva mala jareta bih smestila u paket pa u auto, ali kozu bogami teže. Pitala sam dosta ljudi iz okolnih mesta koji trguju na stočnim pijacama u okolini, i svi mi rekoše da kozu nisu bar dve godine videli tu.
Ako znate nekog sa ''južne pruge'' ko se bavi kozarstvom, značila bi mi informacija. Hvala puno, pozdrav :cao:
 
Ako ti se sviđa bela sa veliki muškim jaretom (oko 15kg) onda se javi, lokacija kruševac.
Inače su za transport vrlo lagane, staviš neko staro ćebe ili nešto u gepek, vežeš noge i položoš kozu na bok, 2 sata transporta nije nikakav problem :) Isprobano
 
nemanja_st01_58, hvala na ponudi, ali htela bih dve male ženkice. :) Posle bih im ja uradila V.O. , ne bih mužjake. Načula sam da neki čovek ima neku malu farmu koza u okolini Svrljiga, pa ću probati da ga kontaktiram. Što se tiče transporta, verujem da bi bila prava avantura prevoziti koze u gepeku. :osmeh:
 
Koza naravno ostaje?meni ostale neke siljegnice od prosle godine nisu se mrkale,pa resih da ih prodam,niko ni da pita,valjda ce otici za neke svadbe kad prodje post...
 
Danas otisla jedna jalova dviska 68 kg po 150 din.a jednog kupca za jagnje od 30 kg sam odbio,nismo se nasli oko cene,za sad ne dam ispod 300.ako nece moraju ici u drugo selo,a to im je trosak taman koliko je razlika u ceni,pa ko voli nek izvoli.
Kupac se vratio,naravno.otisla danas dva komada po 30 kg po 300 din.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh